Skocz do zawartości

Instalacja Arduino IDE bez USB


Anonim

Pomocna odpowiedź

W kwestii formalnej: Algol60 (tak się nazywa ten język). Istnieją tylko dwa standarty Algolu, z tym że nikt nie napisał pełnego kompilatora Algol69.

Owszem, postęp się dokonał, ale raczej kilkadziesiąt lat wcześniej. Powstanie Algol69, potem K&R i ich C,  Pascal, gdzieś tam obok Snobol4, Icon, z których powstały dzisiejsze wyrażenia regularne, po drodze Python, w międzyczasie efemerydy typu Delphi...

Na pewno moje przejście z FORTRAN--u i COBOL-a było bardziej bolesne niż nauka C dla kogoś, kto - jak twierdzi - zna Algol60.

Tak przy okazji - moje programy na 6502 (C16) mogły mieć co najwyżej 12 kB, a dzisiejsze na ATtiny13 kilobajt. W sumie Arduino z jego 32kB jest całkiem niezłe, prawda?

Edytowano przez ethanak
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 4.10.2020 o 12:23, hryja napisał:

Witam, Zaczynam czytać kursy Arduino i mam problem. Z uwagi na brak USB, nie potrafię zainstalować na moim tablecie Lenovo, programu Arduino IDE. Mam tylko WiFi i Bluetooth, gdy próbowałem skorzystać z pomocy wujka G, to tylko wskazywana była możliwość przesyłu danych przez WiFi, a nigdzie nie mogłem jeżeli ktoś zna na to jakiś sposób, to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

Cześć,

a nie da się zrobić gniazda USB przez tzw. "kabel USB OTG" - np. taki:

https://allegro.pl/oferta/micro-usb-na-usb-otg-przejsciowka-adapter-android-9648961805?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OTMyNjM3ZjAtZDIxOC00ODgwLTk2NmEtZDkwMDhkMzA0M2YxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=08856ab6-4ea8-409e-8c43-d218e417acdd

W większości tabletów to działa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ArduinoDroid to jednak nie jest Arduino IDE. Ten projekt wygląda bardzo interesująco, ale trzeba pamiętać, że to tylko ulepiona przez kogoś aplikacja - nie ma wsparcia społeczności Arduino, ani samej firmy. Nie jest to może koniecznie złe, ale na pewno nie będzie działało tak od razu i bez problemów. Próbowałem zainstalować ArduinoDroida jakiś czas temu i wtedy było to moim zdaniem zupełnie nieużywalne narzędzie.

Poza tym do pełnej funkcjonalności może wymagać praw root-a na tablecie, a wszelkie problemy sporej wiedzy o systemie Anrdoid. Według mnie to rozwiązanie absolutnie nie pasujące do początkującego użytkownika. Jeśli miałbym coś doradzać, to znacznie łatwiej rozpocząć przygodę z Arduino kupując używanego laptopa i instalując na nim "prawdzie" Arduino IDE. Można też użyć Raspberry, ale to już może być nieco trudniejsze.

Natomiast jeśli jednak autor wątku jest na tyle odważny, żeby iść w ArduinoDroid-a, to proponuję po prostu kupić moduł z ESP8266 i programować po WiFi. W sieci są do tego tutoriale, nie ma problemu z kabelkami, czy interfejsem USB, a jeśli coś pójdzie bardzo źle to spali się ESP8266 a nie tablet.

Edytowano przez Elvis
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, hryja napisał:

@Treker z Androidem ale bez USB. Kończę, bo pada bateria.

Obawiam się, że w tym przypadku nic taniego/sensownego nie uda się znaleźć. Jedynie co, to chyba możesz wykorzystać tablet do tego, aby pobawić się Arduino w symulatorze, a jak uznasz, że temat Cię wciągnął to wtedy zainwestujesz w jakieś rozwiązanie, które umożliwi programowanie Arduino (jakieś RPi lub laptop poleasingowy itd). Zerknij np. na poniższe 2 artykuły:

Link do komentarza
Share on other sites

Czy złącze HDMI może zastąpić port USB potrzebny do instalacji Arduino IDE?

@Treker    Dziękuję za porady i mam pytanie, czy do instalacji Arduino IDE może zostać wykorzystane gniazdo HDMI?

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, hryja napisał:

Nawet na tablecie z Win8,1?

Musiałbyś sprawdzić czy to zadziała - jeśli to Windows to jest pewna szansa. Pytanie, czy da się tam zainstalować sterowniki... ale tu niech się wypowie ktoś, kto zna się na Win i miał do czynienia z podobnym sprzętem.

Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis Dzięki za radę, chcę zainstalować Arduino IDE na jakimś używanym tablecie z Win8,1 i mikro USB, wykorzystując przejściówkę o której pisał FlyingDutch

Dnia 5.10.2020 o 17:44, FlyingDutch napisał:

 

@FlyingDutch Cześć , jak przyjdzie przejściowa, to sprawdzenia jej działanie na Win8.1 oraz Androidzie. Pozdrawiam

@ethanak Czyli, że musi być koniecznie USB OTG? a co z tą przejściówką o której wyżej, jest jakaś szansa?

Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, hryja napisał:

musi być koniecznie USB OTG? a co z tą przejściówką o której wyżej, jest jakaś szansa?

Trochę mylisz pojęcia.

Gniazdo USB OTG umożliwia pracę urządzenia jako host (tak jak normalny komputer - czyli możesz tam podłączyć myszkę, klawiaturę, pendrive, Arduino, huba czy cokolwiek)

Przejściówka umożliwia po prostu fizyczne wetknięcie wtyczki USB A do gniazdka w tablecie (czy czymś tam) - bo jakby nie patrzeć nawet za pomocą młotka nie wlezie 😉

Czyli muszą byś spełnione oba warunki - posiadanie gniazda USB OTG (lub USB Host, niektóre tablety mają po prostu dwa gniazda usb) i posiadanie przejściówki.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.