Skocz do zawartości

Instalacja Arduino IDE bez USB


Anonim

Pomocna odpowiedź

 

Ale przecież masz pięć palców. W dwóch trzymasz lutownicę, dwoma podajesz cynę a piąty i nadgarstek opierasz na stole. Wiem, trudne i wymaga wprawy w operowaniu niezależnie każdym palcem - ale się da.

Ważne jest oparcie, bo wtedy wzrok służy tylko do pobieżnej kontroli. Ważne jest oświetlenie  bo na podstawie cienia grota możesz określić jego położenie.

To tak na początek.

Ja siedzę bardziej w środowisku niewidomych/niedowidzących. Mówisz o prowadzeniu samochodu nogami... a co powiesz o kolesiu nazwiskiem Bartek Lenarth, który przejechał się po trasie rajdu (wzrok stracił w wieku 3 lat)? Wcześniej, niż ten gość z Pogrromców Mitów. Wiem co wyprawiają niewidomi, i uwierz mi: mając jedną rękę i jedno oko jesteś w dużo lepszej sytuacji niż ktoś, kto ma dwie ręce i zero oczu. 

Poza tym jesteś nawet w lepszej sytuacji niż przeciętny spastyk, co ma dwa oczy i dwie ręce i jak ma dobry dzień to potrafi trafić w klawiaturę...

To że kurs nie jest dla nas? Nie jest, bo zakłada stuprocentową sprawność kursanta, a my nawet lutownicę musimy trzymać inaczej 😞

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, hryja napisał:

spoiwo bezołowiowe i chyba dlatego mam większe trudności

No to może być przyczyna problemu, a używasz topnika? Może kup sobie kalafonię w płynie albo przygotuj jakiś roztwór. Do trudniejszych przypadków mam kalafonię rozpuszczoną w denaturacie w fiolce z pędzelkiem, smaruję brzydkie luty, podgrzewam i już się błyszczą. Później można to zmyć izopropanolem.

15 minut temu, hryja napisał:

Dzisiaj na innym wątku zadałem pytanie odnośnie przydatności lutownica z podajnikiem cyny, możesz odpowiedzieć tam na moje pytanie?

Aż tak się na wszystkim nie znam, z zawodu jestem grafikiem komputerowym, a elektronika, programowanie i różne pokrewne dziedziny to moja druga działka. Więc chętnie porozmawiam o malowaniu obrazów 😄 Lutownice transformatorową używałem tylko raz (nawet fajna sprawa), ale do takich tematów potrzeba jednak dokładności i myślę, że Twoja metoda jest dobra.

Ale tak sobie myślę gdyby zrobić lutownicę taką zwykłą jak ze stacji. Trzymam w 2 palcach, ale 3 palcem (środkowym) mogę kliknąć stycznik który uruchamia silniczek, tylko że byłby bardziej precyzyjny od tego z allegro. I to miałoby sens.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Dzięki, spróbuje ten sposób przetrenować, jak ustawiasz światło? Z góry, czy z lewej strony? Lutownicę trzymam w prawej. Gdzie potrzeba większej precyzji, przy trzymaniu lutownicy, czy podawaniu lutu? Gdyby przy podawaniu spoiwa, to musiałbym to robić przy użyciu kciuka.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Lutownica leży na dłoni między kciukiem i wskazującym. Coś jak pałeczka przy kaczce po pekińsku. Co do podawania spoiwa - lepiej mniej niż za dużo (łatwiej poprawić). Spoiwo trzymasz między środkowym i serdecznym (ew. jak nie wyjdzie, to między serdecznym i małym, ale wtedy tracisz punkt podparcia). Owszem, przy następnym punkcie musisz poprawić (masz tylko niewielką możliwość ruchu).

Co do światła - musisz wypróbować. W moim przypadku to już nieaktualne, ale ważne jest dobre oświetlenie całości (ambient np. na trzech czy czterech lampeczkach LED 5W) plus punktowe źródło światła (może wystarczyć lampka od trzeciej ręki, albo jakaś jednowatowa dioda).

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Na sucho, gdy sprawdzam ruchy palców, to wychodzi na to, że może mi się to udać. Nie jestem światowcem i kaczkę po pekiński jadłem nożem i widelcem.

Edytowano przez Anonim
rozszerzenie wypowiedzi
Link do komentarza
Share on other sites

Ja tak tylko nawiąże do rozwiązania które proponował @Gieneq. Adapter bluetooth , który można kupić za ~24zł to HC-05. Nawet chyba występuje w płytkach Bluino-One   Dzisiaj złożyłem taki zestaw na płytce stykowej (HC-05 + arduino nano). Program który z tym współpracuje to bluino loader Program jest darmowy i nie wymaga root'owania telefonu (arduino droid też nie wymaga) i nie miałem z nim problemu a używałem go całkiem często (swojego czasu). Wgrałem kilka przykładów przez BT (problemów nie było) aczkolwiek jest to tylko rozwiązanie alternatywne.

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czyli Algol60.

Bo istniał jeszcze Algol69, ale to zupełnie inny język (i AFAIRC nigdy nie powstał pełny kompilator, a jedyna maszyna na której jakaś implementacja ruszyła był CDC Cyber)

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.