Skocz do zawartości

Robot do nalewania drinków


Kasztan
Wiadomość dodana przez Treker

Projekt przeznaczony jest dla czytelników pełnoletnich. Oczywiście można jednak zainspirować się tą konstrukcją w celu zbudowania robota do drinków bezalkoholowych. Przypominam również, że osoby budujące takie projekty powinny upewnić się czy użyte tu elementy mogą mieć styczność z żywnością i napojami.

Pomocna odpowiedź

14 godzin temu, joo napisał:

Witam, czy mógł bym poprosić link do Arduino ATmega2560, nie umiem znaleźć tego samego co na schemacie.

Pierwszy wynik z Google po wpisaniu "Arduino ATmega2560": https://botland.com.pl/arduino-seria-podstawowa-oryginalne-plytki/1062-arduino-mega-2560-rev3-a000067-7630049200067.html

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej, buduję podobny projekt, ale nigdzie nie mogę znaleźć takich niewielkich pompek zasilanych 5, 12 lub 24V które nadają się do artykułów spożywczych. Widzieliście gdzieś takie? 
Udało mi się znaleźć tylko takie duże pompy kosztujące przynajmniej kilkaset złotych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki, ale wydajność takich pomp jest dosyć mała, na stronie deklarują do 100ml na minutę, także dużego drinka robiłaby kilka minut, to dla mnie trochę za długo. Chyba, że da się jakoś zwiększyć wydajność np zmieniając silnik na mocniejszy z wyższymi obrotami? 

 

Link do komentarza
Share on other sites

37 minut temu, Grzegorz1397 napisał:

Dzięki, ale wydajność takich pomp jest dosyć mała, na stronie deklarują do 100ml na minutę

Musisz głębiej poszukać, ale to jedyne pompy, które mają gwarancję kompatybilności z żywnością, bo wystarczy, że wężyk będzie z nią kompatybilny (mechanizm pompy nie ma styczności z cieczą).

Link do komentarza
Share on other sites

@Kasztan Witaj. Mam problem z kompilacją. Wyskakuje komunikat (Compilation error: no matching function for call to 'LiquidCrystal_I2C::LiquidCrystal_I2C(int, int, int, int, int, int, int, int)'). Czyżbyś użył innej biblioteki niż ja? Poratujesz 😉

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Kasztan WItam mam problem z kobinacja (Compilation error: no matching function for call to 'LiquidCrystal_I2C::LiquidCrystal_I2C(int, int, int, int, int, int, int, int)') poratujeasz ?

 

Edytowano przez Laptozi
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.