Skocz do zawartości

Obiecujące technologie


deshipu

Pomocna odpowiedź

9 godzin temu, Harnas napisał:

Istnieją już usługi typu "quantum computing as a service".

Tego nie wiedziałem, ciekawe 🙂

Ostatnio znajomy podesłał mi stronę infinitysav, jak dla mnie dumni odkrywcy perpetum mobile, gość podłącza silnik do gniazdka, silnik napędza generator, odpina od gniazdka i generator zasila silnik i masę innych sprzętów uzyskując 300% energii elektrycznej z energii eklektycznej. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja osobiście chcę w przyszłości tworzyć w pełni zautomatyzowane protezy rąk czy nóg dla osób które te części ciała straciły czy to w wypadku czy z powodu amputacji. Dzisiaj już powstają prototypy jednak zakres ich działania jest bardzo niewielki. Osoba kontrolująca ma problem z jednoczesnym kontrolowaniem protezy i wykonywaniem innych czynności np. chodzenie trzymając coś za pomocą protezy dłoni. 

Edytowano przez Rael
Link do komentarza
Share on other sites

Ja pamiętam, jak wiele lat temu na tym forum ktoś pisał (parafrazując), że roboty z Boston Dynamics nigdy nie będą mogły pracować bez uwięzi, bo nie ma szans, aby mogły być sensownie zasilane za pomocą akumulatorów noszonych na swoim pokładzie. Muszę tego poszukać 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Treker napisał:

Ja pamiętam, jak wiele lat temu na tym forum ktoś pisał (parafrazując), że roboty z Boston Dynamics nigdy nie będą mogły pracować bez uwięzi

Coś było, ale wcześniej jak Atlas wisiał nad bieżnią też coś było, tylko ten filmik chyba usunięty 😞

?

 

 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.