Skocz do zawartości

Sprzętowy sterownik diod programowalnych WS2812B serii 74xx


Gieneq

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Super projekt, fajnie zobaczyć że nawet bez mikrokontrolera można sterować diodami WS2812 🙂 Chociaż nie jestem pewien, czy to łatwiejsze rozwiązanie.

No i chyba pierwszy raz widzę użycie tablic Karnaugh w praktyce... na studiach katowano tą metodą bez opamiętania, ale jak widać czasem może się jednak do czegoś przydać.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny projekt. Do sterowania WS2812B wybrałbym ATTiny13 😉 , ale wartość edukacyjna tego projektu ogromna. 

Mała uwaga, jedna literówka:

Dnia 27.08.2021 o 21:09, Gieneq napisał:

mamy spory rozrzut dopuszczalnych czasów: +- 150 us.

chodziło oczywiście o 150ns.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

cześć,

Łezka w oku się zakręciła jak zobaczyłem coś tak "oldskulowego". Przypomniały mi się czasy projektowania układów cyfrowych i tworzenia rzeczy bez użycia mikrokontrolerów 😉 no i podziwiam zacięcie i wiedzę!

Czy zastanawiałeś się żeby "zaszyć" logikę w jakimś układzie programowalnym typu GAL, czy chodziło o zupełne podstawy i użycie klasyków? Walory edukacyjne są tutaj oczywiście niezaprzeczalne dodatkowo pokazanie przebiegów na analizatorze czy oscyloskopie robi wrażenie... 🙂

Pozdrawiam!


PS Ja osobiście jednak pozostanę przy użyciu Atmegi do sterowania tymi diodami, choć kusi mnie żeby sprawdzić ten Twój układ kiedyś 😛

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 14.10.2021 o 15:44, pmochocki napisał:

Bardzo fajny projekt. Do sterowania WS2812B wybrałbym ATTiny13 😉

Akurat tiny 13 jest przestarzały, drogi itd. Nowsze tiny potrafią na CCL ws2812 wysterowac w większości, a do tego są tańsze o wiele. Ogolnie 13 aktualnie to tylko do projektów w których jest od dawna. Nigdy do nowych;) Przykładowo tiny414 - o wiele większe możliwości, dużo nizsza cena.

Edytowano przez Ogyb
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Ogyb napisał:

Akurat tiny 13 jest przestarzały, drogi itd. Nowsze tiny potrafią na CCL ws2812 wysterowac w większości, a do tego są tańsze o wiele. Ogolnie 13 aktualnie to tylko do projektów w których jest od dawna. Nigdy do nowych;) Przykładowo tiny414 - o wiele większe możliwości, dużo nizsza cena.

Jak najbardziej się zgadzam. W 2022 też poznałem nowe ATTiny i pisałem o nich tu na forum. Człowiek cały czas się uczy... 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.