Skocz do zawartości

Gangster V:0.1 Beam


tht

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Wyglądają na CNY70(V) 😉

Gratuluję robota, nie myślałeś jednak żeby zbudować coś na uC? Wbrew pozorom sprawa prosta, wystarczy poświęcić parę godzin na kurs Bascoma z forum...Póki co zbudowałeś drugiego światłoluba z dodatkowymi diodami IR (transoptory);] Rozkręcałeś przekładnię? Może znajdziesz sposób na usunięcie jakiegoś stopnia przekładni - zyskasz trochę prędkości kosztem momentu obrotowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Rozkręcałeś przekładnię? Może znajdziesz sposób na usunięcie jakiegoś stopnia przekładni - zyskasz trochę prędkości kosztem momentu obrotowego.

NIE! Ne rób tego. W silnikach z Wobitu są wielostopniowe przekładnie i miejsca na ośki, ja co prawda rozbierałem ten 530RPM, więc w tym 90RPM będzie jeszcze gorzej. Wszystko jest bardzo ciasno poukładane, zębatki niektóre chyba węglowe. Inna sprawa to zaklejenie tego silnika, męczyłem się z tym tydzień z różnymi klejami i skończyło się tak że jak lekko "chwycił" to go przykleiłem do burty robota i amen, teraz go musze odciąć 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak, czujniki to CNY70.

Nad LineFollowerem z uC myślałem ale niestety nie bardzo wychodzi mi drukowanie płytek, a dokładniej mówiąc przenoszenie toneru na laminat.

Co do kursu Bascoma to kiedyś się uczyłem Bascomu i można byłoby sobie co nieco przypomnieć i przerobić wsad do uC z twojego artykułu Nawyk. Aktualnie jednak przeglądam kurs C od abxyz (naprawdę polecam), w planach mam teraz budowę Gangstera v:0.2 z kilkoma czujnikami CNY70, Atmegą 168 i może szybszymi silniczkami i oczywiście wszystko na płytkach drukowanych.

Dzięki za pozytywne komentarze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jagodziana napisał/a:

Obwód to 2*pi*r

A czym jest średnica? To przecież 2r.

Wybacz mu Sabre, to magia gimnazjów jest. My jak mieliśmy średnicę i musieliśmy obliczyć obwód to najpierw dzieliliśmy ja przez 2 żeby uzyskać r, a ja jak tak nie zrobiłem to całą godzinę kłóciłem się z nauczycielką żeby nie dostać 3 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

A no tak kolejność mnożenia ;] No to po co uczyli mnie tego głupiego wzoru ?? 😅

Chciałem zaszpanować, no ale nie wyszlo ;]

P.S Ale nauczycielka ani razu nie wspomniała o tym i tak mi weszło w krew, wybacz Armir, masz piwo na pocieszenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję wspaniałych początków - tak trzymaj. Cieszy mnie, że odnalazłeś (podobnie jak ja) swoje zainteresowania w szkole średniej. Czekamy w LO w Leżajsku na Twoją następną prezentację, kolejnego robota z nowymi możliwościami.

Link do komentarza
Share on other sites

Pojazd wygląda fajnie. (bo robotami tego typu konstrukcji nie nazywam)

Tylko szkoda takiej ilości zmarnowanego laminatu na konstrukcję nośną.

Nie miałeś pod ręką kawałka plastiku/plexi/itp... ?

Link do komentarza
Share on other sites

Bo dla mnie jedną z podstawowych cech jakie powinien mieć robot to programowalność.

A teraz inny przykład.

Niedawno w newsach na forum była platforma do robienia zdjęć dzikim zwierzętom.

Stoi technologicznie dużo wyżej niż pojazdy typu BEAM

A mimo to ktoś z forumowiczów zwrócił uwagę, że robot to nie jest tylko pojazd

zdalnie sterowany.

Tak że czy pojazdy BEAM zasługują na miano robotów... ??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.