Skocz do zawartości

Smile 10


paradox91

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

A to Smile10 jest twój 😃 Świetny robot, trochę przypomina mi mojego "Urwisa" ale jest dużo bardziej zaawansowany. Spróbuj przesunąć trochę środek ciężkości do tyłu, nad koła. Gdy tak zrobiłem w moim "Urwisie" to udało się jeszcze trochę podnieść prędkość. Byłem pewny że robot ma PID a tu taka niespodzianka 😉

Link do komentarza
Share on other sites

sam wytrawiałeś płytkę?

Nie, pewnie zadzwonił do św. Mikołaja i ten mu wytrawił. Widzisz na tej płytce jakiekolwiek objawy wskazujące na to że NIE była wykonywana samemu?

jak na mnie silniki sa spoko 😅

Te silniki są do niczego, nie dają szans na miejsce w czołówce w kategorii LF, nie nadają się do cięższych robotów bo mają mały moment. Myślę że Smile10 to bardzo dobre pokazanie maksimum ich możliwości.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

sam wytrawiałeś płytkę?

Płytki wytrawiałem sam, jest to płytka dwustronna.

Co do silników to do robotów średniej klasy są wystarczające, ale na miejsca w czołówce raczej z nimi nie można liczyć.

I z czystej ciekawości udostępniłbyś schemat montażowy? :->

Schemat montażowy dla płytki dwustronnej z elementami smd raczej mało Ci da informacji.

A nad programem trochę się natrudziłem więc nie publikuje, jedynie jakbyś chciał to funkcje do obsługi pwm adc i przerwań.

Link do komentarza
Share on other sites

Prościej:

Kalibracja pozwala na dostosowanie granicy wykrywania linii dla konkretnego podłoża. Skanujesz czujnikami podłoże i linie, a następnie szukasz różnicy między nimi - po odpowiedniej obróbce ustalasz granice.

Link do komentarza
Share on other sites

Uważam że programowo wydobyłem z niego 100% jedynie mogły by być szybsze silniki.

Tu się z Tobą nie zgodzę, oczywiście że nie wydobyłeś z niego 100% możliwości. Zawsze jest tak że możesz napisać lepszy algorytm. Choć faktycznie dużo więcej z niego nie wydusisz 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie ciekawi sposób trawienia płytki 🙂 Fotochemiczna czy termotransfer? Jeszcze nie robiłem termotransferem pod procek SMD i jestem ciekaw jak wychodzą pady przy procesorze. Dopiero uczę się nanosić positiv ale na gotowym światłoczułym laminacie ścieżki wyglądają jak marzenie 🙂

Poza tematem: w jakich warunkach nanosicie positiva by nie osiadł na niego kurz? Myślałem że w łazience uda mi się uniknąć zakurzenia ale się myliłem :/

Link do komentarza
Share on other sites

Ktoś napomknął o silnikach to DG1224 oferują znacznie większy moment na wyjściu, są znacznie mniejsze od zastosowanych w tej konstrukcji niestety są bardzo wrażliwe na siły osiowe i promieniowe. Piszę, bo warto się nimi zainteresować, jednak wymagają dodatkowego łożyskowania.

Poza tym konstrukcja OK, mi osobiście nie podchodzi ten żółty kolor ale to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.