Skocz do zawartości

Schemat - Atmega8 + L293DNE


MaRo88PL

Pomocna odpowiedź

MaRo88PL, musisz ustawić większą odległość poligona od innych ścieżek, bo to co ci zrobił eagle pod mostkiem, to raczej ci się nie uda wykonać poprawnie. Musi całkiem zniknąć to co jest w okolicach nóżek 11-14.

Link do komentarza
Share on other sites

MaRo88PL, musisz ustawić większą odległość poligona od innych ścieżek, bo to co ci zrobił eagle pod mostkiem, to raczej ci się nie uda wykonać poprawnie. Musi całkiem zniknąć to co jest w okolicach nóżek 11-14.

Tak jak teraz będzie OK?

Link do komentarza
Share on other sites

Wcale nie lepiej, nie rozumiem po co w ogóle dajesz tego poligona. Masz zwarcie masy i conajmniej jednego pina ze złącza do programowania, dalej pod mostkiem masz cuda, tym razem okolice nóżek 3-6. Sposób w jaki prowadzisz ścieżki jest chaotyczny, nie ma w tym żadnego porządku, planowania. Wszystko jest jak popadnie pod dowolnymi kątami, widać, że brakuje ci doświadczenia w projektowaniu. Poligon, który nie jest podłączony do GND staje się anteną i jeśli będziesz miał zwarcie pomiędzy takim luźnym poligonem i jakimś pinem to prawdopodobnie mogą na nim pojawić się jakieś stany nieustalone.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wpisz w szukajkę bibliotek *293*, powinno wyskoczyć 🙂

Faktycznie , wielkie dzięki.

A jeszcze jedno pytanko , patrze na schematy i wszyscy GND (to akurat jest dla mnie zrozumiałem) wyprowadzą dowolnie gdzie chcą bo pewnie na płytce niezajęte miejsce przez ścieżki będzie szło właśnie GND , a co z VCC , nie muszę tego ciągnąć do źródła ?

Link do komentarza
Share on other sites

Może to wina upału, ale... nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi 🙂 O "rozlanie" GND na płytce?

GND (...) wyprowadzą dowolnie gdzie chcą bo pewnie na płytce niezajęte miejsce przez ścieżki będzie szło właśnie GND

Ścieżki prowadź sobie w identyczny sposób dla GND i VCC, przy czym jak zostanie Ci na PCB wolne miejsce, to wypełniasz je polygonem połączonym z GND - ale nie ma obowiązku. Ja traktuję to tylko jako sposób na oszczędzanie wytrawiacza (no, chyba że projektuję wzmacniacz) 😉

a co z VCC , nie muszę tego ciągnąć do źródła

Każdy punkt, który na schemacie masz podłączony do VCC, musisz podłączyć też na PCB...Czy z każdego takiego miejsca poprowadzisz do "+" zasilania osobną ścieżkę, czy zrobisz jedną/kilka wspólnych - to zależy całkowicie od Ciebie i tego jak rozmieściłeś elementy...

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawiłem jeszcze nieco projekt płytki. Dodany stabilizator LDO, kondensatory odsprzęgające, dioda sygnalizująca zasilanie układu, dwa goldpiny, które za pomocą zworki komputerowej będą załączały zasilanie w układzie, poprawiony polygon.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.