Skocz do zawartości

Stacja pogodowa - czujnik WiFi


dariann

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Dziękuję za opis i gratuluję ciekawego DIY! Właśnie zatwierdziłem ten temat, więc projekt jest już widoczny publicznie. Jeśli chcesz, aby Twój projekt wziął udział w naszej akcji rabatowej (50 zł do sklepu Botland) to upewnij się, że link do tego tematu umieściłeś w tym miejscu 🚀

Zachęcam do opisywania kolejnych projektów 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, dariann napisał:

jak lepiej rozwiązać pomiar napięcia z czujnika i akumulatora przy pomocy pinu A0 bez użycia dodatkowego przetwornika ADC

Użyć multipleksera: https://botland.com.pl/multipleksery-8-bitowe/388-analogowy-multiplekser-cd4051-5szt-5904422355517.html

Zaleta: nie wymaga żadnych dodatkowych elementów.

Przy okazji: do tego celu lepiej użyć płytki Lolin32 Lite (ESP32). Ma na pokładzie ładowarkę, stabilizator o naprawdę bardzo niskim spadku napięcia (ok. 0.1V),  sześć wejść analogowych (jeśli używasz WiFi), no i jest przystosowany do zasilania z akumulatora.

Zaleta: w sumie wychodzi taniej 🙂

 

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Treker Dziękuję, właśnie go zgłosiłem 🙂

@ethanak Multiplekser analogowy przekaże mi napięcie z wybranego wejścia takie jakie ono jest bez spadku? Hmmm... muszę to wypróbować. Trochę jest płytek opartych na ESP i każdej się nie przyglądałem ale Lolin32 rzeczywiście wygląda na lepiej wyposażoną, dzięki!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam w zapasie jeszcze jeden NodeMCU, więc spróbuję podłączyć mu multiplekser i sprawdzę jak będzie się spisywał, bo jeszcze nie bawiłem się takim układem. Do następnych projektów wezmę jednak zaproponowany esp32, bo ten ADC w NodeMCU nawet przy pomiarach napięcia baterii wykonywanych co sekundę odczytuje wartość +-2, co przy praktycznie podwójnym podziale napięcia (mój dzielnik i wewnętrzny dzielnik) nie powinno mieć miejsca. Z tego co widzę to chyba nie mają go w botlandzie, chyba że kiepsko szukam.

Dzięki chłopaki za propozycje i podpowiedzi!

Link do komentarza
Share on other sites

Node mcu, vemos, esp07, esp12, to wciąż ten sam układ esp8266 tylko na różnych płytkach i ewentualnie z różnym rozmiarem flasha

EDIT ah chodzi że chcesz przetestować multiplekser. Ok 😉 nie wymądrzam się 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.