Skocz do zawartości

BlueShot-I - joystick do RPi/VICE


ethanak

Pomocna odpowiedź

@ethanak Ciekawy projekt 🙂 niedawno myślałem, żeby zrobić coś z joystickiem do podłączenia do komputera zamiast myszy.

13 godzin temu, ethanak napisał:

nawet się nie zastanawiałem, i wybrałem emulator VICE.

i dalej piszesz o ekranie, I2S. Możesz trochę przybliżyć temat?

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, matsobdev napisał:

Ciekawi mnie pobór prądu dla ESP32

Teraz tego nie mam jak zmierzyć (nie chce mi się rozkręcać tego ustrojstwa), ale: pobór prądu z USB (z odłączonym akumulatorem żeby ładowarka nie obciążała, BLE połączony z RPi) mierzony przez INA219 to 95 mA. Biorąc pod uwagę to, że na płytce nie ma żadnej przetwornicy (zwykły LDO, chociaż z tych "naprawdę low") nie powinno być specjalnej różnicy.

 

3 godziny temu, Gieneq napisał:

dalej piszesz o ekranie, I2S. Możesz trochę przybliżyć temat?

Hm... co tu przybliżać? Zwykły RetroPie z doinstalowanym VICE ze źródełek. Dźwięk - MAX98357 (chiński odpowiednik za 13 PLN), to takie bezobsługowe cacko: podpinasz, odpalasz skrypt z Adafruit, działa. Głośniczek jakiś znajdę, plus wyjście jack na słuchawki. Ekran 2.8'' - to ten co mi przez pomyłkę wysłali ST7789 zamiast ILI9341 i nie chciałem się bawić w zwroty. Do tego odpowiednio skompilowany fbcp-ili9341. Na razie działa na RPi 3B+, ale on jest strasznie wielki i nie pasuje mi do koncepcji (chyba kupię 3A+, powinien wystarczyć). Co do zasilania jeszcze nie mam pomysłu, jak pomierzę prądy z 3A+.

Taka techniczna trudność: framebuffer jest zdaniem co poniektórych deprecated (czyli nowe wersje SDL mają go gdzieś), a drivery mipi do wyświetlaczy istnieją chyba tylko na papierze (przynajmniej nie udało mi się odpalić mimo wszelkich zaklęć i postępowania zgodnie z zeznaniami ludzi, którym to wyszło).

No - ale to temat na inny wątek 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No i jeszcze drobiazg: ponieważ zależnie od ustawień konsoli vice upiera się, że KP_PERIOD to przecinek, drobna zmiana (użyję "bezpiecznego" klawisza F11):

w programie:

int keys[2][5]={
    {KEY_NUM_8, KEY_NUM_2, KEY_NUM_4, KEY_NUM_6, KEY_NUM_0},
    {KEY_NUM_SLASH, KEY_NUM_ASTERISK, KEY_NUM_PLUS, KEY_NUM_MINUS,KEY_F11}};

W pliku ustawień:

KeySet2Fire=292

 

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze jeden pomysł...

Wciśniecie obu klawiszy wysyła kod F12, a joystick przełącza się na klawisze kursora i enter. Ponowne wciśnięcie klawisza przełacznika wysyła Esc, a joystick wraca do stanu w jakim był... Muszę wypróbować.

 

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, ethanak napisał:

Wciśniecie obu klawiszy wysyła kod F12, a joystick przełącza się na klawisze kursora i enter. Ponowne wciśnięcie klawisza przełacznika wysyła Esc, a joystick wraca do stanu w jakim był... Muszę wypróbować.

Konsolka nie wspiera bezpiecznych klawiszy F13-F24?

Link do komentarza
Share on other sites

A po co mi one? Akurat taki układ byłby potrzebny do sterowania Vice, tylko musiałbym jeszcze przemyśleć wysłanie poleceń load i run do C64. Ale jak znam życie coś wymyślę...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.