Skocz do zawartości
Treker

RoboticArena 2010

Pomocna odpowiedź

Witam!

Co do sumo postaramy się uwzględnić tę uwagę.

Jeśli chodzi o LF ograniczona liczba przejazdów pomiarowych ma na celu promowanie robotów z naprawdę dobrym algorytmem, a nie algorytmem najlepiej sparametryzowanym - ciągłe poprawianie ustawień na podstawie kolejnych przejazdów wypacza naszym zdaniem tę konkurencję.

Spróbujemy jednak wystawić inny tor do testów, by ludzie nie musieli nic wyklejać na ławkach i plakatach 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Paweł Kaczmarek, wiceprezes KNR "KoNaR"

Tak, tyle że np. rok temu zdarzały się wypadnięcia z trasy na łączeniach płyt a mój robot się nawet na takim zawiesił. To są sytuacje których zawodnik nie może przewidzieć przed dokonaniem przejazdu na trasie, natomiast po wypadnięciu robota jest bogatszy o tą wiedzę no ale jeden przejazd ma spalony. I wtedy nie jest to nawet promowanie robotów z dobrym algorytmem.

Ktoś tu powinien sobie przypomnieć lekcję matematyki z podstawówki. Licznik działa tak samo jak na allegro. Timonek czy to juz nie drugi raz?

Pozdrawiam

Co nie do końca było intuicyjne 😉 Jak widać Treker też się nabrał. Jako, że jesteś zapewne dorosłym człowiekiem, tekst: "Timonek czy to juz nie drugi raz?" mogłeś sobie darować 😉

Apropo przejazdów KD93, ma racje. Z winy kiepskiej trasy w jakimś miejscu możesz z niej wypaść i jeden przejazd Ci przepadł. Nie zapominajcie, że zawody są także dla zawodników.

Dla mnie z puntu widzenia samego wyniku końcowego, system 3 przejazdów jest chyba lepszy. Po pierwsze Inferno/Mefisto mają wysoką powtarzalność przejazdów, po 2 dysponujemy własną, wszak nieco krótszą trasą podobną do tej z zawodów. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi... 😉

Pozdrawiam

Ktoś tu powinien sobie przypomnieć lekcję matematyki z podstawówki.

Stan na 12.11 godz 23:19

Czyli jak, zawody były wczoraj 😉?

Zawody już jutro, więc życzę wszystkim powodzenia. Jak zawsze czekam na zdjęcia - możecie je wysyłać na treker[malpa]forbot.pl lub przez skrypt: https://www.forbot.pl/fotorelacje/uploader/

Zabawni jesteście Panowie. Na serwerze nie jest przestawiony czas - to oczywiste, ale skąd się wzięło, że były wczoraj? Przecież to tylko godzina różnicy. Oj Panowie radzę siadać na matematyce w pierwszej ławce.

Z całym szacunkiem, ale za Twoje teksty aż się prosi żeby zrobić Ci coś niemiłego. Jak się nie ma nic do powiedzenia, to może lepiej się nie odzywać?

--

Powodzenia wszystkim na zawodach. Niech Wasze "zabawki" pokażą na co je stać 🙂

• Lubię! 1

Zrobiłem kopie wyników kwalifikacji FTL, później pewnie zostaną zastąpione finałem, a innym osobom mogą się jeszcze przydać 😉

W finale FTL jak i sumo pierwsze miejsce mają konstrukcje nes'a i Timonka;

Wrzucam właśnie fotki na diodę - fotki już się przesłały, filmiki za chwilę, tylko nie wiem jak się za to zabrać - yt?

Za co muszę skrytykować:

- bałagan na początku: zgubili dane o rejestracji kilkunastu robotów, przez co musiałem sam załatwiać aby być dopisanym do listy, przy okazji potwornie się ślamazarzyli - ja rozumiem, że to ciężko sprawdzić w jakiej ktoś jest grupie i go ewentualnie dopisać, ale zanim to załatwili w recepcji minęło 15 minut, a potem sędzia mi uwierzył na słowo, że jestem w jednej z grup, bo nikt go nie powiadomił o zmianie

- czepialstwo - kto widział mój "kolec" ten wie o co chodzi. Przedziurawić by się nim dało może bańkę mydlaną (miał końcówkę nienaostrzoną o wymiarach 1.5x1.5mm, z laminatu) :/ I to wrocławskie udowadnianie zawodnikowi, że to oni mają rację "utnij jeszcze z centymetr to będzie ok". W końcu się zgodzili "na moją odpowiedzialność". Skubańcy jedni, a ringi znowu zrobili na stołach - na ich odpowiedzialność nigdy nie był uszkodzenia spowodowane upadkami.

- zła organizacja - o ringach treningowych dowiedziałem się od sędziego, gdy chciałem zrobić sparing z innym zawodnikiem na dole. Oczywiście o takich rzeczach nie powiadomili.

- jakość trasy treningowej dla LFa - wystarczy powiedzieć, że zwycięzca nie był w stanie przejechać 1/4 jej - była wyklejona wąską taśmą, potwornie nierówno, i było widać, że taśma była rozciągana, odrywana itd.

- mało robotów we freestyle?

Co oceniam pozytywnie:

- można się było najeździć - sporo robotów wychodziło z grupy (ha! udało mi się :E), przez co wystarczył przeciętny (może trochę ponad) robot aby się pobawić

- jury decydowało we freestyle'u - trochę próbowałem pomóc KD93 aby wyjawił przed jury wszystkie atuty swojej konstrukcji, aby nawet takim uczonym głowom zaimponował 😉 . Swoją drogą to był jeden z dwóch najlepszych robotów we freestyle - drugi to quadheli. Reszta była cokolwiek mało interesująca. Szczególnie, że Vader nie był na Segwayu, tylko na platformie, a smok nie miał nic ciekawego. Ręka Vadera 😉 była ciekawsza, ale tak jakoś - czegoś jej brakowało.

- sędziowie - byli w porządku. Po prostu.

- zawodnicy - byli bardziej niż w porządku. Podziękowania dla zawodników bodajże z Piaseczna (przepraszam jeśli coś pomyliłem, siedzieliście razem) za użyczenie programatora, kiedy mój zawiódł (wlutowany wtyk USB w płytkę programatora to kiepski pomysł - po kilkudziesięciu czy kilkuset włożeniach i wyciagnięciach ścieżki czy coś w końcu pęka)

Wrzucam właśnie fotki na diodę - fotki już się przesłały, filmiki za chwilę, tylko nie wiem jak się za to zabrać - yt?

Rozumiem, że ta druga galeria (link na górze diody) to Twoja?

Filmiki najlepiej na youtube 😉

Tak, wiem że mało, ale jakoś było mało czasu i za duży tłok aby robić fotki.

I jeszcze jedne podziękowania:

- dla PKP, że jechało planowo, a przedział nie był przepełniony - i sam przejazd był tani 🙂

pierwszy:

Skarabeusz:

drugi:

Robot Astora lecący z ludźmi w kulki:

Jak jeszcze znajdę ciekawe filmiki to dorzucę 😉

https://www.youtube.com/watch?v=MvRl9Qduh1E

PS. Podziękowania dla KD93 że mogłem posterować Skarabeuszem 😉 i jak zadałem głupie pytanie czy BT czy antenka 😋 to chodziło czy drogą radiową 😅 dla ścisłości 😉

Treker dałeś zły link do galerii 3.

Poprawione.

Uf, wróciłem, jestem wykończony ale szczęśliwy, idę spać jutro napiszę więcej 😋

[ Dodano: 14-11-2010, 00:06 ]

A wy w ogóle biedaki znacie wyniki? Ja nie pamiętam wszystkich, ale:

FTL:

1. Inferno

2. Robot z Rumuni

3. Wonsz albo Tsunami

Sumo:

1. Rico

2. Jakiś inny robot z PP

3/4 nie wiem, któreś z nich Czesio

Minisumo:

nie znam robotów, ale Bobby wymiatał wszystkich i w finale trochę szczęścia brakło i skończył na 4.

Free (nie było ekipy z Gdańska, nie było jak kostki palić...):

1. Laserbot

2. Rąsia

3. Skarab (to się załapałem...)

A za te wszystkie filmiki z moim to sobie jutro prowizję pobiorę 😉 To był mój ostatni żart na jaki byłem się w stanie wysilić, dziękuję, dobranoc.

Same walki na gali finałowej zupełnie mi nie siadły (zasób farta wyczerpany doszczętnie 🙂 ), na 5 rund 4 przegrane (1 wygrana runda tylko, z Goliathem Jr. - robot z Rumunii, 6 pololulków bodajże 3000RPM, z tego co mi konstruktor mówił, jest to 1 robot na filmiku Dżonego). Wyniki minisumo były takie:

1. yatt.dwa (PWR)

2. Mini Koks (AGH)

3. Goliath Jr. (Rumunia)

4. Nugget (ja 🙂 )

Jutro wrzucę filmiki na yt, bo teraz jestem zbyt zmęczony, mam wszystkie moje eliminacje chyba + finały (też swoje, mało miejsca na karcie, a ja nie pomyślałem o tym, żeby na bierząco wrzucać fotki na komputer), wcześniejsze walki prawie wszystkie wygrałem , jedyna przegrana to ze Slayerem, któremu niestety nie udało się wejsć do ćwierćfinałów. Mam też kilka fotek ze strefy serwisowej (ale jest tego baardzo mało, dosłownie kilka).

ED. A, wrzuciłem jedno zdjęcie z deathmatchu - świetna sprawa 😃 Mój robot jest w dolnej prawej ćwiartce, z czerwonymi oponami, zielona naklejka grupy i niebieską diody. W centrum ze srebrnym, hmm, pługiem zwycięzca zeszłotygodniowych zawodów w Łodzi, I Prawo Murphy'ego - niestety dzisiaj nie udało się zajść tak wysoko (jeżeli się nie mylę, to odpadł w drugiej rundzie fazy grupowej - na pewno z pierwszej rundy wyszedł, jak potem to nie wiem, ale do ćwierćfinałów z tego co widzę na stronie KoNaRu nie doszedł, czyli musiał utknąć tutaj).