Skocz do zawartości

[Kurs] Autodesk Inventor - część 1


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Jeśli chodzi o kolor/materiał przy modelowaniu (symboliczny, słabej jakości), to możesz po prostu edytować dany element - opcja edycji materiału jest na samej górze okna. Jeśli chodzi Ci o realistyczny model, to w komplecie z Inventorem powinien być bardzo fajny program, Showcase. Wczytujesz złożeniówkę z Inventora, wybierasz tło i zaznaczasz wybrany element ustawiając mu teksturę z dość obszernej biblioteki.

A, i tak jak napisał Mihau - możesz zmienić w ten sposób kolor tylko jednego elementu. Jeśli ma być zrobiony z dwóch lub więcej materiałów, to musisz go rozbić na części - tak jak by to musiało wyglądać w rzeczywistości ;]

PS widzę, że sporo się nawytłaczałeś 🙂 Nie prościej było zrobić tą bryłę przez obrót wokół osi?

Opis

Link do komentarza
Share on other sites

No i pojawił się kolejny problem:

Nie mogę zrobić trzeciego wymiaru. Narysowałem kształt za pomocą "linii" i nie da się zrobić trzeciego wymiaru. Figura ma wymiary około 215mm x 51mm. Gdy chcę dodać 3D to mogę dać opcje, żeby wyciąć tą figurę z innej:

[EDIT]

Dobra już wiem ale napiszę bo może się komuś przyda. Poszczególne elementy trzeba robić w trybie .ipt i wszystko połączyć w trybie złożeniowym (.iam)

Sorki za niepotrzebne pytanie ale mam ten program dopiero 2 dzień.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy da się, jeżeli tak, to jak zmienić kolor jednej części danego elementu?(projekt (.ipt))

Kolor? Bez problemu.

Np. w takim detalu:

PPM na dowolną powierzchnię:

We właściwościach wszelkie kolory do wyboru (co ma wpływ TYLKO na wygląd & estetykę):

W ten sposób można sobie "pomalować" detale na różne kolory 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam.

Mam oto takie zadanie i taki problem przed sobą...

Mianowicie tworzę symulację zawieszenie - koła: wahacze, półosie, kielichy itd.

narysowałem już wszystkie potrzebne elementy i większość połączyłem już w całość - silnik w mocowaniu, na osi silnika kielich, do obudowy silnika zamocowane wahacze na czpieniach - na końcu osłona kielicha i sam kielich w niej. To wszystko działa - ruch jednego elementu pociąga za sobą ruch pozostałych i to działa jak należy.

Ale nie wiem jak "przykleić" półosie do cylindrów... Kielich to cylinder z wycięciami po bokach a półoś to czpień z kulkami na końcówkach i wypustkami na bokach, które wchodzą w wycięcia w kielichach.

Jak to "zazębić" aby ruch kielicha pociągał za sobą ruch półosi, a to znowu przekazywała ruch na drugi kielich i to przy ruchu wahaczy w górę i dół...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem do końca czy jest to legalne, ale ja nie posiadam maila edukacyjnego, a udało mi się zarejestrować na stronie Autodesk i pobrać Inventora.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, nie mam wersji trial. Mam pełną wersję studencką.

EDIT: Martwiłem się czy czasem nie dostanę, żadnego maila z prośbą o odinstalowanie programy, ale jak na razie (odpukać) nic takiego nie dostałem.

Aha, może dodam jeszcze, że mail, na którego się rejestrowałem bym z gmail'a.

Link do komentarza
Share on other sites

Było już kiedyś o tym mówione. Autodesk zmienił trochę politykę firmy w tej sprawie. Aktualnie dopuszcza się też "self-students" przy rejestracji, dzięki czemu można rejestrować się z innych adresów.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio skończyłem swój projekt (Inv 2012) i chciałem wysłać go do firmy do frezowania (firmy chcą plik dwg).

Używam opcji eksportuj -> plik .DWG i niby wszystko ok ale gdy otwieram tego dwg'ka sprawdzam i widzę, że zmienione są wymiary względem pliku ipt. (np. zmiana z 21mm na 533,4mm).

Nie wie ktoś w czym tkwi problem?

Link do komentarza
Share on other sites

Pozostałe wymiary też Ci zmienia z tą samą proporcją? Czy jakieś przypadkowe??

PS:Nie wiem czy to już zrobiłeś ale przede wszystkim sprawdź czy domknąłeś wszystkie wymiary (tak, że nie da się ich edytować przeciągnięciem myszki).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.