Skocz do zawartości

Wybór języka po raz kolejny


amon

Pomocna odpowiedź

wykrakałem, do tego dochodzi nieznajomość angielskiego nawet w podstawowym stopniu.

Nie wszyscy mieli gdzie się nauczyć tego angielskiego. Ja znam go tylko z filmów bo mam tyle lat że jak chodziłem do szkoły to był sowietskij. (znaczy rosyjski)

Nie rozumiem jednego, po co ta kłótnia?

Ale Sabre, to nie kłótnia, to dyskusja.

Ten temat to rozprawka o wyższości świąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem, albo odwrotnie.

Co fakt to fakt, ale zdaje się że my obrońcy bascoma próbujemy odeprzeć "atak" tych od C, którzy to twierdzą że bascom to zło. Oczywiście nie zamykam wszystkich w jednym worku. Piszę ogólnikowo, przecież nie będę wymieniał pseudonimami artystycznymi.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie twierdzę, że to Twoja wina, że nie znasz angielskiego - ale dokumentacje elementów są pisane albo po angielsku albo w którymś z azjatyckich języków. Angielski jest językiem programistów i tego się nie zmieni - a my musimy się go nauczyć w minimalnym stopniu. Zresztą w Bascomie masz komendy pisane po angielsku, nie rozumiesz co piszesz?

@Sabre: przecież wiadomo, że Wielkanoc 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie upieram się na siłę przy bascom'ie, ale jak napisał KD93, jest prosty, trudno popełnić typowy błąd.
.

Nie do końca, Bascom lubi być upierdliwy.

Nie jarzę tego za chol...ę. Domyślam się tylko że ++ to zwiększ, a == to równa się.

Bo C jest językiem o strukturze bardzo matematycznej można tak powiedzieć, ja też się strasznie z nim męczyłem w szkole. Jak ktoś nie lubił w szkole Fizyki czy matematyki i wzorów, to będzie mu z początku trudno. C jest fajne, ale musi ci ktoś pokazać podstawy, inaczej się tylko zrazisz do niego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To równie dobrze można stwierdzić, że C jest upierdliwe bo trzeba zamykać linijki klamerkami.

Nie klamerkami tylko średnikami, ale ma to swoje zalety. Ja mam ciągle w planach naukę programowania avr w C, jednak mając delikatne doświadczenie w C++ mogę śmiało stwierdzić, że jego składnia jest wygodniejsza na dłuższą metę 😉

A co do całej dyskusji to jest ona tak samo potrzebne jak te w stylu Linuks vs. Windows 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko ma swoje wady i zalety, to tak jakby porównywać motocykl do samochodu, tylko nie widzę sensu wytykania "a samochód ma mniejsze przyspieszenie, stoi w korkach, trudniej nim zaparkować" itd. i wmawiać innym że przez to samochód są złe i kupując je wyrzucisz pieniądze w błoto.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba bardziej jak konsole kontra PC. Każda konsola słuzy do tylko i wyłącznie jednej grupy rzeczy: granie, ew. oglądanie filmów i bardzo ograniczone koszystanie z internetu. Pierwsze jest bardzo przyjemne i proste, drugie zwykle też, trzecie już nie, i na tym koniec. A PC robi to wszystko i o wiele więcej - ale nawet do grania potrzeba odrobinę więcej zachodu, film odtworzy każdy, ale trzeba mieć kodeki, itd. Bascom to na co pozwala - to się robi szybko. Całą reszta to...

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, znowu zaczynasz! Nie pozwolę ci posterować robotem na następnych zawodach! 😅 Kurde, przecież chodzi o programowanie ROBOTÓW, forum o ROBOTYCE, a nie o programach na PC, stronach internetowych itp. I Bascom i C pozwalają na programowanie ROBOTÓW, więc w tej kategorii rozpatrujemy, jeżeli byś np. porównywał PC i konsolę, to pod kątem gier, albo przeglądania internetu... Bo to już trochę schodzi na "kupić lodówkę Siemens czy Beco? Kupię Beco, bo ma wbudowany telewizor". A z resztą, piszcie co chcecie, ja już swoje na ten temat powiedziałem, rozumiem, że komuś może być wygodniej korzystać z C, nie rozumiem czemu przez to deklasujecie Bascoma...

Polecam Bascoma wszystkim początkującym jako pierwszy język programowania mikroprocesorów!

Link do komentarza
Share on other sites

Polecam Bascoma wszystkim początkującym jako pierwszy język programowania mikroprocesorów!
Ja się również podpinam pod to stwierdzenie. Na chwilę obecną nie zamierzam przechodzić na inny język bo nawet nie wykorzystałem jeszcze wszystkich możliwości bascoma.
Link do komentarza
Share on other sites

No wiesz, widziałem dzisiaj robota, któremu można wydawać jakieś polecenia przez Ethernet 😋 Nie można się ograniczać do robotów mobilnych kołowych i chodzących - trzeba myśleć przyszłościowo o bardziej zaawansowanych konstrukcjach i programowaniu. Dlatego napisałem, że dla osób nie najmłodszych lepszy będzie C, bo za chwilę i tak będą musieli go umieć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

PopieramOldSkulla. Jeśli chcemy się NAUCZYĆ programować to C. Trochę trudniejszy ale większe możliwości jeśli chodzi o ilość zastosowań (i IMO większa precyzja i porządek w kodzie). Jest bardziej przyszłościowy.

BASCOM jest dobry jeśli coś ma DZIAŁAĆ. Jest prosty i dość intuicyjny. Jednak niektóre nawyki mogą nam później przeszkadzać (numerowanie tablic od 1, b. mało nawiasów itp.).

Mimo wszystko przygodę z programowaniem polecam zacząć od programów na PC, w dowolnym języku. Bo najważniejsze jest wczucie się w rolę procesora i postrzeganie problemów z jego perspektywy. Tutaj przydatne są takie "bzdety" jak algorytm do liczb pierwszych, ciągu Fibonacciego, maksymalne zagnieżdżenie nawiasów itp. Pomaga myśleć programistycznie.

Link do komentarza
Share on other sites

najważniejsze jest wczucie się w rolę procesora

i tu kolega trafił w sedno! Żeby dobrze programować, trzeba znać architekturę programowanego układu. Bascom jest bardziej drogą naokoło niż skrótem do wydajnego programowania, bo dużo rzeczy załatwia sam, a użytkownik nie wie co dokładnie dzieje się w procesorze. Najbliższy procesorowi assembler nie jest łatwym językiem i to odstrasza młodych programistów, ale według mnie jest kluczowym krokiem do nauki wydajnego i optymalnego programowania. Język C jest światowym standardem i to na niego stawiałbym, jeśli ktoś poważnie myśli o programowaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.