Skocz do zawartości

[Konkurs] Robomaticon 2011 (Minisumo, MicroMouse, Linefollower, Freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

Przepraszam Cię @Sabre, ale z roztargnienia nie zauważyłem tego pytania. Tak jak zauważyli już inni, konkurs nie jest ograniczony tylko do studentów, taki zabieg chyba nie ma ma większego sensu. Wiadomo, że zdecydowana większość chętnych to studenci, więc często może dochodzić do takich nieścisłości.

Jeżeli chodzi o dalsze pytania to w razie gdy ktoś miałby ich więcej, polecam konkursowy mail. Myślę, że nie warto zbytnio spamować tego miejsca, bo później i to mało kto czyta te kilkustronicowe polemiki. Oczywiście jeżeli pytanie bądź uwaga jest trafna i może dotyczyć większej ilości osób to chyba najlepiej zadać je tutaj (będę tutaj wchodził co pewien czas), ale nie wszystko.

Link do komentarza
Share on other sites

Robomaticon, po to jest form żeby wymieniać informacje, jak napisze wam ktoś na maila to odpowiedź dostanie tylko on, jak napisze tutaj to mogą przeczytać wszyscy. Mało kto czyta kilkustronnicowe polemiki, ale ja na przykład (i chyba nie tylko ja) śledzę tematy na bieżąco, czytam wszystkie posty więc sytuacja wygląda nieco inaczej.

To nie jest spamowanie. Tematy o zawodach zawsze są dość obszerne.

Link do komentarza
Share on other sites

Spoko, napisałem że jeżeli będzie ktoś miał jakieś ważne pytania (i takie które mogą się przydać reszcie) to walcie śmiało;D

Wolałbym tutaj jednak unikać odpowiadania na pytania od zainteresowanych, którzy jednak nie do końca zaznajomili się ze wszystkimi dostępnymi źródłami informacji oraz pytań takich strasznie wymyślnych, bo można takie zadawać bez końca, a niekoniecznie mogą się one przydać innym niż sam pytający (kiedyś ktoś się pytał o silnik spalinowy - takie pytanie to często jest nawet wyzwanie dla samych organizatorów - nigdy się w regulaminach i ustnych ustaleniach nie zawrze wszystkich aspektów, szczególnie tych najbardziej nieoczekiwanych). Często jest tak, że przeróżne niepotrzebne dyskusje w temacie przysłaniają sprawy ważniejsze i wtedy nie jest moim zdaniem dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A co jeżeli chodzi o szerokość trasy dla LF? Wiem, że jest napisane ze max 20 mm. Ale może być to równie dobrze 18-19 jaki i 14 (jak było podobno we Wrocławiu). A taka rozbieżność szerokości trasy skutkuje zmianami w programie i/lub konstrukcji więc fajnie bylo by wiedzieć wcześniej:) o ile to nie problem;)

Link do komentarza
Share on other sites

Grubość toru będzie raczej oscylowała (chociaż może to nie jest idealne określenie, gdyż będzie co najwyżej mniejsze) przy 20mm - ok. 18-20mm. Niestety na tym tym etapie organizacji nie jestem w stanie podać większej dokładności.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym tutaj rozwiać wszystkie wasze wątpliwości odnośnie opłaty wstępnej. Pieniądze z niej wykorzystane zastaną praktycznie tylko na upominki dla wszystkich drużyn (co nie znaczy, że upominki będą finansowane tylko z tej puli). Nie ma tutaj żadnego "wzbogacania się" na ludziach (to by nie przeszło nigdy, chyba byłoby to nierealne), zresztą my osobiście zakładamy, że większość drużyn będzie miało ok. 3-4 osoby i my te osoby też nie chcemy zostawić "bez niczego":)

No tak, ale weź pod uwagę taką sytuację jak u mnie u nes86 - 6 robotów i 2 osoby... i musimy zapłacić 25*6=150zł czyli sponsorujemy innym te upominki. Może lepiej wprowadzić opłatę 20zł od osoby, hm?

Link do komentarza
Share on other sites

TIMONek, ale z drugiej strony macie roboty za parę ładnych tysięcy i prawdopodobnie pozamiatacie 3/4 nagród. Poza tym z tego co zauważyłem, to organizatorzy nigdy nie liczą zarejestrowanych osób tylko zarejestrowane roboty. Według twojego rozumowania, jak zajmiecie 2 pierwsze miejsca w FTL, 2 pierwsze w sumo i 2 pierwsze w minisumo to powinniście dostać tylko po jednej nagrodzie, a nie 6. A wiem że taka albo podobna sytuacja nie jest nierealna, bo macie podobnie było w Łodzi i nie ma się co dziwić bo macie najlepsze roboty w Polsce na tą chwilę.

Link do komentarza
Share on other sites

To zbuduj lepsze i będziesz miał jeszcze lepiej 🙂 Zgodzę się z rozumowaniem TIMONka - skoro to idzie na nagrody dla wszystkich uczestników, to niech uczestnicy za to zapłacą🙂 Dlaczego ktoś ma wydawać krocie na stado robotów i potem jeszcze dopłacać za każdego z osobna?

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze można zgłosić po jednym robocie w danej kategorii, wtedy się zapłaci mniej. A żeby roboty TIMONka i nesa były jeszcze gdzieś poza czołówką stawki, to bym rozumiał ich zdziwienie, natomiast w tej sytuacji która jest nie rozumiem. Poza tym dzielą chyba koszty na dwa, więc po 75zł, a nie 150.

Dlaczego ktoś ma wydawać krocie na stado robotów i potem jeszcze dopłacać za każdego z osobna

Bo takie powinny być zasady zbierania opłat, gdyby od tych co mają zbierano więcej a od tych co nie mają zbierano tyle ile mogą dać żeby normalnie bytować to żylibyśmy w normalnym kraju.

Z drugiej strony nie wiem po co w ogóle upominki dla wszystkich startujących. Zawsze to była smycz (bo na czymś trzeba nosić identyfikator) i ewentualnie koszulka, która reklamuje zawody i wszyscy byli zadowoleni. Jak nie ma sponsorów na koszulki, to zawsze można zrobić jak na RA2010, czyli ten co chce to kupuje. Szkoda że niektóre imprezy trochę już zatracają taką dobrą zdrową rywalizację przez te nagrody, najlepszym przykładem jest chyba "Kostkownik" (tfu!) w Łodzi - po trupach do celu, wyścig szczurów. A na Robotic Arena z tego co wiem to chyba były statuetki (strzała?) i nie było żadnych wartościowych nagród rzeczowych, do ostatniej edycji. Zawsze miło jest coś wygrać, ale niestety im większa stawka tym bardziej bezwzględna rywalizacja, często niezdrowa.

Link do komentarza
Share on other sites

Bo takie powinny być zasady zbierania opłat, gdyby od tych co mają zbierano więcej a od tych co nie mają zbierano tyle ile mogą dać żeby normalnie bytować to żylibyśmy w normalnym kraju.

Skoro to "mają więcej" jest wynikiem wyrzeczeń i ciężkiej, uczciwej pracy (a nie polityki, przekrętów i gangsterki - to apropos naszego kraju oraz Kostkownika;)), to jakim prawem chcesz od takich ludzi brać więcej? Nie rozumiem Twojego poczucia niesprawiedliwości - z mojej perspektywy wygląda to jak stereotypowa mentalność Polaka:).

A że TIMONek i nes prawdopodobnie skoszą większość nagród... Ich sprawa:) Widocznie są najlepsi.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem to dobrze, że jest opłata od robota, można by jedynie dyskutować czy nie byłaby lepsza opłata za każdego robota i każdego człowieka (tylko, że odpowiednio dopasowane). Zawody w Polsce już są organizowane na tyle długo, że gdyby ktoś budował nową konstrukcję w jakiejś kategorii co 2 lata, mógłby w fazie grupowej walczyć sam ze sobą 😉 Wiem, że to przypadek skrajny, ale wcale nie taki nieprawdopodobny.

@Nawyk: pamiętaj, że tak wszystko funkcjonuje, np. podatki. Ustalenie, że każdy ma dać na państwo co miesiąc 1500zł niezależnie od dochodów zaowocowało by rewolucją. Wiadomo, że jeśli ktoś bardziej korzysta, ponosi również większe koszty. Jeśli startujesz z np. trzema robotami, masz prawie 3 razy więcej zabawy niż osoba startująca z jednym - i zajmujesz również więcej czasu organizatorom.

Link do komentarza
Share on other sites

Ważna wiadomość!

Nawiązując jeszcze do poprzednich wypowiedzi - zastanawialiśmy się już od dłuższego czasu nad zmianą formy opłaty, nie jest to sprawa dla nas nowa. Właśnie wczoraj, podczas spotkania organizatorów konkursu, zadecydowaliśmy, że jednak opłaty będą pobierane tylko od uczestnika i będzie ona wynosiła 5 zł od osoby. Tak jak już wspomniałem, nie mamy zamiaru się wzbogacać na tych opłatach i te pieniądze będą praktycznie przeznaczone na jakiś skromny poczęstunek dla zawodników. Niedługo te informacje powinny pojawić się oficjalnie na naszej stronie oraz Facebooku.

Tak się składa, że dla Was, @TIMONek oraz @nes, jest to wyjątkowo korzystny układ - w sumie tym bardziej się cieszmy, bo nie ukrywamy, iż będzie nam bardzo miło widzieć wszystkie wasze roboty na naszym konkursie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.