Skocz do zawartości

[Konkurs] Robomaticon 2011 (Minisumo, MicroMouse, Linefollower, Freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

Widzę, że tu jakaś paranoja zaczyna się robić. Mam taką propozycję. Skoro trasy już znane, to niech każdy sobie kupi czarną taśmę, wyklei w pokoiku na panelach trasę finałową i prześle na jołtuba filmik przejazdu z udokumentowanym czasem. Nikt nie będzie miał problemów ani z podłożem ani z zaginającą się taśmą i oczywiście można wykonać tyle prób ile się chce 😉

Kiedyś nie była znana nawet trasa eliminacyjna (jedynie jej elementy składowe) i nie było problemu. Może warto wrócić do starych sprawdzonych metod...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kiedyś nie była znana nawet trasa eliminacyjna (jedynie jej elementy składowe) i nie było problemu. Może warto wrócić do starych sprawdzonych metod...

Masz rację, ale nigdy nikt nie chciał/nie robił takich udziwnień w torze (no poza kolegami z Warszawy na Bionikaliach).

Mam nieodparte wrażenie, że chcecie pokazać, że w stolicy to powinny być nie wiadomo jakie zawody, przez co udziwniacie trasę, bo musi być trudna. To samo robili koledzy na Bionikaliach i nic dobrego z tego nie wyszło. Wy robicie zawody po raz pierwszy więc sugeruję abyście brali przykład z innych imprez i zrobili normalne trasy na normalnych zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie się wydaje, że jeśli chodzi o poziom trudności, to w Rybniku rok temu były trasy dość kręte, ale nie tak jak w Wałbrzychu, minął rok więc wydaje mi się że w tej chwili roboty mogłyby ją przejeżdżać w rozsądnym czasie. Zamieszczam filmik, na którym widać wszystkie trasy. Wg mnie to powinien być maksymalny poziom trudności trasy dla robotów linefollower na ta chwilę. Jedyny element który był dużym udziwnieniem to te kąty ostre, których chyba w sumie nie było, to tez jest bez sensu.

Jeżeli chcecie zrobić skomplikowany tor na dokładność, do to tego służy kategoria maze, rozwiązywanie labiryntów z linii.

Link do komentarza
Share on other sites

Dyskusja zaczęła się już robić co nieco niesmaczna...

Robomaticon, brawo za post. Świetnie, że pytacie się zawodników o zdanie, że uwzględniacie ich opinie, że odpowiadacie na pytania, że przyznajecie się do braku doświadczenia. I że z klasą odpowiadacie na zarzuty, zamiast obrażać się i rzucać dziecinnymi tekstami. Masz ode mnie ogromne piwo (0,66L, tylko biednym studentem jestem)

I trzymajcie tak dalej! a na narzekania weźcie duużą tolerancję i wyrozumiałość 😉

PS

Bionikalia 2008 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki @bulibulibu za miłe słowa (i wszystkim za piwa) 😉 Ja sam rozumiem was wszystkich doskonale i również doskonale rozumiem, przed czym chcecie nas ostrzec. Ostatni post napisałem niejako w obronie pracy moich dziesięciu kolegów i koleżanki, którzy od kilku miesięcy pracują na to, żeby konkurs wyszedł nam jak najlepiej (mimo że, jak wspomniałem, większość z nas ma nieduże doświadczenie w tych konkursach). Uważam, że nie powinni oni być poddani aż takiej surowej krytyce, a na pewno jest na to jeszcze za wcześnie. Na koniec jeszcze raz zaznaczam, że bierzemy pod uwagę wszystko, co tutaj jest powiedziane (np. dla mnie osobiście @nes, @TIMONek i @Sabre są z wiadomych względów autorytetami nr 1 w linefollowerach i ich porady odnośnie FL czytam z podwójną uwagą). Teraz jednak mamy sesję (rano mega-egzamin ze Sterowania Procesami Ciągłymi - i to podobno na medycynie się w ogóle nie śpi w nocy...) i nie możemy szybko wyjść z propozycją innej trasy. Jednak kiedy to nastąpi to na pewno będziecie o tym wiedzieć jako jedni z pierwszych 😉

[ Dodano: 02-02-2011, 21:56 ]

Tak jak obiecywałem kilku osobom, na naszej stronie internetowej pojawiła się lista robotów aktualnie zapisanych (link).

Czekamy na jeszcze dużą ilość zgłoszeń (freestyle to pozycja obowiązkowa) i mam nadzieję, że się doczekamy 😉

Koniec okresu rejestracji - około 14.02.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Umieściłem jeszcze notkę na FB:

http://www.facebook.com/pages/Dioda/144536715589726

Link do komentarza
Share on other sites

po 2 będę oglądał minisumo i freestyle robot i zbuduję robota na zasadzie robota zwycięzcy

Czyli skopiujesz czyjś pomysł, żeby zająć jego miejsce zamiast wymyśleć coś oryginalnego. Bardzo twórcze. Powiem ci tylko, że programu niestety nie widać, więc poproś najlepiej zwycięzców żeby ci go zgrali gdzieś.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie liczy się to, czy robisz to co ktoś😋 Liczy się czy potrafisz to sprzedać lepiej od niego:P

GruX, "Pochwała Cwaniactwa" 😋 Za 10 lat będą to analizować na Polskim w gimnazujm 😅

Link do komentarza
Share on other sites

po 2 będę oglądał minisumo i freestyle robot i zbuduję robota na zasadzie robota zwycięzcy

wtedy będziesz przegrywał, bo na następnym turnieju poziom pójdzie do przodu i profil zwycięzcy będzie już zupełnie inny 😉

Uwaga: Pojawił się na naszej stronie wzór trasy finałowej!

LINK

Wzięliśmy pod uwagę wszystkie wasze uwagi i postanowiliśmy trochę rzeczy zmienić. Myślę, że teraz ta wersja trasy nie powinna budzić jakichś większych uwag i spokojnie możemy uznać ją za oficjalną.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.