Skocz do zawartości

[Konkurs] Robomaticon 2011 (Minisumo, MicroMouse, Linefollower, Freestyle)


Robomaticon

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich.

Mam dość dziecinne pytania, ale to pierwsze zawody w których zamierzam wystartować. Szukałem na forum odpowiedzi na te pytania, jednak nie znalazłem nic na temat. Możliwe, że jeszcze komuś się przydadzą te informacje.

1. Jak ułożona jest drabinka turniejowa w klasie LF? Ile przejazdów w którym etapie zawodów?

2. Czy dozwolona jest modyfikacja programu robota pomiędzy poszczególnymi przejazdami?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pzdr

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tutaj nawet, mimo że jestem jednym z organizatorów (BTW tak w ogóle to przez te głupie oficjalne konto nie wiecie, kim w ogóle jestem - Wojciech Ociepa, miło mi, oficjalnie zajmuje się marketingiem) to muszę przyznać, że najlepiej jak się skontaktujesz z Łukaszem, który zajmuje się tą konkurencją: http://robomaticon.pl/organizatorzy/ (na dole ną maile poszczególnych organizatorów). Założę się, iż biorąc pod uwagę ilość uczestników, z fazy eliminacyjnej zostaną wyłonione 4 linefollowery, które później będą się zmagać w półfinałach. Wspomniałem jednak, że nie jestem pewien i najlepiej zrobić tak, jak doradziłem.

Co do pierwszego pytania to tak, jak już napisano - można również sobie w międzyczasie coś odlutować, wymienić mikrokontroler, zdjąć obudowę...

Link do komentarza
Share on other sites

KD93 to, że wydajemy kilka tysięcy złotych na roboty to efekt wielu wyrzeczeń. Jedni jadą na wakacje do Egiptu, drudzy budują roboty. Więc nie przemawia do mnie ten argument. Dwa to, że nasze roboty są najlepsze to efekt wielu setek godzin ciężkiej pracy... nieprzespanych nocy etc. Trzy, nie jest powiedziane, że musimy wygrać. Pracujemy na sukces, ale równie dobrze zawody może wygrać Wonsz bądź inny robot (np. nowa konstrukcja Sabre, która z całą pewnością wniesie nieco świeżości do konkurencji LF).

A wolimy te 150zł wydać np. na moduł Bluetooth do robota niżeli na gadżety dla innych zawodników. Naprawdę na pieniądzach nie śpimy.

Dziękuje organizatorom za uwzględnienie naszych uwag.

Link do komentarza
Share on other sites

KD93 to, że wydajemy kilka tysięcy złotych na roboty to efekt wielu wyrzeczeń. Jedni jadą na wakacje do Egiptu, drudzy budują roboty.

Tez coś wiem na ten temat 😉 "A ten laptop to z którego muzeum wypożyczony?"

Ok, rozumiem też Twoje argumenty. Dlatego na początku w ogóle dziwiłem się opłatom za starty. To wniosło trochę zmieszania.

Link do komentarza
Share on other sites

Już jakiś czas temu bodajże dwie osoby pytały się mnie, czy moglibyśmy udostępnić na stronie internetowej Robomaticonu listę zarejestrowanych na nasz konkurs robotów. Nie ma problemu żebyśmy zrobili coś takiego, jednak aby lista ta widniała jeszcze przed końcem rejestracji (przypominam: 14.02 to ostateczny termin zapisów), część osób musi się zarejestrować już teraz. Tak więc miałbym prośbę do wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w naszym konkursie: jeżeli jesteście już na 100% pewni swego udziału, a nie dokonaliście rejestracji (i przy okazji chcielibyście zobaczyć listę robotów na stronie) to prosiłbym, żebyście tego dokonali w najbliższym czasie. W razie czego zawsze możecie do nas napisać (byle nie dzień przed konkursem), że jednak rezygnujecie z uczestnictwa. Nie ma sensu robić listy z niewielką ilością zarejestrowanych robotów - kiedy ilość ta będzie wynosić 10-15 to chętnie tą listę upublicznimy.

PS. W najbliższym czasie ujawniony zostanie projekt toru do eliminacji linefollowerów - zainteresowanych odsyłam na naszą stronę ;]

PS2. Chciałem serdecznie pogratulować wszystkim laureatom konkursu T-BOT 2011, no i oczywiście zapraszam wszystkich zawodników wałbrzyskiego konkursu 5 marca na nasz konkurs - u nas będziecie mieć trochę mniejszą konkurencję (w końcu pierwsza edycja) 😃

Link do komentarza
Share on other sites

u nas będziecie mieć trochę mniejszą konkurencję

No to dla mnie akurat antyreklama 😋

Reklama, antyreklama - przede wszystkim to miał być żart;) Każdy ma świadomość, że to jest nasza pierwsza edycja i dopiero "walczymy" o rozgłos wśród uczestników (no i również widzów) z całej Polski. Kto wie, a może zostaniemy zaskoczeni 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Przyznam się, że zniszczyłeś mnie tym pytaniem (jak i pewnie większość ludzi, w tym zawodników) 😅 Rzeczywiście, pytanie tak banalne, jak i nierozstrzygnięte. Na 95% jest to, tak jak we większości zawodów w Polsce, ruch zgodnie ze wskazówkami zegara. Prawdopodobnie też taki kierunek sobie wszyscy, spoglądając na wzór trasy, wyobrazili. Jak okażę się, że jest jednak inaczej to dam znać o tym jak najszybciej!

(W sumie przy naszym projekcie niewykluczone wydaje się danie uczestnikom możliwości wyboru kierunku przejazdu, zawsze jakieś urozmaicenie... 😋)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.