Skocz do zawartości

Konkurs na najlepszy projekt przydatny w robotyce - głosowanie!


Treker

Pomocna odpowiedź

Niedawno zakończył się konkurs na najlepszy projekt przydatny w robotyce, nadszedł czas na rozpoczęcie głosowania. Przypominam, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody takie jak: zestawy uruchomieniowe, programatory i czujniki!

Regulamin przebiegu głosowania:

1) Głosowanie rozpoczyna się 12.02.2011r.

2) Ważne są głosy wysłane do 26.02.2011r, godz. 23:59.

3) Do głosowania uprawnieni są wyłącznie użytkownicy, którzy zarejestrowali swoje konta przed 12.02.2011r.

4) Oddając głos należy wskazać użytkownika, a nie konkretny projekt.

5) Każdy głosujący powinien oddać głos na 3 autorów. Oddanie głosu polega na ustaleniu trójki zwycięzców, należy wskazać 1,2 oraz 3 miejsce. Po zakończeniu głosowania zajęte miejsca zostaną przeliczone na punkty, według następującej zasady: pierwsze miejsce jest równoznaczne z otrzymaniem 3 pkt, drugie z otrzymaniem 2 pkt, a trzecie z otrzymaniem 1 pkt.

6) Głosować można tylko w tym temacie (pisząc posty). Oddany głos jest ważny tylko gdy zawiera nicki 3 autorów, ustawione w kolejności (1,2,3 miejsce) oraz krótkie uzasadnienie (minimum 2 zdania), dlaczego głosy zostały oddane na tych autorów.

7) Głosowanie jest tajne do jego końca (po ogłoszeniu wyników, poszczególne głosy zostaną opublikowane).

8) Nie można oddawać głosów na samego siebie, głosować można tylko raz, oddany głos nie może być już edytowany.

9) W przypadku oddania głosu, który nie spełnia wymogów regulaminu organizator zastrzega sobie możliwość usunięcia głosu, powiadomienia glosującego oraz umożliwienia oddania głosu drugi raz.

10) Oddanie głosu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursowego oraz regulaminu określającego przebieg głosowanie

Wzór ważnego głosu:

Miejsce 1: użytkownikX
Miejsce 2: użytkownikY
Miejsce 3: użytkownikZ

Uzasadnienie:

______________________________________________________

Projekty biorące udział w konkursie (kolejność według zgłoszeń):1) Piloty do robotów - zdalny start - Autor: nes86

2) Manipulator z chwytakiem - Autor: wsowa

3) Czujnik optyczny - Autor: KD93

4) Miernik obrotów silnika - Autor: swierkdeck

5) Bramki czasowe dla robotów i nie tylko... - Autor: Naelektryzowany

6) Projekt czterech przekładni - Autor: klonyyy

7) Edubot - Autor: Bogus1

8) Moduł akcelerometru analogowego - Autor: OldSkull______________________________________________________

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: KD93

Miejsce 3: swierkdeck

Uzasadnienie: Pilot do startu sprawuje się nieźle. Czujnik optyczny może być całkiem dobrą alternatywą dla sharpów.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: swierkdeck

Miejsce 3: wsowa

Uzasadnienie:

Pilot do startowania robotów: przydatne

W przypadku nanosumo wciśnięcie mikroswitcha bez poruszenia robota (a tego wymaga regulamin) jest prawie niemożliwe.
Estetycznie wykonany, zgrabny.

Miernik obrotów silnika: bardzo przydatny, estetycznie wykonany,
Manipulator z chwytakiem: podoba mi się.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: wsowa

Miejsce 2: nes86

Miejsce 3: Bogus1

Uzasadnienie:

Manipulator wsowy jest bardzo zaawansowanym projektem, w którym są co prawda pewne błędy, ale mimo wszystko muszę powiedzieć, że mnie bardzo zaciekawił.

Pilot od nesa - bardzo prosta konstrukcja, ale w pełni działająca i bardzo użyteczna.

Trzecie miejsce miałem największy problem, w końcu wybrałem ten projekt będący projektem wielu modułów, z których można złożyć dowolnego podstawowego robota - o ile zmieścimy w nim te moduły. Dla osób początkujących jest to moim zdaniem duża pomoc a w przyszłości pozwoli na niemal dowolne zmienianie konstrukcji. Jedynie moduł główny mógłby być inaczej pomyślany, mianowicie nóżki mogłyby być jakoś pogrupowane wg funkcji, a nie wszystkie po kolei.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: KD93

Miejsce 3: swierkdeck

Uzasadnienie:

Miejsce pierwsze za wyczerpujący opis przydatnego urządzenia, które dobrze dość dobrze działa. Opis zawiera wszystko co powinien, od elektroniki po firmware. Miejsce drugie, za dobry opis tandemu odbiornik tsop/sfh + dioda ir, który jest tani i dobry, bo jest tani i dobry. Miejsce trzecie za fajne, przydatne narzędzie w warsztacie robotyka, pasowałoby jednak trochę to poprawić (tak jak Old wspominał np, dodać inne sposoby pomiaru częstotliwości).

Link do komentarza
Share on other sites

1.KD93 - za dopracowanie i upublicznienie całego projektu

2.Naelektryzowany - za przydatność

3.OldSkull - coś innego i fajne zrzuty z oscyloskopu, może coś uświadomią wielu osobą

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: swierkdeck

Miejsce 2: Bogus1

Miejsce 3: klonyyy

Uzasadnienie:

Na swierkdeck (za miernik obrotów silnika) za prostotę wykonania, niezawodność i zaproponowanie rozwiązania częstego problemu. Na Bogus1 (za Edubot), bo edukacja jest najważniejsza. Na klonyyy (za projekt czterech przekładni), bo z mechaniką jest zawsze najwięcej problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: swierkdeck

Miejsce 2: nes86

Miejsce 3: wsowa

Uzasadnienie:

Oceniając brałem pod uwagę głównie to, czy projekt jest już skończony, czy posiada źródła umożliwiające zbudowanie go. Jako drugi aspekt wziąłem od uwagę przydatność danego projektu oraz do jakiej rzeczy osób jest skierowany. Z tego "filtra" wyszły mi dwa projekty: pilota i miernika obrotów. Ustawiłem w takiej kolejności dość subiektywnie, ponieważ sam mam dużo różnych silników których parametrów nie znam i gdybym miał wykorzystać jakiś projekt z zaprezentowanych, to najbardziej przydatny byłby dla mnie właśnie taki miernik. Wybór był trudny, bo obydwa te projekty są dopracowane i mogą się przydać wielu osobom.

Z wyborem 3 miejsca problem miałem większy, ostatecznie wybrałem kolegę wsowa za projekt manipulatora, nie ze względu na sam projekt całego manipulatora (bo nie jest skończony), ale ze względu na to że zawiera on pewną ilość modeli w Inventorze, którą mogą wykorzystać inni (np. serwa).

Bardzo ciekawy pomysł miał kolega Naelektryzowany, gdyby bramki były ukończone i były by podane załączniki to pewnie byłby mój głos.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: swierkdeck

Miejsce 3: KD93

Uzasadnienie: Projekty były jasne i przejrzyste. Wstawione były kody, aby każdy mógł to zbudować. Zamieszczone było dużo zdjęć z procesu powstawania, jak i pokazujące efekt końcowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: KD93

Miejsce 3: OldSkull

Uzasadnienie:

Bardzo fajnie opisany projekt pilota, naprawdę fajna sprawa!

Czujnik projektu KD93 pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, doskonale nadaje się do konstrukcji nie wymagających wysokiej dokładności.

Manipulator z chwytakiem też niczego sobie, widać spory wkład przy projektowaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: nes86

Miejsce 2: wsowa

Miejsce 3: KD93

Uzasadnienie: Za bardzo dobrze opisane projekty wraz z przydatnymi załącznikami. Głosując sugerowałem się tym w jaki sposób mogą mi te projekty w przyszłych konstrukcjach pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: wsowa

Miejsce 2: OldSkull

Miejsce 3: nes86

Uzasadnienie:

Wsowa napisał bardzo obszerny opis dotyczący budowy manipulatora. Bardzo spodobał mi się ten projekt, było dużo renderów wzbogaconych o treść, wszystko dobrze się czytało. Pozostali panowie w swoich projektach pokazali również coś ciekawego a zarazem nowego. Życzę szczęścia moim faworytom i już z góry gratuluje zwycięzcy konkursu.

Pozdrawiam, epsilon.

Link do komentarza
Share on other sites

Miejsce 1: KD93

Miejsce 2: klonyyy

Miejsce 3: OldSkull

Uzasadnienie: Miejsce pierwsze i drugie to wg. mnie projekty niezwykle przydatne przy budowie prostych i tanich robotów. Mają w sobie wiele zalet opisanych przez autorów. Ponadto są dość łatwe w budowie. Trzecie miejsce to projekt prostego akcelerometru, gdyż zagadnienie pomiaru drgań jest mi bliskie ze względu na specjalizację.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.