Skocz do zawartości

IVAN


madix

Pomocna odpowiedź

Bez podważenia go to na takim ogumieniu nie do przepchania.

Mi się akurat udało przepchnąć go bez większych problemów i bez podważania, ale jak wjechał tym swoim widelcem to było gorzej, walkę wygrałem, właśnie dlatego, że te kły miały problem żeby pode mnie trafić (a prześwitu nie brakło).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Następny jest w trakcie.. myślę że konstrukcyjnie jeszcze czegoś takiego nie widzieliście - nowe podejście do poruszania się minisumo. Niedługo udostępnię rendery.

dzięki i pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Łołłłł 😃 poziom wzrasta!! Muszę się wziąć do roboty, bo jak widzę takie roboty, to strasznie mi wstyd prezentować własne zabawki. Moja ocena, na podstawie filmiku i dokumentacji przedstawionej, to 7/10. Mechanicznie- klasa, większe wrażenie jak do tej pory zrobiły na mnie jedynie "jeżyki". Co do elektroniki i programu, ciężko mi oceniać ale na podstawie filmu muszę powiedzieć, że szału nie ma. Wydaję mi się, że z robotami typu "Slayer", te piękne cacko na razie nie ma szans.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Jeśli już kolega stawia kropki to wypadałoby po kropce zacząć z dużej litery.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Zapomniałem dodać, że twój podpis łamie regulamin i proszę o jego zmianę.

@Sabre jeszcze nie wymyślili przeglądarek z interpunkcją i stylem:( (na polski nie uczęszczałem zbyt często bo szkoda mi było czasu).

Link do komentarza
Share on other sites

Konstrukcja mechaniczna przyciąga uwagę. Z autopsji mogę się jedynie domyślać ile miałeś roboty z projektowaniem 🙂. Aczkolwiek przyglądałem się twoim "gąsienicom"- czy do opasek montowałeś jakieś paski klinowe, żeby lepiej przenieść napęd z silników czy tylko masz naciągnięte na felgi? Sprawdzałeś jak wygląda u ciebie powierzchnia styku robota z podłożem (np. na szybie)?- wyniki często bywają zaskakujące :]

Co do opasek, testowałem je i to naprawdę nie jest optymalny materiał na ogumienie, także radze tutaj szukać lepszych rozwiązań(kauczuki, silikony etc.).

Odnośnie prędkości to wydaje mi się , że dopiero jak zauważysz przeciwnika to jedziesz z pełną prędkością a normalnie ograniczasz- jeżeli tak to PO CO? Skoro teoretycznie przy takiej przyczepności i pełnej prędkości nie będziesz miał takiego pędu, aby go nie wyhamować🙂

Co do broni to te 2 kolce nie robią szału, a jak ciebie coś podważy to, tak jak ktoś już tutaj zauważył ,nici z gąsienic 🙂.

Ogólnie to chętnie bym się z tobą sprawdził.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak to prawda te kolce to nie wypał i jak ktoś podważy to już lipa, robot tak wolno się porusza przy szukaniu bo czujniki są analogowe i przy dużej prędkości nie zauważał przeciwnika (program nie jest optymalny) jestem świadomy popełnionych błędów ... poza tym przednia listwa i tylnia z czujnikami podłoża jest regulowana, można ją unieść i w takim przypadku robot mimo podważenia nadal ma przyczepność. Gąsienice naciągnięte są tylko na felgi ale niema szans żeby się przesunęły.

... pierwszy robot! człowiek uczy się na błędach - następny będzie lepszy 🙂

Ten raczej pozostanie jako eksponat do gabloty 😉 bo żal mi go demontować ;D

Link do komentarza
Share on other sites

Ten raczej pozostanie jako eksponat do gabloty 😉 bo żal mi go demontować ;D

Tak, ja tez tak mówiłem, teraz leżą u mnie różne części z 2 robotów, 3 jest częściowo zdemontowany, jedyny jeszcze na chodzie i to dosłownie jest mój hexapod 😋

Jestem ciekawy renderów nowego robota.

Co do tego robota, jako pierwszą konstrukcję nadal jestem pod dużym wrażeniem, dla mnie bardzo liczy się estetyka i staranność, Ty pokazałeś że już te cechy masz od początku, dlatego pozostaje ci tylko nabycie praktycznego doświadczenia.

Barto, opublikujesz swojego ms?

Link do komentarza
Share on other sites

Rozmawiałem z team partnerem i narazie się wstrzymamy. Może po RA2011. Nie chcemy strzelać do własnej bramki dając na tacy efekty naprawdę wielu godzin testów gotowe do ewentualnego skopiowania. Aczkolwiek z wieloma osobami już rozmawiałem na temat problemów, z którymi się boryka(liś)my i nikt nie wyrażał jakiś pretensji, że nic nie chcemy powiedzieć (szczególnie odnośnie czujników). W razie pytań PW albo maila 🙂.

Co do Ivana- nikt nie mówi broń boże, że jest mnóstwo nie dociągnięć. Wręcz przeciwnie, jak na pierwszą konstrukcję jest ich naprawdę niewiele. Demontaż działającego robota to jest przykra sprawa. Jaka by to nie była konstrukcja- jeździ,wykrywa to po co go rozbierać. Naprawdę lepiej się wstrzymać i pójść do sklepu niż demontować efekty swoich udanych prac.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobię niezły odkop, ale muszę 😃 Tak cudnego projektu w Sketch Up-ie jeszcze w życiu nie widziałem! Ileś ty w nim pracował człowieku, że doszedłeś do takiej perfekcji? Ja robię od 2-3 miesięcy i myślałem, że już jakoś mi idzie, a tu takie gały mi się zrobiły 🤯 jak zobaczyłem te słowa projekt sketch up 🤣

Z niecierpliwością czekam na twoją stronkę i kolejne projekty 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ten projekt powstawał około tydzień 🙂 ...program jest tak prosty w obsłudze że bardzo szybko idzie się go nauczyć 😉

Projekty cały czas pooooowoli do przodu ........niestety brak czasu przez studia. 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.