Skocz do zawartości

Pomóż początkującym - napisz poradnik i wygraj!


Treker

Pomocna odpowiedź

Porządkowanie wiedzy - ważna sprawa - pomogę piroteks-89 opracować ten:

"Podstawowe błędy w schematach i jak ich unikać. Odpowiednie filtrowanie zasilania oraz eliminacja zakłóceń z całego układu."

Nagrody nie oczekuję - może Piotrek zgarnie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

dondu ja chętnie będę współpracował i się dogadamy na PW co do tego tematu 😉 Widziałem, że masz sporą wiedzę na temat szpilek i odfiltrowywania napięcia, więc może ty zająłbyś się w większości tym tematem. (w sensie połowa: Odpowiednie filtrowanie zasilania oraz eliminacja zakłóceń z całego układu). Ja na ten temat mam sporo mniejszą wiedzą (ty na stronie masz całe elaboraty). Ja wziąłbym się za najczęstsze błędy początkujących w schematach i płytkach (na dwie części podzieliłbym artykuł).

Link do komentarza
Share on other sites

Cóż nie obiecuję że na 100% dam rady zrobić, ale ponieważ sam się uczę procesorów PIC12/16/18 i nie wiem czy mi coś z tego wyjdzie? Może coś sklecę o środowisku, narzędziach, podstawach programowania i małe porównanie z AVR, ARM, 51' o PICów.

No i właśnie, jak w poprzednim konkursie można zgłaszać więcej prac (rozbić temat na części) czy tylko jedną ?

Link do komentarza
Share on other sites

Mogę zająć się tym tematem: ''Jak radzić sobie, gdy czegoś brakuje w warsztacie. Sztuczki doświadczonych konstruktorów.'' Nie jestem doświadczonym konstruktorem ,ale opisałbym jak zrobić np. trzecią rękę do warsztatu bo i tak chciałem sobie taką sprawić. ( chyba że na ten temat chce pisać Zuk bo kilka postów wyżej coś o tym wspomniał 😉)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cieszę się, że jest takie zainteresowanie.

Oczywiście każdy może zgłosić kilka prac.

Zuk, ciężko z tego byłoby od razu zrobić pracę zbiorową, ale po wszystkim można połączyć takie poradniki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze w ramach konkursu ktoś mógłby zająć się tym tematem:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/teoria-porownanie-scalonych-h-bridge-vt1045.htm

Ale tutaj już typowo musiałbym otrzymać deklarację od jednej osoby, bo szkoda pisać to samo kilka razy. Prócz omówionych tam mostków warto opisać na pewno VNH, TB, pewnie coś jeszcze by się znalazło 🙂 Każdy mostek krótko opisać, stworzyć jakąś tabelkę z porównaniami. Doradzić co i gdzie jest stosowane.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale sam już zrobiłeś taki artykuł ?

O tutaj

Chyba ze tylko chcesz taki skrócony przegląd, to mogę spróbować, mam ciekawy materiał o alternatywnej metodzie sterowania mostkiem L293 PWMem.

Tabelka też nie problem w sumie, mogę też przedstawić miniaturowe Mostki BA62xx które udało mi się wszczepić do wnętrza serva.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiem, wiem. Ale tam nie opisałem tych najnowszych mostków scalonych, które teraz stosujemy. VNH i TB to raczej koniecznie trzeba opisać, jeśli masz na oku jeszcze coś ciekawego to też możesz dodać. Byle początkujący się nie zagubili 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze w ramach konkursu ktoś mógłby zająć się tym tematem:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/teoria-porownanie-scalonych-h-bridge-vt1045.htm

Ale tutaj już typowo musiałbym otrzymać deklarację od jednej osoby, bo szkoda pisać to samo kilka razy. Prócz omówionych tam mostków warto opisać na pewno VNH, TB, pewnie coś jeszcze by się znalazło 🙂 Każdy mostek krótko opisać, stworzyć jakąś tabelkę z porównaniami. Doradzić co i gdzie jest stosowane.

Ja tym tematem mogę się zająć, mam zresztą gotową prezentację na ten temat...

Link do komentarza
Share on other sites

Spoko nie ma sprawy, jak ma już gotowy taki art to szkoda byłoby mieszać..

Jak Mirek opublikuje swój temat to zobaczymy, najwyżej jak będzie zainteresowanie to dołażę do niego jako uzupełniający temat alternatywnego sterowania PWM z wykorzystaniem tylko 2 linii uC, i opis jak wszczepić sobie BA62xx do serwa, tak aby mieć w nim od razu mostek.

Spróbuję coś o tych uC napisać, choć o ARMach trochę mało wiem, no cóż najwyżej wycieczka do czytelni, aby przejrzeć EP, i nowinki ze świata ARM, choć ja bardziej będę chciał przybliżyć w naszym kraju trochę zaniedbane PICi od Microchipa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.