Skocz do zawartości

Pomóż początkującym - napisz poradnik i wygraj!


Treker

Pomocna odpowiedź

kospan, do tego są akurat dziesiątki świetnych artykułów, można napisać osobny forbotowy, tylko po co, skoro i tak nie wniesie nic nowego (oprócz sprzeczek co do technik, bo każdy ma swoją i wielu uważa, że tylko ta jego jest jedyna prawidłowa).

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Czy istnieje możliwość wydłużenia konkursu o 3 dni? W najbliższą sobte są zawody w Warszawie. Myślę że niektórzy użytkownicy pojadą na nie. Ma się więc "skradziony" weekend a przez to mniej czasu na artykuł. Po zatym może zawody staną się inspiracją aby dodać jakieś uzupełnie do swoich prac:)

Pozdrawiam:)

Link do komentarza
Share on other sites

Z powodu próśb jakie otrzymałem na PW, oraz tego pytania wyżej postanowiłem dać Wam jeszcze trochę czasu.

Prace będzie można zgłaszać do 17 marca włącznie, zostało sporo czasu, więc zachęcam do pisania 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dostałem dużo próśb na PW, do tego trzeba wziąć pod uwagę, że teraz są 3 tygodnie zawodów (T-BOT, Robomaticon, Wiedeń), co trochę reorganizuje życie wielu osobą 🙂 Spokojnie, jeśli pojawi się dużo więcej prac to możliwe jest powiększenie puli nagród 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dodam, że konkurs wypadł akurat w czasie sesji i nie każdy miał czas pisać - mimo chęci.

Powiem tak.

Dla mnie to nie jest żadne uzasadnienie. To tak samo jak byś spóźnił się na wspomnianą sesję 1 dzień. Powiedzą ci że już po zawodach i do widzenia.

Każdy może coś sobie wymyślić, ja bym mógł powiedzieć że nie miałem czasu pisać bo chodziłem miesiąc do pracy na nocna zmianę i dzień przesypiałem. I nikt mi nie udowodni że tak nie było.

Obserwowałem brudnopis i 90% tematów było zakładana na początku konkursu, więc nikt nie zaczynał na ostatnią minutę.

No chyba że są jakieś bardzo dobrej jakości tematy, z którymi się nie wyrobiono.

Link do komentarza
Share on other sites

Obserwowałem brudnopis i 90% tematów było zakładana na początku konkursu, więc nikt nie zaczynał na ostatnią minutę.

Mój pisałem ponad miesiąc, co kilka dni po 0,5-1h, na silniku forum, które mam na lokalnym serwerze.

Dopiero na końcu wrzuciłem całość, dodając obrazki na Forbot.pl.

I także mam mało czasu ... no chyba, że kol. studenci nie wiedzieli kiedy sesja będzie i zostali zaskoczeni 🙂

No ale będąc studentem także wyznawałem zasadę:

Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze, będziesz miał dwa dni wolnego! 🙂

To tak lekko z humorem ...

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też się z moim bawiłem ok miesiąca, i wiem że to sporo pracy szczególnie jeżeli pisze się tak jak ja program i testuje go.

Nie chciał bym tu wejść na jakiego upierdliwca, ale, albo trzymamy się regulaminu konkursu, albo nie ?

Co do spóźnialskich, z tego co zauważyłem to na Forbicie w roku jest 3 do 5 konkursów, które i tak zazwyczaj maja tematykę otwartą, wiec nie jest problem, w przypadku niewyrobienia się przetrzymać artykuł i wystawić w następnym konkursie.

No sorry ja jestem człowiekiem po wojsku, i dla mnie regulamin rzecz święta.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja już się trochę do tego przyzwyczaiłem, że praktycznie każdy konkurs był przedłużany. Zawsze ktoś się nie wyrabiał... Tym razem niech już tak zostanie, przy kolejnych będę już się tego trzymał - po po prostu nigdy nie było też żadnych sprzeciwów w związku z tym, a wręcz przeciwnie, bo pojawiały się nowe, ciekawe prace 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem to nie jest ważne dlaczego ktoś nie napisał skoro dużo osób prosiło o wydłużenie terminu to trzeba ich uszanować że w ogóle chcą coś napisać. Tutaj też chodzi o samą społeczność nie każdy pisze w brudnopisie. Niektórzy już zaczęli pisać ale nie zdążyli dokończyć, ale też chcą wziąć udział w konkursie. Więc moim zdaniem skoro chce tyle osób przedłużenia terminu to ja nie widzę żadnych przeszkód aby to przesunąć o parę dni.

Link do komentarza
Share on other sites

W ramach wyjaśnienia, miałem zamiar przedłużyć, go tylko o 3-4 dni, ale to by nie miało sensu, ponieważ przez mój wyjazd do Wiednia i tak nic w tym czasie nie mógłbym zrobić (przygotowanie głosowania, pilnowanie tego etc.).

Link do komentarza
Share on other sites

Damian ... podjąłeś słuszną decyzję. Cel powstania tych artykułów jest najważniejszy i wyrażony tytułem:" Pomóż początkującym - napisz poradnik i wygraj!"

.... człon wygraj jest tylko zachętą.

Poza tym, jeżeli ktoś napisał dużo wcześniej, ma szanse jeszcze dopracować swój artykuł.

Link do komentarza
Share on other sites

No tak masz rację Dondu, tylko rodzą się pytania na przyszłość.

Jakie szanse ma praca amatora samouka, z pracą studenta ? Bo wiadomo ze samouk merytorycznie i pod względem kompletności wiedzy, raczej nie jest w stanie konkurować na równi z studentami.

Co rodzi kolejne pytanie:

Gdzie chcemy szerzyć ARMy (w sensie że konkursy głównie je promują), wśród studentów, którzy i tak maja do tematu dojścia (oczywiście jak ktoś chce), czy dać szanse startu w tej materii amatorom i samoukom, bez szkół wyższych w CV ?

Przy czym to akurat temat na przyszłe konkursy, gdzie należało by odpowiedzieć sobie na pytanie jakie grona chcemy wspierać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.