Skocz do zawartości

yoyo1


yoyoazs1

Pomocna odpowiedź

yoyoazs1, naprawdę po wielkości robota nie widać, że one są aż takie duże. Wierzę na słowo 🙂, sam kiedyś poszukiwałem koszyka, mam sporo 18650 do latarek, ale często wykorzystuję je do innych celów.

Ok, czasami wzrok może nas zmylić 😋 Mają 6,5cm długości : )

Link do komentarza
Share on other sites

yoyoazs1, w sumie wystarczyłoby kupić cienką koszulkę termokurczliwą

Zwykła koszulka się nie nadaje, jest za gruba po skurczeniu. Potrzebna jest folia specjalna do pakietów, ale taką można kupić tylko w niektórych sklepach modelarskich.

Link do komentarza
Share on other sites

yoyoazs1, w sumie wystarczyłoby kupić cienką koszulkę termokurczliwą

Zwykła koszulka się nie nadaje, jest za gruba po skurczeniu. Potrzebna jest folia specjalna do pakietów, ale taką można kupić tylko w niektórych sklepach modelarskich.

Ale za to może nas ominąć piękny widok palącego się robota : ) A tak na serio, to spróbuję to nawet owinąć taśmą izolacyjną - może będzie ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bobby napisał/a:

PS. soban, jesteś śmieszny : )

O co Ci chodzi? Pierwszy robot, działanie bardzo dobre i do tego estetyczny. Więc w czym według Ciebie jestem śmieszny? : P

Link do komentarza
Share on other sites

Wszędzie prawie daje 5. Micromause dostał tylko 4 właściwie i jedna konstrukcja początkującego z tego co pamiętam (?). I dlatego napisałem że skrzywdzę może tą oceną jednego użytkownika ale nie mogłem wystawić mniej.

Napisałem to odrazu i przyznaję się do winy. Czy według Ciebie jestem z tego powodu śmieszny?

Link do komentarza
Share on other sites

Konstrukcja jak na pierwszego robota bardzo fajna - bardzo mi się podoba, taka mala zgrabna. Myślę że zastosowanie gotowej płytki do pierwszego robota to dobry pomysł - może dlatego tak uważam bo pierwszy programator kupiłem uszkodzony i się bardzo zraziłem kilkoma dniami spędzonymi nad próbą uruchomienia. Jedyne co mi się nie podoba to serwa, ale pierwszy robot-może być 😃 Proszę w następnym robocie MS zastosuj szybkie silniki, ale nie za słabe - dużo jest o tym na forum, poczytaj też o pędzie.

Co wy chcecie, robot fajny 😋 PIWO - że na forum pojawiła się pewna konstrukcja idealna to nie znaczy że inne są złe 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
czy mógł by kolega powiedzieć coś więcej na temat programu sterującego robotem, ponieważ też robię coś podobnego na czujniku hc-sr04 i mam mały problem z czujnikiem, a mianowicie z określeniem odległości od przeszkody. Ja w swoim programie wysyłam impuls trig i uruchamiam wtedy timer, który zatrzymuje się jak na int2 pojawi się poziom wysoki. Następnie dziele to przez 58 zgodnie z datasheete'm Tylko jakoś mi to nie za bardzo działa. Może kolega mógł by się podzielić jak oblicza dystans do przeszkody 🙂.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

czy mógł by kolega powiedzieć coś więcej na temat programu sterującego robotem, ponieważ też robię coś podobnego na czujniku hc-sr04 i mam mały problem z czujnikiem, a mianowicie z określeniem odległości od przeszkody. Ja w swoim programie wysyłam impuls trig i uruchamiam wtedy timer, który zatrzymuje się jak na int2 pojawi się poziom wysoki. Następnie dziele to przez 58 zgodnie z datasheete'm Tylko jakoś mi to nie za bardzo działa. Może kolega mógł by się podzielić jak oblicza dystans do przeszkody 🙂.

Pozdrawiam

Gdy wysyłasz trig, a następnie mierzysz czas powrotu to ten czas powrotu możesz podzielić przez 29 (1 centymetr jest pokonywany w 29 mikrosekund[prędkość dźwięku]) , a następnie jeszcze podziel przez 2 (połowa odległości) i masz już wynik w cm : )

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.