Skocz do zawartości

[KwikStik K40] Czy warto kupić ten zestaw?


byxu

Pomocna odpowiedź

Niewiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Z tego co wiem do 17 marca 2012roku jest dostępny zestaw KwikStik K40 którego cena w czasie trwania promocji jest 50% niższa (tj. 70,31zł).

link do sklepu:

http://pl.farnell.com/jsp/search/displayProduct.jsp?sku=1892378&ICID=i-d692-00001033

w zestawie jest:

-mikrokontroler K40X256 (256kB Flash, rdzeń Cortex-M4)

-wyświetlacz LCD z 306 segmentami

-3.5 mm złącze słuchawkowe

-2 złącza microUSB

-wbudowany mikrofon

-wbudowany głośniczek piezoceramiczny

-wbudowany programator-debugger

-optyczny interfejs komunikacyjny

-złącze karty MicroSD

-przyciski dotykowe TSI

-złącze Tower Plug-in (TWRPI)

-wbudowany akumulator

więcej informacji na: http://www.kinetis.pl/

Co wy o tym myślicie? Warto takie coś kupić? Cena jak na taki zestaw wg. mnie jest bardzo niska.

Link do komentarza
Share on other sites

Hm... powiem ci tak. Spójrz sobie na ceny samych CPU. Zakładając że w przyszłości będziesz chciał je stosować, to do najtańszych nie należą. Niby to rdzeń M4 (kusi swoim FPU itd.), ale czy aby na pewno taki ci jest potrzebny ?

Link do komentarza
Share on other sites

no niby sie zgodze ale taka masakryczna cena kusi strasznie, a jak wygląda sprawa z programowaniem czy tez bedzie tak łatwo szło jak z avr?, niby coś tam piszą że to jest łatwe w obsłudze itp.

Link do komentarza
Share on other sites

Na to pytanie odpowiedzieć musisz sobie sam, biorąc pod uwagę swoje własne umiejętności.

Co do stwierdzenia że tam oni coś piszą o prostocie tego itp. ? No cóż reklama dźwignią handlu. Nie napiszą przecież że to trudne do opanowania, bo sobie potencjalnych nabywców odstraszą.

Ja tam ARMy ogólnie omijam, jedynie co by mnie interesowało to LPC serii 1000, małe, tanie proste (przynajmniej na pierwszy rzut oka), na Cortex M0, potem jakbym załapał ARMy to może Cortex M3, ale też nie wiadomo na pewno.

Ja osobiście na razie meczę PICi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rozumiem. Czekam jeszcze na wypowiedzi innych. A i jeszcze jedno czy dobrze rozumiem, jeśli ktoś kto umie programować mikrokontrolery AMR nie będzie miał problemów z programowaniem tego mikrokontrolera z tym rdzeniem Cortex M4?

Link do komentarza
Share on other sites

Brałem udział w warsztatach organizowanym przez firmę Freescale dotyczących programowania Cortexa-M4, na podstawie właśnie tego zestawu. Ogólnie: zestaw świetny. Ma ogromne możliwości, choć ja raczej widzę jego zastosowania (w formie wspieranej przez Freescale) w multimediach (programowe wspieranie Kart SD i odtwarzania plików WAV). Choć jednak mimo wszystko procek ma możliwości.

Jeśli chodzi o programowanie, to w żaden sposób to nie przypomina programowania AVR. Nie jestem specjalistą, ale na warsztatach ledwie nadążałem za prowadzącym w powtarzaniu jego ruchów. Wygląda to całkowicie inaczej. Całkowicie inna idea. W znanych nam procesorach jest myślenie proceduralne, tam wielowątkowe, wyjątki, zdarzenia, wiadomości... czarna magia. Oczywiście, do ogarnięcia, ale na pytanie, czy bardzo różni się od programowania AVR odpowiem: bardzo!

Link do komentarza
Share on other sites

OK. To mi wystarczy, jednak się rozmyśliłem narazie to nie dla mnie, w przyszłości może zmienie poglądy to wejdę do tego świata. Dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

danioto, bo na warsztatach na płytkach był wgrany system operacyjny, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby z niego zrezygnować i programować zestaw w tradycyjny sposób.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
w tym zestawie mikrokontroler K40 nie ma wbudowanego FPU, to okrojona wersja Cortex M4F.

Ja używam aktualnie STM32F4Discovery, który ma na pokładzie mkrokontroler STM32F407VG z rdzeniem M4F czyli z wbudowanym FPU.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.