Skocz do zawartości

Minisumo Haker2- worklog


Pomocna odpowiedź

Możesz albo zaznaczyć przy złączu mazakiem (czy czymś innym) GND/Vcc, albo kupić specjalne złącza do Twojego akumulatora (wydaję mi się, że Twojemu Li-Pol'owi będzie odpowiadało to gniazdo BEC). Jest jeszcze trzecie wyjście - zmienić Li-Pol'owi złącze na inne (np. Gniazdo 402) i dokupić męskie odpowiedniki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

W modelarskich sklepach można dostać taką fajną wtyczkę do lipoli:

Kosztuje to jakieś śmieszne grosze i można dopasować wtyczki do większości akumulatorów na rynku. Zabawy z niezaizolowanymi końcami lipola zawsze niosą ze sobą jakieś ryzyko, zwłaszcza przy lutowaniu wtyczki, miałem z tym małą przygodę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiesz co nie bardzo mi się chce zamawiać w elektroparku - nie dość że jest tam drogo to jeszcze za przesyłkę muszę płacić, a tak znajdę sobie w białym wtyczkę jak to Nawyk napisał " za grosze". A poza tym gdyby nigdzie go nie było już w domu znalazłem podobny tylko wtyczka wchodzi tam na wcisk, ale jest w porządku.

Link do komentarza
Share on other sites

Powoli kończę obudowę, niestety na 18 dni prace nad Hakerem ustaną z powodu wyjazdu z kraju, ale może skończę jego program . Po powrocie prace ruszają pełną parą - postaram się namówić rodziców na wyjazd na zawody jeszce w tym roku .

Ten pług nie jest jeszcze przytwierdzony (dlatego na jednym zdjęciu widać mój kciuk 😋 ) jak macie jakieś pomysły odnośnie jego przyczepienia to piszcie. Aktualne zdjęcia Hakera :

Link do komentarza
Share on other sites

Jak wycinałeś ten pług trzeba było sobie zrobić "zakładki" - wtedy po zagięciu, przykręcać byś je musiał tylko z boku robota, więc żadna śrubka by Ci nie wystawała na powierzchni pługa. Ale tak jak kolega wyżej wspomniał, śrubki stożkowe powinny załatwić sprawę - kwestia odpowiednich "stożkowych" otworów w tym pługu lub mocnej wkrętarki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mam takie pytanie odośnie kodu lepiej zrobić tak, że włączam wszystkie tranzystory i sprawdzam po kolei stany na tsopach czy włączam tranzystor ( jeden, ale 2 diody ) i sprawdzam stany na tsopach przy diodach wyłączam tranzystor, włączam kolejny itd.?

Link do komentarza
Share on other sites

Włączaj diody pojedynczo. Kiedy dioda świeci na obiekt, to tsop może być nawet dość daleko od niej (testowałem koło 10cm miedzy diodą a odbiornikiem), więc jak będą Ci świecić wszystkie diody, możesz wykryć gdzieś gdzie go nie ma.

Jeśli 2 diody sterowane na raz to niech świecą w zupełnie różnych kierunkach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.