Skocz do zawartości

Minisumo Haker2- worklog


Pomocna odpowiedź

klonyyy, wygląda to nieźle, ale według mnie to mocowanie kół i przekładni do laminatu i same koła zębate z tworzywa nie wytrzymają jednego starcia z mocniejszym robotem. Wszystko się rozsypie.

Link do komentarza
Share on other sites

No tak, może tak być, ale niestety nie mam kasy na pololki czy inne cuda i będę próbował z tym co mam.

[ Dodano: 26-05-2012, 20:02 ]

Te dwie prostopadłe do płytki płyteczki są lutowane z obu stron, a poza tym będą między nimi liczne podpórki / rozpórki.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak złożysz całość, to daj poprzeczną belkę pomiędzy koła do tego laminatu. Usztywnisz całość i może nie złoży się jak domek z kart. Co do kasy, to nawet nie chodzi o polulki, tylko o trochę inne złożenie tego. Często na allegro można kupić metalowe zębatki prawie na kilogramy za grosze. A na wolumenie jakbyś był i się przeszedł to podejrzewam, że bez problemu dobrałbyś 2 komplety mosiężnych zębatek na przekładnię.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam mały problem z czujnikami odległości. Chodzi mi o to że gdy zbliżam rękę czujnik w ogóle nie reaguje, dopiero gdy ją szybko przesunę przed czujnikiem dioda szybko raz mrygnie. Wiem co mówił KD93 o długości paczek tylko mógłby mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób długość paczek wpływa na świecnie diody która tylko mryga raz widząc przedmiot, a ja chcę zrobić by dawała stan wysoki dopóki widzi przedmiot.Próbowałem już z pętlą while- wend.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem coś takiego podobnego, ale zrobiłem tak - co 1 ms włączałem diodę i co 1 ms ją wyłączałem. Mi pomogło nie wiem jak będzie u ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Phil, dalej to samo.

Nawet przy nie- paczkowaniu działa tak samo.

[ Dodano: 31-05-2012, 19:26 ]

$regfile = "m16def.dat"
$crystal = 16000000

Config Portb = Output
Config Porta = Input
Config Portd = Output
Portb = 1
Pina.1 = 0
Portd.4 = 1


Icr1 = 21                                                   'WARTOŚĆ maxsymalna

Tccr1a = &B01000000

Tccr1b = &B00011001


Do
If Pina.1 = 0 Then
Portb = &B000000
End If

If Pina.1 = 1 Then
Portb = &B111111
End If
Loop
end
Link do komentarza
Share on other sites

Nowe fotki prawie skończonego Hakera2:

Te paski z gumy na kołach są oczywiście tymczasowe dla sprawdzenia działania przekładni które wyszły bardzo silne ( niedługo filmik).

Jestem w połowie pisania programu do Hakera2 niedługo zamawiam silnikon i biorę się za obudowę.

A i ten stabilizator jest tymczasowy - mój sklep żadko go posiada w obudowie do montażu powierzchniowego :-> .

A zasięg czujników do ręki poprawiłem do ok 70cm .

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz co nie jest skończony ale tak w przybliżeniu to szerokość ~9,9 długość ~9,7 ( bez pługa ). Na razie nie wygląda tak ładnie, ale to się niedługo zmieni :->

Wysokości nie pamiętam, ale niestety coś ok 4 cm.( silniki)

[ Dodano: 12-06-2012, 19:38 ]

Oczywiście nie będzie miał tych śrub przy kołach. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki! W sumie powodem tego wyboru były tylko fundusze. Długo się z nim męczyłem powstało z pięć poprzednich wersji, ale nie spodziewałem się że wyjdzie taka moc. Koła aktualnie są podwójnie łożyskowane. Niedługo wstawię filmik jak jedzie prosto, pchając ciężką puszkę. Ale to dopiero po zrobieniu mu silikonowych opon. Dopóki nie zamówię silikonu (chyba wezmę ten niebieski) robię stalowy pancerz, z którym zdjęcia niedługo się pojawią.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie są one wobitowskie - z jakiejś zabawki ale są nadzwyczajnie twarde - spiłowywałem je troche bo były za długie i ciężko to szło a sama ślimacznica nawet nie ma śladu użycia.

[ Dodano: 14-06-2012, 14:53 ]

Chciałem się Was zapytać o wtyczkę z plastikiem typu męskiego - do lipola by nie podłączyć go odwrotnie jakich Wy użyliście w swoich robotach?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.