Skocz do zawartości

Książka o procesorach STM32


Dawid 95

Pomocna odpowiedź

Mogę polecić książkę Paprockiego: LINK. Zaczynałem uczyć się samemu i wiele rzeczy nie rozumiałem, a ta książka jest świetna, wszystko powoli, dokładnie i jasno wytłumaczone. Z mojej strony polecam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm... Tej książki nie podałem bo słyszałem ,że nie ma dobrych opinii, nawet na forum. W każdym bądź razie będę miał książkę tę z pierwszego linku z biblioteki .

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem książka Paprockiego nie jest zbyt przydatna, ale nie dlatego że jest źle napisana. Problem leży raczej w bibliotekach standardowych dostarczanych przez STM32, na której opierają się przykłady z książki. Pisanie na jej podstawie własnych programów jeśli wykorzystujesz tryby pracy peryferiów inne niż w przykładach z książki było niesamowicie uciążliwe. Potrzebne informacje były rozproszone po dokumentacjach rdzenia, scalaka i samej biblioteki. Rozwiązaniem jest pisanie bez użycia tych bibliotek, ale wtedy trzeba jeszcze dokładniej czytać opisy poszczególnych układów peryferyjnych w niezbyt zgrabnie napisanym datasheecie.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie najpierw kilku prostych przykładów z użyciem tych bibliotek standardowych i oswojenie się z procesorem, środowiskiem itp a później przejście na operowanie rejestrami. Żadna książka nie jest niezbędna do nauki. Można znaleźć w necie całkiem dobre tutoriale po polsku dotyczące tych bibliotek standardowych. Po ich opanowaniu polecam przejść na operacje rejestrowe i przekonać się, że 10 linii kodu według tej biblioteki można zastąpić jedną linijką z wykorzystaniem operacji sumy, iloczynu i negacji logicznych. Pomoc przy programach pisanych w ten sposób najłatwiej znaleźć na elektrodzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rozumiem . Ale zgodzisz się ze mną się na pewno ,ze książka bywa przydatna... i tak w pierwszych programach nie używałbym "własnych" bibliotek tylko te gotowe. A co do pierwszej książki? wiesz może coś o niej ?

Link do komentarza
Share on other sites

Z książek polecam "Aplikacje i ćwiczenia w języku C" Marka Galewskiego. Prawie to samo co "STM32 w praktyce", ale lepiej napisane (dokładniej wyjaśnione).

Link do komentarza
Share on other sites

Zna ktoś wydawnictwa podobne do BTC, które wydały książki o STM32 po angielsku (nie mam na myśli manuali)? Co oferuje ogólnie literatura angielskojęzyczno odnośnie do progamowania ARMow?

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.