Skocz do zawartości

Treker

Pomocna odpowiedź

Jeździ, ale nie było potrzeby jechać szybciej 🙂 Gdyby, nie to że uszkodziła mi się turbina to raczej na 100% byłoby podium, ponieważ strasznie źle ułożyły się rozgrywki pucharowe i tak na prawdę przegraliśmy ze sporo wolniejszymi konstrukcjami. Po drugie przy tak brudnej trasie jak tam (czego nie widać na filmie) wolałem nie ryzykować zderzenia z cegłą.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

bartek1333, akurat tu nie widać nic dziwnego, zakręt był ciasny i po prostu robot załapał czujnikami pętlę i pojechał prosto zamiast w prawo na wyjściu z tej pętelki.

Widziałem roboty Damiana w akcji w Warszawie i powiem szczerze, że naprawdę nieźle sobie Silver radził.

Link do komentarza
Share on other sites

Jaka jest odległość między czujnikami a płytką główną ? Nie lepiej byłoby "odwrócić " tę listwę z czujnikami ? Wtedy skrajne czujniki byłby do przodu lekko wysunięte. Nie wiem , moze jest jakiś głębszy sens w tym ...

Link do komentarza
Share on other sites

Nie lepiej byłoby "odwrócić " tę listwę z czujnikami ? Wtedy skrajne czujniki byłby do przodu lekko wysunięte. Nie wiem , moze jest jakiś głębszy sens w tym ...

Sprawdź sobie jakie stany możesz uzyskać na różnych elementach trasy przy obu konfiguracjach czujników.

Dodaję jeszcze jakiś stary filmik z testów:

Link do komentarza
Share on other sites

Siemka!

Jestem właśnie w trakcie budowania mojego linefollower'a ( nic szczególnego - za nim zainwestuję w silniki pololu, 20 czujników odbiciowych, zacznę się bawić z PID'em - wolę mieć coś do bólu prostego, ale działającego 😉 ). I mam takie pytanko. Jak to jest z tą turbiną? Widziałem już taką konstrukcję na ostatnich zawodach robotów w Rybniku. Czy pod turbiną jest otwór przez, który jest zasysane powietrze i w taki sposób wytwarza się tam podciśnienie a robot zyskuje lepszą przyczepność?

A kolejne pytanie ( może dla Was banalne ale jestem początkujący w robotyce, i wolę wyjść na tego co nie wie ale się dowiedzieć, niż uchodzić za mądrego i nie wiedzieć... 😉 - Ale to tylko taka mała dygresja... ;D ) A więc wracając do pytania - co to jest i do czego jest potrzebny komparator w FTL ? Na wikipedii dowiedziałem się tyle, że porównuje on dwa napięcia i te, które jest większe daje na wyjście... hmm... Pomożecie ? 😉

Z góry dzięki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, czyliii... generalnie rzecz biorąc mój obecny moduł czujników ( najprostszy chyba - 3 CNY70 i do +5V przez 10k i 240Ohm ) działa dlatego, że mieści się w tych przedziałach logicznych (0-0,8V ) - 0, (2-5V) - 1 ? Ale może dać jakieś napięcie pomiędzy i będą błędy i dlatego stosuje się komparator żeby sygnał był dokładnie "1" lub "0" ?

Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki - leci piwo za szybką odpowiedź 😉

Jeszcze 2 pytanka - ten komparator - możesz jakiś konkretny ( najlepiej SMD ) polecić ?

- druga rzecz - jak to jest z tą turbiną co się pytałem za pierwszym razem dzisiaj ?

Link do komentarza
Share on other sites

Lecimy trochę z offtopem, dlatego wygaszę, co do komparatorów to przejrzyj sobie konstrukcję innych FTL na forum, znajdziesz konkretne układy i schematy jak je podłączyć, co do turbinki to właśnie tak ona działa, zasysa powietrze spod robota zwiększając jego przyczepność.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.