Skocz do zawartości

[Zawody] ROBOXY 2012


roboxy2012

Pomocna odpowiedź

bulibulibu podrzuciłeś linka do dyskusji,ale ze zdziwieniem stwierdziłem, że ostatnie posty są z grudnia 2011 ;].

Pomysł z aplikacją świeży i już lepszy od zwykłego stopera, ale to raczej za mało. Brakuje wyrazistości i kontrastu moim zdaniem, szczególnie przy sygnale ostatecznego startu. Czy nie prościej byłoby napisać jakąś aplikację na laptopa +jakieś głośniki przy ringu? Niejednokrotnie na większych zawodach przy ringach jest dość głośno i mógłby być problem.

Z naszej strony dalej jesteśmy zwolennikami systemów wizyjnych nieinwazyjnych. Po raz kolejny- Robomaticon pokazał, że można to zrobić. A gdyby tak ktoś opracował taki system na szybsze kamerki- 60 fpsow brzmi bardzo interesująco- i udostępniał/wypożyczał go organizatorom odpłatnie?Takie zapotrzebowanie, a jeszcze nikt nie pomyślał, jakby na tym zarobić 😃?

Odnośnie wymuszenia inicjatywy na organizatorach- czasami problemem jest 2 sędziów ze stoperami, a co dopiero jakaś większa inicjatywa...

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie wymuszenia inicjatywy na organizatorach- czasami problemem jest 2 sędziów ze stoperami, a co dopiero jakaś większa inicjatywa...

Nie ma systemu = nie ma zawodników, w końcu organizatorzy zrozumieją 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, taki bojkot raczej nie przejdzie. Jest w Polsce kilkanaście większych imprez do roku i praktycznie po każdej temat falstartów powraca więc to już chyba jest dość mocny sygnał dla organizatorów aby zacząć działać w tym kierunku.

Barto, system wizyjny ma + i - ale ma jedną cechę o której kiedyś pisałeś, że zawsze pozostaje czynnik ludzki to czy zawodnik jest w 100% skupiony i wstrzeli się jak najbliżej granicy tych 5sek. (dla mnie to +). Lecz najbardziej sprawiedliwy i eliminujący w większości problemy to rozwiązanie z modułami startującymi.

Link do komentarza
Share on other sites

A czy nie prościej byłoby postawienie między obydwoma robotami jakiegoś sześcianu o odpowiedniej wielkości? Roboty wykrywając przed "nosem" przeszkodę by stały, po podniesieniu sześcianu przez sędziego roboty od razu (bez czekania 5 sekund) ruszają do ataku. Taka metoda byłaby chyba najprostsza, a zarazem najuczciwsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeszcze co do dyskusji tyczącej falstartów (chociaz to offtopic). Kamerki rzeczywiście są bezinwazyjne, ale prędzej czy później wyjdą wszelkie niedoskonałości tego systemu. I w ten sposób za rok, dwa, może 3 lata dojdziemy na forum do wniosku, że trzeba wprowadzić to zdalne startowanie. Więc moja osobista opinia jest taka - po co to opóźniać. Pamiętam, ze w jednej z dyskusji padło stwierdzenie (powiedział to bodajże dondu), że musza pojawić się liderzy, a reszta pójdzie za przykładem. A co może być lepszym "liderem" wśród zawodów niż Robot Challenge?

// w dalszym ciągu to moja niezobowiązująca opinia i liczę na dyskusję.

// a co do ustawiania przeszkody pomiędzy robotami. Kto każe ustawiać roboty na wprost siebie? Ja ze względów taktycznych przeważnie ustawiałem swojego robota pod kątem czy nawet bokiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie proszę się zarejestrować do soboty 26 maja powiedzmy do godziny 20.00. Musimy jeszcze kilka rzeczy przygotować a do tego potrzebna jest na lista zawodników.

Jeśli chodzi o rejestrację w dniu zawodów - 9.00 - 10.00 - rejestracja będzie tuż za wejściem do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej.

Parkingi: Dostępny będzie parking przed Gmachem Głównym na ulicy Narutowicza, dodatkowo staramy się załatwić parking na Politechnice.

Jeszcze jedna sprawa: Proszę pamiętać o tym, że nowym pomysłem, który na 100% zostanie zrealizowany jest utworzenie dwóch stanowisk super - serwis

Dlatego nie musicie zabierać nic ciężkiego w podróż!

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie głównej nie działa link do strony sponsora:

Firma Robodudes będzie gościem podczas konkursu Roboxy. Zaowocuje to w możliwość zapoznania się z asortymentem Firmy oraz porozmawiania z jej przedstawicielem. A w międzyczasie zapraszamy na stronę Firmy: ROBODUDES.COM
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.