Skocz do zawartości

Opolski Festiwal Robotów 2014


ProeXtreme

Pomocna odpowiedź

Pytanie do organizatorów: czy moduły startowe do xSumo będzie można wypożyczyć jak na większości zawodów?

Nie widzę infrormacji na stronie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mam zamiar się jutro wybrać na zawody, a tu w TV straszą że opolszczyzna "zalana":-(

macie jakieś informacje czy są jakieś utrudnienia na trasie nr 45 od strony A4?

Link do komentarza
Share on other sites

Czas na małe podsumowanie 😉

Fajnie, że na mapie możemy zaznaczyć kolejne miasto, w którym rozgrywane są zawody robotów.

Ciekawa lokalizacja, trochę daleko do strefy serwisowej, ale miejsca nie brakowało. Dużo osób odwiedzających, fajnie było prezentować roboty przed sporą grupą widzów, która towarzyszyła zawodnikom praktycznie cały dzień.

Okiem zawodnika LineFollowerów: wszystko przebiegało sprawnie. Jedynym problemem były bramki, które jak wiadomo działały, gdy i jak chciały... Zdarza się, za rok poprawicie i będzie super. Szkoda, że trasa do LineFollowera była taka mała. Na przyszłość warto wprowadzić podział na roboty z turbiną oraz bez.

Jednak wszystko o czym pisałem powyżej przyćmił tor do LF Drag, który był... GENIALNY! Naprawdę nie spodziewałem się tak doskonałej areny do wyścigów. Szkoda, że starty odbywały się bez "choinki". Jednak ostatecznie i tak było super. Chciałbym, aby takie tory były standardem w LFie. Nie będę tutaj opisywał jak wyglądał tor, to trzeba zobaczyć na zdjęciach!

Bardzo fajne statuetki, do tego spora dawka ciekawych nagród. Jeszcze raz gratulacje dla organizatorów. Świetna robota! Na pewno wiecie, co należy poprawić przed kolejną edycją. Oby tak dalej!

Podzielcie się swoimi opiniami o OFR. Wyniki możecie wysyłać już do klasyfikacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Doszedłem po zawodach, juwenaliach, także teraz mogę dodać coś od siebie 😉

Kiedy dotarłem o "Łącznika" dech mi zaparło, kiedy zobaczyłem tor do LF Drag- Niesamowity, mi osobiście przypominał lodowisko 😃. Treker dobrze napisał, że trzeba to zobaczyć na zdjęciach. Trochę gorzej miała się sytuacja z torem dla zwykłego LF, tam tor nie był już taki błyszczący, raczej zmęczony życiem 😋, ale ogromny plus, że co parę przejazdów był czyszczony, więc nie było problemu z trakcją robota.

Nie wiem jak reszta pokoi serwisowych, ale nasz był "klimatyzowany" 😃, zabrakło może jedynie osoby, która sprawowała by piecze nad pilnowaniem, aby nikomu przez przypadek coś nie zniknęło.

Myślę, że warto by poprawić w przyszłości system rejestracji internetowej. Na miejscu podczas rejestracji zwyczajnie zapomniałem powiedzieć, że prócz LF, startuje jeszcze w LF Drag, no i takim sposobem pozbawiłem się szansy na rywalizacje na tak zacnym torze. Oczywiście nie czynie urazy do organizatorów za to, zdaje sobie sprawę, że to mój błąd.

Ciekawy występ tancerza, podczas gali rozdania nagród, bardzo mnie rozbawiło, kiedy jedna z osób odpowiedzialnych za organizacje, częstowała wszystkich nalepkami 😃 .

Ogromne gratulacje i brawa dla organizatorów zawodów. Mimo, że to pierwszy raz, to było naprawdę mega i oby za rok było tak samo, a najlepiej jeszcze lepiej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za pozytywne opinie! Już teraz widzimy co jest do poprawy, a jest naprawdę sporo. Niektóre rzeczy, których brakowało były w planie (jak osoby pilnujące stanowisk w strefach serwisowych), ale niestety zabrakło kadry 🙂 Czasowo też było krucho. Nad ranem w dzień zawodów na szczęście udało się uruchomić pomiary czasowe na LF Drag - duża zasługa w tym była Kaszka, który sędziował później tą konkurencje.

Wielkie pokłony dla osób od nas z GROMU za to, że piątek i noc poświęciły na dopięcie sporej ilości tematów na zawody : Navy'iemu, Kaszkowi, Hungrydevil'owi, ProeXtreme, Infotelowi, ps19, Carpe Diem oraz wszystkim ze stowarzyszenia, którzy brali brali udział we wcześniejszych przygotowaniach!

Duże podziękowania dla chłopaków z Codefusion za przygotowanie oprogramowania i pieczę nad poprawnym wprowadzaniem danych - zawsze służyli pomocą w trakcie zawodów.

Chcę też osobiście podziękować całej kadrze technicznej, która współpracowała z nami w piątek i w nocy oraz panom stolarzom, którzy składali cały tor do LF Drag. Naprawdę wyszło super tak jak to opisują dwa powyższe posty 🙂

Tak jak Treker napisał, było bardzo dużo osób. Nie spodziewałem się, aż tylu ludzi. LEGO SUMO było oblegane od początku do samego końca (coś o tym wiem bo sędziowałem tę konkurencję 😃 ), ale widziałem też, że po korytarzu przewija się sporo ludzi.

Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy bawili się dobrze. Następne zawody na pewno będzie łatwiej już zorganizować, ponieważ ścieżka została już przetarta: zrobione ringi do SUMO, MINISUMO, MICROSUMO, trasa LF i trasa LF Drag, oprogramowanie do sędziowania i spisywania wyników itp. Naprawdę chylę czoła dla ProeXtreme to on zrobił większość roboty organizacyjnej i włożył wiele serca, aby te zawody mogły odbyć się na uczelni.

Piszcie o swoich odczuciach (tych negatywnych jak najbardziej też), abyśmy mogli wyciągać wnioski i za rok poprawić jakość zawodów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody jako całość na pewno udane. Było parę niedociągnięć: niedziałające bramki w LF, Minisumo junior, microsumo rozgrywane na tylko jednym ringu podczas gdy drugi stał wolny, krótka trasa LF. Na plus na pewno można zapisać tor do draga. Czekam na filmiki z zawodów szczególnie na minisumo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.