Skocz do zawartości

Drukarka do PCB


aixI

Pomocna odpowiedź

Siemka wszystkim, ostatnio rozmyślam nad kupnem drukarki laserowej do pcb (drukowanie na papierze kredowym), bo lutowanie na płytkach uniwersalnych mnie irytuje 😃 i mam dwie drukarki na oku.

1. http://www.euro.com.pl/drukarki-laserowe/samsung-ml-2160.bhtml

2. http://www.euro.com.pl/drukarki-laserowe/samsung-ml-2165w.bhtml

Wolałbym tą 1, bo jest trochę tańsza, a zależy mi, żeby nie wydać na to dużo kasy - nada się?

AixI.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pierwszą - jest jak najbardziej ok. A jeszcze lepsza była była HP LaserJet 2100 kupiona za 150zł na Allegro (wymieniony bęben i toner), tylko zajmowała zbyt dużo miejsca w mojej kawalerce

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

HP LasejrJet 1020 tanie tonery, mała, zgrabna i bardzo dobrze drukuje na papierze kredowym. Mam tech Brothera DCP-7030 i jeszcze nie trafiłem na papier kredowy który łyknie, muszę wycinki przyklejać na normalny papier.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podpisuje się pod kolegami wyżej LJ2200 zarówno do pcb jak i dokumentów idealna. Kupiona za niecałe 200zł na allegro już jakieś 2 lata temu. Dostępna była w kilku wariantach powiem tak. Duplex fajna sprawa - no może przy pcb zbędne, ale przy drukowaniu większej ilości dokumentów super sprawa. Karta sieciowa - może ja jestem idiotą, albo sieciówka w mojej drukarce gubi ustawienia i wypełnia je totalnym randomem w równie randomowych odstępach czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja od ponad 4 lat używam takiej drukarki(dokładnie od tego sprzedawcy)

http://allegro.pl/niezawodna-usb-i-lpt-lexmark-e322-kable-poznan-i3386156222.html

i w zupełności mi wystarcza. Jakość bardzo dobra, nic się nie zacina. Przez te 4 lata może kilka razy wciągnęło po kilka kartek zamiast jednej, poza tym działa bezawaryjnie. Jak skończy się toner to kupię następną 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Karta sieciowa - może ja jestem idiotą, albo sieciówka w mojej drukarce gubi ustawienia i wypełnia je totalnym randomem w równie randomowych odstępach czasu.

To chyba jakaś przypadłość LJ z pamięcią, bo ja mam swojego do routera przez USB podpięty ale muszę co uruchomienie drukarki wgrywać do niej nowe firmware (robi to automatycznie skrypt na routerze) żeby wszystko działało jak należy.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawie rok używam Samsunga ML-2160 i jestem z niego zadowolony. Na allegro można tanio kupić toner, chociaż jeszcze mam oryginalny 🙂 Gównie kupiłem ją do drukowania ścieżek na PCB. Ale do "normalnego" drukowania również się nadaje.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

aixI, na allegro. Dostałem w uszkodzonym kartonie, a przez to trochę taniej 🙂 Odbiór osobisty w Warszawie. Był toner i gwarancja. "Startowego" tonera jest ponoć trochę mniej niż "normalnego" - obecnie jestem na etapie zastanawiania się, czy lepiej wymienić, uzupełnić toner czy kupić nową drukarkę (taką samą).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.