Skocz do zawartości

nanoHaker


klonyyy

Pomocna odpowiedź

Używam tylko jej części - 2 ( trzech z zębatką silnika) trybów, gdybym chciał użyć całego serwa nie dość, że bym go nie zmieścił, to w dodatku moment byłby za duży, a prędkość za mała 😉 te 2 pierwsze zębatki są w sam raz.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak na razie roboty NS na szczęście rzadko posiadają wystające z przodu elementy, które mogłyby wkręcić się w zębatki przeciwnika, oraz pędrobota jest zbyt mały, by rozsypać uderzeniem przekładnię tak więc nie ma potrzeby robić bardzo wytrzymałych i zabudowanych przekładni. Chociaż z drugiej strony warto jest robić wszystko solidnie, ale przy takich wymiarach jest to bardzo trudne. Ja już prawie złożyłem swoją przekładnię, brakuje mi tylko kół, a niestety zostało mi bardzo mało miejsca po bokach na nie. Macie jakiś pomysł na "felgę" grubości ok. 0,7mm? Zębatki i guziki są za szerokie, na kole z blachy trudno mi będzie jakąkolwiek oponę zrobić...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szerokości 0,7mm to praktycznie tylko blacha 😋 Ale możesz zminiaturyzować standardowy proces odlewania opon w *sumo - silikon. Forma byłaby całkiem prosta, tylko nieprzelotowy otwór głębokości opony i felga przykręcona cienką śrubką, może wkrętem do formy. W kwestii osadzenia na osi - albo miniaturowe łożysko (profeska 😋 ) albo tulejka przylutowana do felgi.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam pytanie techniczne, a w zasadzie to dwa:

Pierwsze odnośnie odbiornika IR. Model który podałeś jest opisany w Datasheet na stronie producenta że ignoruje on (tłumi) sygnały ciągłe, czyli taki które nie kodują żadnej informacji. Jakie jest Twoje rozwiązanie? Wysyłasz jakiś kod zamiast samej fali?

A drugie pytanie tyczy się mostków. W Datasheet napisane jest że minimalne napięcie pracy to 3.8V;

Co się stanie jeśli napięcie z pełni naładowanego akumulatora Li-Po (4.2) spadnie do znamionowego 3.7V i niżej? Czy robot nadal działa? Jestem bardzo ciekaw ponieważ również posiadam te układy i zamierzam ich użyć do budowy podobnego robota 😉

Z góry dziękuję,

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.