Skocz do zawartości

Pierwsza Liga Robotyczna stała się faktem!


Pomocna odpowiedź

19 października 2013 roku może zostać zapamiętany jako przełomowa data w kontekście rozwoju robotyki turniejowej w Polsce. W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej delegaci ogólnopolskich turniejów robotycznych doszli do porozumienia w zakresie współpracy w ramach Polskiej Unii Robotyki Turniejowej (PURT). Członkami nowej organizacji, zrzeszającej błyskawicznie rozwijającą się i wciąż stosunkowo nową sferę robotyki, w sezonie 2013/2014 będą następujące konkursy:

- Trójmiejski Turniej Robotów (Gdańsk),
- Opolski Festiwal Robotów (Opole),
- “ROBO~motion” (Rzeszów),
- “Cyberbot” (Poznań),
- “Robomaticon” (Warszawa),
- ”Sumo Challange” (Łódź).

Celem PURT-u jest przyspieszenie rozwoju robotyki turniejowej w Polsce, poprzez nadanie jej wspólnego kierunku i zacieśnienie współpracy największych konkursów. Inicjatorzy Polskiej Unii Robotyki Turniejowej mają nadzieję, że członków PURT-u będzie z roku na rok przybywać.

Pierwszym owocem porozumienia będą zunifikowane regulaminy czterech najpopularniejszych konkurencji tzn. Freestyle, Line Follower, Micromouse i Minisumo.

Oznacza to, że zawodnicy nie będą się już musieli martwić, że rozwiązanie techniczne dopuszczalne np. na Sumo Challange , będzie zabronione na Robomaticonie i vice versa.

Pojawi się również nowa klasyfikacja zawodników biorących udział w zawodach będących członkami PURT. W przyszłości planuje się wdrożenie nowych konkurencji oraz zapraszanie kolejnych turniejów do Unii.

Inicjatywa rozwija się przy silnym wsparciu portalu Forbot, będącego najważniejszym medium łączącym pasjonatów robotyki. Z kolei patronat nad Polską Unią Robotyki Turniejowej objęła Fundacja Politechniki Warszawskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na portal forbot.pl, gdzie zostaną opublikowane informacje na temat uruchomienia strony internetowej, regulaminy i wszystkie inne niezbędne informacje na temat PURT, oraz bezpośrednio pod adresem kontaktowym polska.urt@gmail.com

Wiadomość przesłana przez PURT.

Zdjęcie 2..JPG

Link to post
Share on other sites

Jednocześnie chciałbym zapobiec pytaniom jakie zapewne pojawią się po lekturze powyższej informacji prasowej. Jak większość z Was wie, od dwóch lat, osobiście organizowałem klasyfikacje konstruktorów, która była medium informacyjnym pozwalającym na znalezienie najlepszych zawodników. Cele jakie sobie założyłem, pokrywają się z tymi przedstawionymi przez inicjatorów PURT. Dlatego postanowiłem, wraz z całym Forbotem, poprzeć tę inicjatywę.

Jedynym z założeń powstałej Polskiej Unii Robotyki Turniejowej, jest stworzenie oddzielnej klasyfikacji. Wliczać do niej będą się wyniki z zawodów będącymi członkami PURT. Jest to jedyny postulat, z którym nie mogłem zgodzić się w całości. Dlatego w sezonie tym aktywne będą zapewne dwie klasyfikacje. W dotychczasowej, Forbotowej, brane pod uwagę będą wyniki ze wszystkich imprez - tak jak rok temu. Nie mam zamiaru odgradzać od rankingu uczestników zawodów, które nie przyłączyły się do PURT lub nie miały takiej okazji. Dołożę starań, aby wyniki z klasyfikacji PURT pojawiały się w automatycznie w Forbotowej (lub odwrotnie). Tym samym, przewiduję start klasyfikacji konstruktorów 2013/2014 w pierwszym tygodniu po zawodach SumoChallenge 2013.

Link to post
Share on other sites

Wreszcie jakaś wspólna i słuszna inicjatywa! Tylko pogratulować, życzę Wam, aby jak najwięcej organizatorów i jak najszybciej przyłączyli się do tej inicjatywy 🙂.

Link to post
Share on other sites

Witam, nie lepiej było nazwać to przedsięwzięcie Polska Liga Robotyki - PLR ? Kiedy bedą dostępne regulaminy i strona www? Kolejna sprawa czy członkowstwo będzie wymagało jakiś opłat?

Link to post
Share on other sites
Witam, nie lepiej było nazwać to przedsięwzięcie Polska Liga Robotyki - PLR ? Kiedy bedą dostępne regulaminy i strona www? Kolejna sprawa czy członkowstwo będzie wymagało jakiś opłat?

Uznaliśmy, że wybrana nazwa jest lepsza.

Regulaminy będą wrzucone prawdopodobnie do stycznia.

Jeżeli chodzi o stronę to planujemy podobnie jak regulaminy.

Na ten sezon i prawdopodobnie kilka następnych członkostwo nie będzie wymagało opłat.

Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie została wybrana szata graficzna dla strony PURTu, projekt jest już wykonany i trwa pisanie kodu.

Chwilowo jest pisana strona w wersji na PC i urządzenia o rozdzielczości poziomej powyżej 1000px, wersje mobilne dla użytkowników smartphonów i tabletów o niższej rozdzielczości powstanie w następnej kolejności.

Na załączonej wizualizacji widać kilka reakcji elementów na najechanie kursorem (między innymi logo TTR nie będzie się tak bardzo wyróżniać).

Link to post
Share on other sites

Jedno z pierwszych założeń Unii prawie zostało wykonane. Poniżej link do dokumentu na Google Drive, który zawiera przygotowane przez nas wersje Beta regulaminów wszystkich konkurencji. Czy macie jakieś uwagi? Najlepiej komentować w pliku!

https://docs.google.com/document/d/1seLNc0bJhFXuSe6NMGEqZZsu4O2XFq2xAucQiWjaM3g/edit?usp=sharing

Regulaminy.pdf

Link to post
Share on other sites
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.