Skocz do zawartości

Pierwsza Liga Robotyczna stała się faktem!


Treker

Pomocna odpowiedź

19 października 2013 roku może zostać zapamiętany jako przełomowa data w kontekście rozwoju robotyki turniejowej w Polsce. W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej delegaci ogólnopolskich turniejów robotycznych doszli do porozumienia w zakresie współpracy w ramach Polskiej Unii Robotyki Turniejowej (PURT). Członkami nowej organizacji, zrzeszającej błyskawicznie rozwijającą się i wciąż stosunkowo nową sferę robotyki, w sezonie 2013/2014 będą następujące konkursy:

- Trójmiejski Turniej Robotów (Gdańsk),
- Opolski Festiwal Robotów (Opole),
- “ROBO~motion” (Rzeszów),
- “Cyberbot” (Poznań),
- “Robomaticon” (Warszawa),
- ”Sumo Challange” (Łódź).

Celem PURT-u jest przyspieszenie rozwoju robotyki turniejowej w Polsce, poprzez nadanie jej wspólnego kierunku i zacieśnienie współpracy największych konkursów. Inicjatorzy Polskiej Unii Robotyki Turniejowej mają nadzieję, że członków PURT-u będzie z roku na rok przybywać.

Pierwszym owocem porozumienia będą zunifikowane regulaminy czterech najpopularniejszych konkurencji tzn. Freestyle, Line Follower, Micromouse i Minisumo.

Oznacza to, że zawodnicy nie będą się już musieli martwić, że rozwiązanie techniczne dopuszczalne np. na Sumo Challange , będzie zabronione na Robomaticonie i vice versa.

Pojawi się również nowa klasyfikacja zawodników biorących udział w zawodach będących członkami PURT. W przyszłości planuje się wdrożenie nowych konkurencji oraz zapraszanie kolejnych turniejów do Unii.

Inicjatywa rozwija się przy silnym wsparciu portalu Forbot, będącego najważniejszym medium łączącym pasjonatów robotyki. Z kolei patronat nad Polską Unią Robotyki Turniejowej objęła Fundacja Politechniki Warszawskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na portal forbot.pl, gdzie zostaną opublikowane informacje na temat uruchomienia strony internetowej, regulaminy i wszystkie inne niezbędne informacje na temat PURT, oraz bezpośrednio pod adresem kontaktowym polska.urt@gmail.com

Wiadomość przesłana przez PURT.

Zdjęcie 2..JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Jednocześnie chciałbym zapobiec pytaniom jakie zapewne pojawią się po lekturze powyższej informacji prasowej. Jak większość z Was wie, od dwóch lat, osobiście organizowałem klasyfikacje konstruktorów, która była medium informacyjnym pozwalającym na znalezienie najlepszych zawodników. Cele jakie sobie założyłem, pokrywają się z tymi przedstawionymi przez inicjatorów PURT. Dlatego postanowiłem, wraz z całym Forbotem, poprzeć tę inicjatywę.

Jedynym z założeń powstałej Polskiej Unii Robotyki Turniejowej, jest stworzenie oddzielnej klasyfikacji. Wliczać do niej będą się wyniki z zawodów będącymi członkami PURT. Jest to jedyny postulat, z którym nie mogłem zgodzić się w całości. Dlatego w sezonie tym aktywne będą zapewne dwie klasyfikacje. W dotychczasowej, Forbotowej, brane pod uwagę będą wyniki ze wszystkich imprez - tak jak rok temu. Nie mam zamiaru odgradzać od rankingu uczestników zawodów, które nie przyłączyły się do PURT lub nie miały takiej okazji. Dołożę starań, aby wyniki z klasyfikacji PURT pojawiały się w automatycznie w Forbotowej (lub odwrotnie). Tym samym, przewiduję start klasyfikacji konstruktorów 2013/2014 w pierwszym tygodniu po zawodach SumoChallenge 2013.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, nie lepiej było nazwać to przedsięwzięcie Polska Liga Robotyki - PLR ? Kiedy bedą dostępne regulaminy i strona www? Kolejna sprawa czy członkowstwo będzie wymagało jakiś opłat?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, nie lepiej było nazwać to przedsięwzięcie Polska Liga Robotyki - PLR ? Kiedy bedą dostępne regulaminy i strona www? Kolejna sprawa czy członkowstwo będzie wymagało jakiś opłat?

Uznaliśmy, że wybrana nazwa jest lepsza.

Regulaminy będą wrzucone prawdopodobnie do stycznia.

Jeżeli chodzi o stronę to planujemy podobnie jak regulaminy.

Na ten sezon i prawdopodobnie kilka następnych członkostwo nie będzie wymagało opłat.

Link do komentarza
Share on other sites

W ostatnim czasie została wybrana szata graficzna dla strony PURTu, projekt jest już wykonany i trwa pisanie kodu.

Chwilowo jest pisana strona w wersji na PC i urządzenia o rozdzielczości poziomej powyżej 1000px, wersje mobilne dla użytkowników smartphonów i tabletów o niższej rozdzielczości powstanie w następnej kolejności.

Na załączonej wizualizacji widać kilka reakcji elementów na najechanie kursorem (między innymi logo TTR nie będzie się tak bardzo wyróżniać).

Link do komentarza
Share on other sites

Jedno z pierwszych założeń Unii prawie zostało wykonane. Poniżej link do dokumentu na Google Drive, który zawiera przygotowane przez nas wersje Beta regulaminów wszystkich konkurencji. Czy macie jakieś uwagi? Najlepiej komentować w pliku!

https://docs.google.com/document/d/1seLNc0bJhFXuSe6NMGEqZZsu4O2XFq2xAucQiWjaM3g/edit?usp=sharing

Regulaminy.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.