Skocz do zawartości

[Zawody] II Ogólnopolskie Zawody Robotów ROBO~motion Rzeszów 2014 - 26.04.2014


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć,

oceniam zawody bardzo pozytywnie. Super orgranizacja i fajne miejsce. Były też małe wpadki, ale ogólnie na plus.

fajne miejsce i klimat

finały na auli w fajnej oprawie, relacja video na telebimach, bezpośrednie relacje przez mikrofon z walk

kanapki, batoniki, kawa, herbata

duża, wygodna i pilnowana strefa serwisowa, dostęp do pilotów i modułów w strefie.

strefa serwisowa blisko rejonu walk

pomocni organizatorzy

fajne nagrody, do tego super dyplomy i statuetki

dużo robotów, dużo konkurencji

działający system infromatyczny (na rożnych zawodach różnie z tym bywało)

filmowanie walk na kanał youtube

wręczanie nagród prawie zaraz po skończonej konkurencji

dotrzymany harmonogram

sprawna organizacja rejestracji

Minusy

początkowy brak informacji że startujemy tyłem w minisumo

losowe ustawienie ćwierćfinałów w minisumo

Podsumowując, były to jedne z najlepiej zorganizowanych zawodów w Polsce. Na pewno będziemy za rok 🙂

Pozdrawiam.

Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody również oceniam bardzo pozytywnie.

strefa serwisowa z kanapkami i napojami.

rejestracja robotów mega szybka, inni organizatorzy powinni się od was uczyć.

pomocni sędziowie i cały zespół zawodów.

organizacja rewelacyjna

nagrody

informacje o walkach dowiadywałem się od zawodników a nie z informacji które miały być wyświetlane. Mieliście w strefie zawodników projektor i TV ale na moje powinniście cały czas na jednym wyświetlać info dotyczące zawodów (grupy w xSumo, walki które mają się odbywać, i powinno być to wyświetlane na max 3-5 slajdach a nie na 20 np. pierwsza strona wszystko o LF, druga wszystko o xsumo, trzecia inne).

zmiana regulaminu w trakcie trwania zawodów (start tyłem).

regulamin PURT nadal nie jest dopracowany, np. pkt 5.5 ile czasu może się nie ruszać i te 5 razy to za dużo.

sędziowie średni poziom, widać było brak doświadczenia (ale tak jest na wszystkich zawodach)

Te minusy to i tak są niczym do pozostałych nastu zawodów w Polsce.

Zawody bardzo polecam, postaram się być i w przyszłym roku.

Bardzo chciał bym podziękować organizatorom za tak wspaniałe zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękujemy za tak liczne przybycie. Frekwencja na zawodach była niesamowita. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Dziękujemy za bardzo dla nas miłe słowa uznania odnośnie organizacji, a jednocześnie przepraszamy za te 2 główne niedociągnięcia.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i wyjechaliście z Rzeszowa zadowoleni 🙂

Podczas zawodów nagrywane były filmy z walk i przejazdów, które na bieżąco pojawiały się na naszym kanale na YouTube. Zachęcamy do zapoznania się z jego zawartością - jest tam już 65 filmów. W niedługim czasie pojawi się również dłuższa filmowa relacja.

www.youtube.com/rzeszowrobomotion

Zapraszamy póki co do obejrzenia innej relacji:

Dziękujemy Władzom Uczelni za pomoc w organizacji, a także naszym Sponsorom, bez których te zawody nie mogłyby się odbyć - przede wszystkim firmom: Astor, Balluff, Beckhoff, Atnel, SEP Rzeszów, którzy byli Złotymi i Srebrnymi Sponsorami.

Zdjęcia z zawodów pojawią się na naszym profilu na Facebooku najprawdopodobniej jutro. Musimy wybrać najlepsze ujęcia spośród kilkuset zdjęć.

Bardzo prosimy obecnych o podzielenie się swoją opinią o zawodach.

Pozdrawiamy serdecznie,
do zobaczenia za rok! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Za regulamin PURT Organizatorzy ROBO~motion nie odpowiadają.

Moje spostrzeżenia to:

Podobnie jak w zeszłym roku, w strefie serwisowej była kawa i herbata bez ograniczeń + batoniki + kanapka.

Koszulki i gadżety.

Bardzo wysoki poziom startujących robotów.

Przygotowanie strefy serwisowej, pomieszczeń do przeprowadzenia przejazdów i walk.

Sędziowie w LF byli bardzo w porządku.

Ilość czasu zaplanowana na rozegranie poszczególnych kategorii była przestrzegana (w LF)

Obraz z kamery w LF był rzucany na wieeeeeelki ekran w super jakości. SUPER!

Bardzo mnie zdziwiło jak usłyszałem, że robotów w kategorii LF nie trzeba mierzyć. Na plus!

Bardzo szczegółowy harmonogram sprawił, że całość się trochę rozjechała w czasie.

"Kompletowanie" zawodników do MiniSumo deathmatch wstrzymało przeprowadzenie finałów LF Standard, gdy ci byli już skompletowani.

Pragnę gorąco pogratulować organizacji zawodów na BARDZO WYSOKIM POZIOMIE!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zawody oceniam bardzo pozytywnie, jak dla mnie jak na razie czołówka w tym roku.

Moduły, sprawne piloty dostępne w strefie serwisowej, kanapki, napoje

klimat zawodów

bardzo szybka rejestracja

bardzo wyrozumiali i cierpliwi sędziowie

filmy z walk na youtube

duża, dobrze pilnowana strefa serwisowa

zmiana regulaminu w trakcie zawodów (start tyłem w xSumo)

Na projektorze cały czas powinny być wyświetlane informacje dotyczące walk, przejazdów itp

Do zobaczenia za rok 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Po obejrzeniu kilku filmów na yt i przeczytaniu komentarzy uczestników, aż żałuję, że nie byłem na zawodach. Tak pięknego i długiego toru do linefollowerów jeszcze nie widziałem na żadnych zawodach ! Do tego filmy ze wszystkich przejazdów, po prostu miodzio 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Tak jak rok temu należą wam się bardzo wielkie gratulacje. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

Strefa serwisowa-miodzio!(właściwie niema się czego czepić)

Wysoki poziom rywalizacji oraz przeciwników.

Sprawiedliwi sędziowie.

Rozgrywki toczyły się "Fair play". Naprawdę nie było żadnych kłótni czy też incydentów związanych z tym że ktoś wygrał/przegrał.

Moduły startowe (choć był to też minus z uwagi na to że, się rozprogramowywały i było lekkie zamieszanie)

Filmiki na yt z kamerek GOpro . Dzięki temu mogę oglądać swoje walki i szukać błędów dzięki czemu mogę rozwijać i dopracowywać oprogramowywanie. Naprawdę chyba największa i najlepsza zmiana w stosunku do poprzednich zawodów.

Klimacik bąbowy.

Mieliście zbyt napięty grafik i że tak powiem chcieliście wszystko zrobić planowo co spowodowało zamieszanie. Na moje oko powinniście zrobić sobie większe luzy w harmonogramie

Zmiany w regulaminie odnośnie startów tyłem robotów xsumo choć to zapewniło wielokrotne zwycięstwo robotom słabszym. Na mój gust powinniście informować o tym wcześniej (musiałem prosić o serwisowe w czasie walki ) W sumie to spowodowało zaprzeczenie całemu rzutowi monetą bo roboty można było ustawić tylko w jeden sposób.

Dezoriętacja sędziów w przypadku nazw (ja rozumiem że wymyślamy powalone nazwy ale żeby przepisując nazwę robota z komputera na kartkę walnąć się o frodo/furdx no to musi być niezłe zamieszanie ale ogólnie nie bierzcie sobie tego do serca bo każdemu się zdarza a w sumie to ubaw był).

W tamtym roku o ile się nie mylę były wypisywane na rzutniku tabelki z wynikami w tym roku były tylko reklamy (gdzieś tam przez moment było ale to krótko i raz na ruski rok )

Tak jak pisałem poza tymi sytuacjami niema się czego czepić. Róbcie te zawody dalej tak ja robicie bo macie swój niepowtarzalny styl. Do zobaczenia za rok!!

Link do komentarza
Share on other sites

Na nasz profil na Facebooku wrzuciliśmy pierwszą partię zdjęć z zawodów:

www.facebook.com/rzeszowrobomotion

Zdjęcia do obejrzenia są również na naszej stronie www:

http://www.robomotion.rzeszow.pl/galeria/index.htm

Po zalogowaniu w Strefie Zawodnika na naszej stronie www, dostępne są już również szczegółowe wyniki wszystkich walk, czasy przejazdów wraz z prędkościami średnimi i maksymalnymi. Zapraszamy do zapoznania się tymi informacjami.

Na YouTube pojawią się jeszcze następne filmy (z Lego Sumo pewnie też kilka), ale to najprawdopodobniej już podczas weekendu majowego.

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe opinie i czekamy na więcej 🙂

Mimo, że pojawiły się delikatne rozbieżności z harmonogramem, to jednak chcieliśmy zaznaczyć, że zawody mimo wszystko zakończyły się nawet 10 min przed czasem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Czas na podsumowanie moim okiem.

Zawody jeszcze lepsze od zeszłorocznych. Rejestracja przebiegała błyskawicznie, łącznie z otrzymywaniem pakietów startowych. Strefa serwisowa świetnie przygotowana, nie było problemu z miejscem i dostępem do prądu. Na duży plus kącik „kuchenny” woda, kawa i czajnik – świetna sprawa. Wszędzie powinien być dostęp do takich udogodnień. Oczywiście były również bardzo dobre kanapki!

Całe zawody z punktu widzenia zawodnika LF przebiegały płynnie. Nie było problemów z trasą lub bramkami. Bardzo fajnie, że trasa była często czyszczona, nawet gdy zawodnicy o to nie prosili. Olbrzymi plus za zorganizowanie kamer GoPro, co prawda dopiero pod koniec zawodów dowiedziałem się, że filmiki lecą od razu do sieci. Mega fajna sprawa, przynajmniej mam nagrane swoje przejazdy w dobrej jakości.

Na delikatny minus, bo ile można słodzić, coś o finałach. Harmonogram był zbyt sztywno przygotowany, od razu były opóźnienia ok 30-45 minut. Nikt nie potrafił też określić faktycznego czasu startu konkurencji. Można było uniknąć „głupich” opóźnień typu: stoi 8 osób przy torze LF, gotowych na finał. Sędziowie też są gotowi, a jednak czekamy 20-30 minut bo przez tor LF ciągnięty jest kabel od kamer. Wszystko skończyło się zgodnie z harmonogramem, to fakt. Jednak w oczach zawodnika, który czeka i widzi, że nie może startować przez taką błahostkę jak wyżej, to wygląda już jak opóźnienie i jest momentami męczące. Jednak był to jedyny minusik.

Rozdanie nagród przebiegło błyskawicznie. Fajne rzeczy do wygrania, dyplomy za pierwsze 6 miejsce - super sprawa. Bardzo spodobały mi się statuetki, oryginale i ładne.

Wśród zawodników panowała świetna atmosfera. Cieszę się, że sporo osób chodziło z przypinkami Forbota, czekam na Wasze opinie również w tym temacie.

Drodzy organizatorzy, jeśli robiąc tak dobrą imprezę macie zamiar zrobić jeszcze lepszą, to proponuje oficjalną integracje przy ognisku po zawodach 😉 Tego brakuje po każdych zawodach!

Podsumowując było mega fajnie! Oby tak dalej!

P.S. Pytanie konkursowe, do wygrania uścisk dłoni prezesa 😉 Czego brakowało na notesach Forbota rozdawanych podczas ROBO~motion?

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo dobrze zorganizowane zawody. Chyba najlepsze na jakich byłem. Jak już wyżej wspomniano, kącik kuchenny w strefie serwisowej rewelacja. Nadmiarowa ilość przedłużaczy. Ringi testowe wraz ze sztucznymi przeciwnikami.

Genialna oprawa wizualna na głównej auli, przejazdy LFów i walki xSumo wyświetlane za pomocą projektora i co najważniejsze dobrze ustawione oświetlenie dzięki czemu wszystko było widać.

To z czym były problemy i jednocześnie apel do PURT'u.

Zapis w regulaminie "O kolejności i sposobie ustawiania Robotów decyduje Organizator." jest troszkę śmieszny ponieważ niczego on nie ustala i na dobrą sprawę nie ma żadnej unifikacji. Z tego powodu wynikła ta niejasna sytuacja na początku zawodów ze sposobem ustawiania robotów. To mój team zwrócił się do sędziów o zmianę. Wg mnie ustawianie robotów na przeciw siebie nie ma najmniejszego sensu i odkąd startuję w zawodach tylko w Wałbrzychu spotkałem się z tym rozwiązaniem. Celem jest chyba uczynić zawody jak najbardziej atrakcyjnymi, a start przodami to zabiera. Walki ze startem tyłem w przeciwległych ćwiartkach są dużo bardziej widowiskowe.

Dodatkowo sposób ustalania drzewka finałowego nie powinien być losowy tylko powinien być dobierany: 1 z grupa A z 2 z grupy B (i na odwrót) itd. (o ile się nie mylę tak było w Wiedniu) To dodatkowo wpływa na atrakcyjność walk podczas finałów.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo cieszymy się, że tak pozytywnie odebraliście nasze zawody. Powoduje to u nas dużą radość i motywację do dalszej pracy oraz jeszcze większego podnoszenia poprzeczki poziomu organizacji. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Rzeszowie w tym samym lub jeszcze większym składzie za rok. Jeśli chodzi o przydzielanie przeciwników w finałach minisumo oraz starty tyłem - w kolejnej edycji zostanie to jasno określone i tym samym wyeliminujemy wszelkie niejasności w tych 2. kwestiach.

Mogę już zdradzić, że właśnie ruszyły prace nad systemem harmonogramowania zawodów na przyszłą edycję. Będzie wiadomo jakie konkretnie są opóźnienia w danej konkurencji, jakie roboty są wzywane i ile pozostało im czasu do stawienia się do walki itp. itd. Myślę, że przypadnie Wam to do gustu.

Jeszcze raz w imieniu wszystkich Organizatorów dziękuję Wam za przybycie i zachęcam do obejrzenia następnej porcji zdjęć od kolejnego fotografa:

Jeśli macie jeszcze jakieś spostrzeżenia, swoje relacje z zawodów - piszcie, chętnie poczytamy i odpowiemy na ewentualne pytania 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.