Skocz do zawartości

[Materiały] Wykorzystanie PMMA (tzw. plexi/plexiglassu/szkła akrylowego)


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Witam,

mam jedno pytanie, czy do cięcia pleksi można by było użyć dobrego noża?

Nie wiem czy ci się to uda, łatwiej było by sobie kupić Brzeszczota (piłka do metalu, a raczej "wkład" do niej)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Szym097, to prawda. Ale nie będę zgadywać jakie wymiary i kształty będą miały Twoje roboty, także tym się nie sugeruj.

2mm pleksi to jak tekturka, łatwo przy lekkim zgięciu pojawiają się ryski-pęknięcia. Radzę 3, albo 4 mm (w zależności od powierzchni i działających sił). Najszybciej tnie się miniszlifierką (tak jak w artykule), ale bardzo dobrze spisuje się piła tzw. włosowa, albo ze zwykłym brzeszczotem (tutaj ciężej z wycinaniem krzywizn - trzeba wycinać "kanciasto" i później poprawiać pilnikiem). Z kolegą próbowaliśmy ciąć hot-airem, ale odpuściliśmy sobie po kilku centymetrach (opary+efekty "specjalne" na krawędzi roztopionego plastiku).

Scaliłem z tematem o PMMA.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

mam jedno pytanie, czy do cięcia pleksi można by było użyć dobrego noża?

Można, ale tylko proste cięcie. Bo takie cięcie polega na nadcięciu materiału, a pózniej jego przełamaniu.

Mam dostęp do wszystkich tego rodzaju materiałów PLEXI, PCV, i innych, oraz bardzo duże doświadczenie w obrabianiu.

Mam dostęp do ploterów frezujących, i laserowych co pozwala wyciąć mi praktycznie dowolny element.

W zamian za pomoc w oprogramowaniu AVR, może coś w J2ME, bez problemu mogę wycinać 😃

Link do komentarza
Share on other sites

hashpl, wystarczy poszukać w sklepach oferujących akcesoria do takich małych szlifierek. Znajdziesz tego całkiem dużo, tańsze, droższe. Przykład: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=tarcze+do+ci%C4%99cia+dremel&bmatch=base-relevance-floki-5-hou-1-2-1026

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.