Skocz do zawartości
Komentator

Kurs STM32 - #3 - Płytka Nucleo, konfiguracja środowiska

Pomocna odpowiedź

simba92, z Twojego opisu najwyraźniej wynika, że coś faktycznie uszkodziło się w sprzęcie 🙁 Dla pewności dobrze byłoby sprawdzić całość na innym komputerze lub podłączyć do Ciebie nową płytkę (która u kogoś innego działa).

Cześć! Obecnie używam eclipse do programowania AVR-ów. Czy nie stracę możliwości programowania AVR-ów gdy zainstaluję plugin opisany powyżej?

Cześć! Eclipse jest bardzo elastycznym środowiskiem, można je właściwie dowolnie modyfikować za pomocą wtyczek (plugin-ów). Niestety zawsze jest ryzyko, że niektóre wtyczki nie będą działały poprawnie, albo popsują działanie innych. Ogólnie wszystko można zrobić, ale nie wszystko jest łatwe.

Najprościej odpowiedzieć na pytanie: spróbuj a zobaczysz. Wystarczy, że najpierw zrobisz kopię folderu w którym masz eclipse - później możesz zainstalować nowe wtyczki, a jak coś pójdzie źle to odtworzyć eclipse z kopii.

• Lubię! 1

Witam!

Czy byłby ktoś tak uprzejmy i podesłałby mi link do ściągnięcia biblioteki std periph np z własnej chmury lub google drive ( 50 mb w formazie .zip ) ??? ponieważ Link z biblioteką ze strony http://www.st.com/en/embedded-software/stsw-stm32143.html jest NIEAKTYWNY. A po reinstalacji systemu nie posiadam już pliku stsw-stm32143.

Z góry dzięki!

• Lubię! 1

simba92, dziękuję za zgłoszenie. Wysłałem przed chwilą zapytanie w tej sprawie bezpośrednio do ST. Dam znać, gdy otrzymam jakąś odpowiedź w tej sprawie 🙂

simba92, sprawdź proszę ponownie - link już działa pobrałem przed chwilą bibliotekę i wszystko wygląda poprawnie 🙂

Mam dołączoną bibliotekę jednak projekt nie generuje mi się automatycznie. Płytka to STM32F103RB Nucleo i dodałem bibliotekę tak jak w opisie. Co może być przyczyną ?

nightrrayy, możesz bliżej opisać swój problem? Otrzymujesz jakieś błędy? Co dokładnie się dzieje?

Cześć. Sprawa wygląda tak że nie wyskakują mi żadne błędy. Po podłączeniu płytki przez kabel do portu USB komputera i po uruchomieniu System Workbench for STM32 tworzę nowy projekt dokładnie tak samo jak zostało to pokazane w tutorialu , ściągam bibliotekę STDPeriph jednak przy końcu tworzenia projektu kiedy naciskam Finish to w folderze src projektu nie mam żadnego pliku main.c z kodem źródłowym.

nightrrayy, standardowe pytanie - a na pewno sprawdzasz w dobrym folderze? Wszystkie pozostałe pliki i foldery są, brakuje tylko main.c?

Tak sprawdzałem w dobrym folderze , sprawdziłem to uruchamiając projekt w CooCox i teraz wszystko już działa w CooCoxie jak należy więc chyba zostanę przy tym środowisku. Dziękuje za pomoc

A ja mam nieco inny problem niż inni, a nigdzie nie mogę znaleźć sposobu jak go naprawić :/

Tworzę projekt tak samo jak jest to przedstawione, jednak po utworzeniu projektu program nie może odnaleźć bibliotek.

Czyszczenie i ponowne budowanie projektu nie pomogło. Próbowałem ręcznie dołączyć te biblioteki, ale nadal nie może ich znaleźć. Czy ktoś się może z tym spotkał i może pomóc mi to naprawić?

AlQueen, w jakich ścieżkach masz zainstalowane środowisko i całą resztę? Polskie znaki lub spacje w nazwach folderów mogą powodować czasem problemy.

Wygląda na to że odpalanie głupieje ze względu na spację w ścieżce. Spróbuj przenieść folder Ac6 bezpośrednio na dysk C:.