Skocz do zawartości

Kurs STM32 - #3 - Płytka Nucleo, konfiguracja środowiska


Komentator

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Marcinas, ja miałem sporadycznie takie błędy, gdy kabel USB był bardzo długi. Spróbuj może przez coś krótszego 🙂

Najpierw używałem przewodu z zestawu jest dość długi ale użyłem krótszego około 1m jednak błąd dalej jest.

Wyłączyłem antywirus zaraz go od instaluję może coś pomoże.

Cały czas jest tak jakby proces kończył się przy 91% i pojawia się błąd.

Po podłączeniu u was włączone są jakieś diody ? Gdy ja podłączę włączone są dwie diody LD1(czerwona), LD3 (Czerwona) i LD2(zielona) miga

Link do komentarza
Share on other sites

Marcinas, spróbuj z tym ST-Link Utility. Pamiętam, że też miałem podobny błąd, tylko nie pamiętam czym był spowodowany... Ewentualnie możesz jeszcze włączyć AC6 z uprawnieniami administratora (PPM -> uruchom jako administrator).

Link do komentarza
Share on other sites

Marcinas, spróbuj z tym ST-Link Utility. Pamiętam, że też miałem podobny błąd, tylko nie pamiętam czym był spowodowany... Ewentualnie możesz jeszcze włączyć AC6 z uprawnieniami administratora (PPM -> uruchom jako administrator).

Gdy uruchomię program System Workbench for stm32 jako administrator nic to nie zmienia.

Po uruchomieniu STM32 ST-link Utility działa tak jak wcześniej wrzuciłem zrzut ekranu.

(Diody się zmieniły LD1 mruga zielony/czerwony, LD3 włączona, LD2 wyłączona)

Odinstalowanie antywirusa nic niestety nie zmieniło.

Niestety reinstalacja oprogramowania nic nie zmieniła.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum(choć przeglądam je w miarę regularnie od ponad roku). Gratuluję autorowi ciekawego kursu, podoba mi się, że używane jest środowisko SWSTM32, z którym miałem okazję już trochę się zapoznać. Zadanie domowe #3:

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
- mam prośbę - nie bardzo wiem jak zainstalować sterownik do płytki NUCLEO (chodzi mi o instalację sterownika),

- jeśli można proszę o wskazanie dokładnego linku do pobrania środowiska System Workbench for STM32

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.