KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Arduino Day, 2 kwietnia 2016 – Gliwice

Arduino Day, 2 kwietnia 2016 – Gliwice

Już 2 kwietnia po raz kolejny na całym świecie obchodzony będzie Arduino Day. Wydarzenie poświęcone jest otwartej prototypowej platformie Arduino, pozwalającej na szybką realizację nawet zaawansowanych projektów elektronicznych.

Zapraszamy was do Gliwic na największe takie wydarzenie w Polsce, m.in. warsztaty, wykłady oraz panel projektowy!

Impreza organizowana przez studenckie Koło Naukowe Elektroniki Praktycznej oraz największy polskojęzyczny kanał w serwisie YouTube poświęcony elektronice – ElektroPrzewodnik.

Spotykamy się na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (AEiI) Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Blok wykładowy rozpoczyna się już o godzinie 09:00. Nie ważne czy dopiero zaczynasz przygodę z płytką czy jesteś już ekspertem. Uczestnictwo od początku pozwoli osobą niemającym jeszcze styczności z płytką na zapoznanie się z jej możliwościami, natomiast kolejne wykłady z pewnością zainteresują także osoby zaawansowane.

Wykłady podczas poprzedniej edycji.

Wykłady podczas poprzedniej edycji.

Warsztaty podzielone są na dwie grupy: początkującą oraz zaawansowaną. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja (formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia).

Grupa początkująca, podczas ponad 2 godzinnych warsztatów, zapozna się z platformą Arduino od podstaw. Od prostego mrugania diodami, obsługi przycisków, czy też potencjometru, aż do bardziej złożonych elementów takich jak np. wyświetlacz LCD.

Warsztaty organizowane podczas Arduino Day.

Warsztaty organizowane podczas Arduino Day.

Grupa zaawansowana będzie mogła zmierzyć się w realizacji zaawansowanego projektu na platformie Arduino. Wszystkie drużyny dostaną identyczne zadanie do wykonania z wieloma dodatkowo punktowanymi możliwościami rozbudowy. Drużyny, które zbiorą najwięcej punktów zostaną nagrodzone. Będziemy nagradzać też nieszablonowe rozwiązania.

AD_panel_projektowy

Wykonałeś ciekawy projekt w oparciu o Arduino? Chcesz się pochwalić i wygrać nagrodę? Panel projektowy jest dla Ciebie! Masz 5 - 15 minut na przedstawienie swojego urządzenia. Wśród wszystkich prezentujących zgromadzona publiczność wybierze w drodze głosowania zwycięzców, których nagrodzimy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie wydarzenia.

Dodatkowo przygotowaliśmy kilka niespodzianek i konkursów. Wstęp wolny, zapraszamy!

Artykuł na podstawie informacji prasowej przesłanej przez organizatorów.

arduino, Gliwice, warsztaty, wykłady

Trwa ładowanie komentarzy...