KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Zbuduj swój automat do sprzedaży sterowany przez Arduino

Zbuduj swój automat do sprzedaży sterowany przez Arduino

Automaty do sprzedaży możemy dzisiaj znaleźć prawie wszędzie. Jeśli kiedykolwiek myśleliście o samodzielnej budowie takiego urządzenia, to ten projekt jest właśnie dla Was.

Autor dość szczegółowo opisuje swoje przygody z budową własnej wersji projektu Venduino.

Nick Engmann kupił gotowy zestaw do budowy automatu działającego na Arduino (zwany Venduino). Jak przystało na prawdziwego majsterkowicza, w pełni gotowe rozwiązanie nie zadowoliło go jednak, więc zdecydował się na modyfikacje projektu.

Pierwowzór prezentował się w praktyce następująco:

Autor nowej wersji automatu postanowił rozbudować interfejs użytkownika wykorzystując kolorowy ekran dotykowy. Aby zmieścić wyświetlacz, autor dokonał modyfikacji wycinanej laserowo obudowy ze sklejki i dorobił brakujące elementy korzystając z drukarki 3D.

Drugim ważnym ulepszeniem była wymiana podajników. W tej wersji automatu zostały wykonane ze znacznie grubszego drutu, który uformowano w kształt odpowiedniej spirali.

Automat wypełniony towarami i z działającym wyświetlaczem

Automat wypełniony towarami i z działającym wyświetlaczem

Sercem urządzenia zostało Arduino Mega, więc autor bez większych problemów obsłużył wyświetlacz, akceptor monet i kilka napędów, które odpowiadają za ruch prowadnic. Pozytywnie zakończone testy pozwoliły na zamknięcie i zabezpieczenie wszystkich wrażliwych elementów w bezpiecznej obudowie.

Działanie nowej wersji urządzenia widoczne jest poniżej:

Szczegółowy opis projektu można znaleźć na portalu Hackster.io, gdzie autor opisał, w formie workloga, wszystkie kluczowe etapy z budowy. Nie zabrakło tam również kodu i przydatnych linków. Macie pomysły, jak jeszcze można usprawnić taką konstrukcję?

Wykrywanie gestów przez Arduino za pomocą czujnika PIR
Wykrywanie gestów przez Arduino za pomocą czujnika PIR

Czujniki PIR służą do wykrywania ruchu. Można je spotkać w systemach alarmowych oraz np. przy automatycznym oświetleniu. Sensory tego... Czytaj dalej »

arduino, druk 3d, hackster, projekt, serwomechanizm, wyświetlacz

Trwa ładowanie komentarzy...