KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

BEST Hacking League – 24-godzinny maraton programowania

BEST Hacking League – 24-godzinny maraton programowania

Zbliża się już VI edycja 24-godzinnego maratonu programowania BEST Hacking League. Kolejne drużyny będą mogły zmierzyć się w zadaniach związanych z elektroniką i programowaniem.

Wydarzenie odbędzie się w całości zdalnie. Tym razem motywem przewodnim hackathonu będzie tematyka automatyki domowej.

BEST Hacking League to największy hackathon organizowany na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie powstało z myślą o studentach, którzy chcą sprawdzić w praktyce swoje umiejętności programistyczne. Udział w wydarzeniu to również okazja do dobrej zabawy w gronie znajomych.

Do konkursu można zgłaszać drużyny składające się z od 2 do 4 osób. Każdy członek drużyny musi posiadać status studenta. Dla wszystkich uczestników przewidziano upominki, a na najlepszych czekają oczywiście nagrody. Motywem przewodnim tegorocznego hackathonu jest "Smart House, Smart You!", czyli automatyzacja i szukanie rozwiązań ułatwiających życie codzienne w gospodarstwie domowym.

Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie problemu w jednej z trzech kategorii:

  1. Software – stworzenie innowacyjnej aplikacji
  2. Hardware – zbudowanie i zaprogramowanie prototypu urządzenia
  3. Artificial Intelligence – optymalizacja za pomocą samouczących się modeli

W razie napotkania problemów z tworzeniem własnych projektów, zawsze można liczyć na pomoc mentorów profesorów uczelni wyższych i innych ekspertów związanych z IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy trwają do 31 marca 2021 roku. Przed wydarzeniem i w jego trakcie odbędą się prelekcje prowadzone przez organizatorów i firmy partnerskie z branży IT.

Zdjęcia z hackathonu, który został przeprowadzony w wersji stacjonarnej

Zdjęcia z hackathonu, który został przeprowadzony w wersji stacjonarnej

Dobra zabawa i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce to nie jedyna zaleta tego wydarzenia. Hackathon jest obserwowany przez przedstawicieli firm informatycznych, które poszukują potencjalnych pracowników. Poza rozwiązywaniem zadań można wziąć udział w Speed Recruitment, aby porozmawiać z rekruterami z branży IT. Szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

elektronika, hackathon, konkurs, programowanie, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...