KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Cubetto – nauka programowania przez zabawę

Cubetto – nauka programowania przez zabawę

Programowanie, to w dzisiejszych czasach jedna z umiejętności, dzięki której łatwo znajdziemy dobrze płatną pracę. Troszcząc się o przyszłość naszych pociech, warto wybierać zabawki, które rozwiną w nich tę umiejętność. 

Właśnie z takiego założenia wychodzą autorzy projektu Cubetto, który na Kickstarterze, przez miesiąc zebrał ponad 1,500,000$.

Cubetto to platforma edukacyjna dla najmłodszych, która rozwija umiejętności logicznego myślenia poprzez układanie kolorowych klocków definiujących zachowanie małego robota.

Robot Cubetto

Robot Cubetto

Zabawa jest bardzo prosta. Robotem Cubetto sterujemy poprzez ułożenie odpowiedniej sekwencji na dołączonej w zestawie płytce. Płytka podzielona jest na trzy sekcje.

Pierwsza z nich to główna pętla, następnie tzw. podprogram oraz przyciski wysłania instrukcji do naszego robota. Sekwencje budujemy z klocków, każdy klocek to instrukcja (jazda do przodu, skręt w lewo, skręt w prawo, funkcja).

Zadaniem naszego dziecka jest zbudowanie takiej sekwencji, która doprowadzi drewnianego robota w odpowiednie miejsce. Pomoc w planowaniu podróży zapewniają dołączone do zestawu mapy.

Zestaw zasilany jest sześcioma bateriami typu AA i pozwala na zabawę od 4 do 5 godzin. Komunikacja oparta jest o Bluetooth w wersji 4.0 i ma zasięg do około 10 metrów. Co ciekawe układ oparty jest o mikrokontroler Atmel SAM D21, taki sam jak użyty w Arduino Zero, co pozwala na programowanie robota przy użyciu Arduino IDE.

Zestaw składa się z :

  1. robota Cubetto,
  2. płytki do budowania sekwencji,
  3. 16 kolorowych bloczków (4x przód, 4x prawo, 4x lewo, 4x funkcyjne),
  4. mapy świata (1x1m) oraz książki z opowiadaniem.
Elementy zestawu edukacyjnego Cubetto

Elementy zestawu edukacyjnego Cubetto

Jest oczywiste, że nasze dziecko nie będzie mistrzem programowania w wieku 5 lat, ale takie zabawki zdecydowanie lepiej rozwijają mózg dziecka.

Zabawa z Cubetto

Zabawa z Cubetto

Zabawa z Cubetto rozwija umiejętność rozwiązywania problemów już od najmłodszych lat. Kształtuje kreatywność i daje nieograniczone możliwości budowania tras dla robota. Autorzy planują, że wysyłka zestawów zamówionych przez Kickstarter zakończy się pod koniec wakacji.

Źródło: [1]

kickstarter, nauka, robot, zabawa

Trwa ładowanie komentarzy...