Ta strona używa ciasteczek (plików cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem i akceptuję

Crazy Circuits – elektronika kompatybilna z LEGO

Wiadomości 04.05.2017 Piotr Adamczyk

Zapewne wielu z Was zaczynało swoją przygodę z majsterkowaniem od niezastąpionych klocków LEGO. Różnorodność kształtów i kolorów elementów pozwala na zbudowanie praktycznie dowolnych kształtów.

Dla niektórych dostępne klocki to jednak za mało! Crazy Circuits to podzespoły elektroniczne, które są kompatybilne ze standardem LEGO!

Klocki LEGO dzięki uniwersalnemu sposobowi połączeń dają praktycznie nieograniczone możliwości. Można z nich złożyć chyba wszystko, począwszy od prostej bryły, a skończywszy na skomplikowanym układzie mechanicznym.

Często brakuje jednak elementów, które ożywią zbudowane urządzenie. Crazy Circuits, to m.in.:

  • diody świecące,
  • przyciski,
  • złącza,
  • baterie,
  • programowalny moduł Arduino.

Elementy Crazy Circuits kompatybilne z klockami LEGO™.

Poszczególne elementy można łączyć ze sobą przy pomocy niewymagających lutowania przewodzących pasków.  Podobnie jak oryginalne klocki, Crazy Circuits posiada uniwersalny system połączeń mechanicznych.

Dla bardziej wprawnych elektroników dostępny jest moduł Arduino, dzięki któremu do konstrukcji z klocków można dodać odrobinę „inteligencji”.

Kampania na Kickstarterze zmierza do końca. Niestety zebrano dopiero połowę wymaganej kwoty. Zdecydowanie większym powodzeniem cieszyła się kampania produktu BRIXO, na wykonanie tamtego zestawu elektronicznych klocków bez trudu zebrano ponad 700 000$!

Powiadomienia o nowych, darmowych artykułach!

Komentarze

orbit6

0:04, 07.05.2017

#1

Jakoś ja nie lubię tego typu projektów. Jak dla mnie jeżeli ktoś chce nauczyć się, i robić urządzenia na mikrokontrolerach, to się nauczy, nie ważne czy będzie zaczynał z tego typu ułatwieniem, czy z czystą ATMegą. A jeżeli ktoś nie chce, i kupi taki zestaw, to chwile się pobawi a potem walnie gdzieś w kąt.

Treker
Administrator

14:04, 07.05.2017

#2

orbit6, już chciałem pisać, że najwidoczniej wiele osób sądzi podobnie, bo zebrano zbyt małą kwotę, a tu niespodzianka. Sprawdziłem i okazuje się, że w ciągu ostatnich dwóch dni zebrano brakującą część kwoty i kampania zakończyła się sukcesem. Zobaczymy, co będzie dalej z produktem :)

Zobacz powyższe komentarze na forum

FORBOT Damian Szymański © 2006 - 2017 Zakaz kopiowania treści oraz grafik bez zgody autora. vPRsLH.