Ostatnio na Kickstarterze pojawił się warty uwagi projekt. Autorzy dostępnego już w sprzedaży WiPy zaprezentowali nowy moduł - LoPy.
Jest to płytka obsługująca 3 rodzaje łączności: LoRa, WiFi i Bluetooth. Dzięki zastosowanej w niskoprądowej łączności LoRa, można stworzyć prywatną sieć składającą się ze 100 płytek LoPy.
Sercem modułu jest dwurdzeniowy układ taktowany zegarem 160 MHz wspierany przez 400 kB pamięci RAM. Użytkownik może poprawić zasięg każdej z wbudowanych form łączności za pomocą podłączenia dodatkowych anten. Na pokładzie znajdują się 24 wyjścia GPIO (3,3V), oraz magistrale: UART, SPI, I2C, DMA, I2S, dwa wyjścia PWM i przetworniki analogowo-cyfrowe.
Urządzenie jest niewielkie – jego wymiary, to jedynie 55 mm x 20 mm. LoPy staje się łatwiejszy w użyciu po podłączeniu do dedykowanej płytki bazowej (widoczna na fotografii tytułowej).
LoPy, to naprawdę mały moduł.
Kampania trwa od 2 lutego, a wymagane 50 000 euro zostało już zebrane, ale producenci mówią, że jeśli ta kwota przekroczy 350 000 euro, to sprawią, że LoPy będzie kompatybilne z Arduino IDE. Cena pojedynczego modułu to 29 euro, ale wysyłki zamówionych płytek można się spodziewać dopiero w sierpniu.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...