KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

LoPy – jeden moduł z trzema rodzajami łączności

LoPy – jeden moduł z trzema rodzajami łączności

Ostatnio na Kickstarterze pojawił się warty uwagi projekt. Autorzy dostępnego już w sprzedaży WiPy zaprezentowali nowy moduł - LoPy.

Jest to płytka obsługująca 3 rodzaje łączności: LoRa, WiFi i Bluetooth. Dzięki zastosowanej w niskoprądowej łączności LoRa, można stworzyć prywatną sieć składającą się ze 100 płytek LoPy.

Sercem modułu jest dwurdzeniowy układ taktowany zegarem 160 MHz wspierany przez 400 kB pamięci RAM. Użytkownik może poprawić zasięg każdej z wbudowanych form łączności za pomocą podłączenia dodatkowych anten. Na pokładzie znajdują się 24 wyjścia GPIO (3,3V), oraz magistrale: UART, SPI, I2C, DMA, I2S, dwa wyjścia PWM i przetworniki analogowo-cyfrowe.

Urządzenie jest niewielkie – jego wymiary, to jedynie 55 mm x 20 mm. LoPy staje się łatwiejszy w użyciu po podłączeniu do dedykowanej płytki bazowej (widoczna na fotografii tytułowej).

LoPy

LoPy, to naprawdę mały moduł.

Kampania trwa od 2 lutego, a wymagane 50 000 euro zostało już zebrane, ale producenci mówią, że jeśli ta kwota przekroczy 350 000 euro, to sprawią, że LoPy będzie kompatybilne z Arduino IDE. Cena pojedynczego modułu to 29 euro, ale wysyłki zamówionych płytek można się spodziewać dopiero w sierpniu.

Źródło: [1]

bluetooth, kickstarter, LoRa, WiFi

Trwa ładowanie komentarzy...