KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

FPGA Hackathon 2023 – zarejestruj się na wydarzenie!

FPGA Hackathon 2023 – zarejestruj się na wydarzenie!

Nadchodzi kolejna edycja FPGA Hackathon, czyli wydarzenia dla osób, które chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu układów programowalnych.

Organizatorami wydarzenia są pracownicy Nokia Kraków, których celem jest połączenie świata biznesu i elektroniki oraz pasjonatów nowych technologii. Trwa rejestracja na IV edycję!

Technologia FPGA zdobywa coraz większą popularność. Ma zastosowanie w telekomunikacji i kluczowe znaczenie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Układy FPGA są też pasją wielu pracowników krakowskiego oddziału firmy Nokia, którzy chcą szerzyć popularność rewolucyjnych rozwiązań – stąd pomysł na Hackathon dla osób zainteresowanych układami programowalnymi.

Gdzie i kiedy? Zadanie konkursowe?

Wydarzenie rozpocznie się 22 kwietnia 2023. Uczestnicy będą mieć 24 godziny na rozwiązanie zadania konkursowego. Co ważne, hackathon odbędzie się w formie hybrydowej – udział w zabawie można wziąć stacjonarnie (Krakowski Park Technologiczny) lub zdalnie!

Wydarzenie organizowane jest w trybie hybrydowym (Kraków i zdalnie)

Wydarzenie organizowane jest w trybie hybrydowym (Kraków i zdalnie)

Uczestnicy poprzednich edycji wydarzeniach tworzyli rozwiązania, które miały pomóc w osiedleniu się na Marcie. Rozwinięto tam gospodarkę i zadbano o poprawę jakości życia mieszkańców. W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mieli za zadanie rozwiązać zadanie telekomunikacyjne. Zadaniem drużyn będzie naprawa łączności Mars-Ziemia oraz rozbudowa systemu komunikacji z innymi planetami.

Czego spodziewać się na miejscu? Czy trzeba mieć własny sprzęt?

Potrzebny będzie jedynie własny komputer. Organizatorzy zapewniają niezbędny sprzęt (w tym roku będą to zestawy Cyclone V GX Starter Kit) oraz oprogramowanie (Quartus Prime Lite + ModelSim, Questa Advanced Simulator, MATLAB + Simulink, Riviera-PRO, Active-HDL, VirtualHere).

Platforma sprzętowa używana podczas wydarzenia

Platforma sprzętowa używana podczas wydarzenia

Uczestnicy biorący udział w Hackathonie stacjonarnie będą mieli dostęp do dodatkowych konkursów z nagrodami! W Krakowie czekać będą piłkarzyki, tenis stołowy, zestaw do gier VR i wiele innych atrakcji! Organizatorzy zapewniają też pyszne jedzenie i napoje. Na zwycięzców czekają oczywiście nagrody.

Dla kogo jest hackathon?

Organizatorzy czekają na 2-3 osobowe zespoły. Osoby, które nie posiadają własnej drużyny mogą zaznaczyć taką opcję podczas rejestracji i zostaną później połączeni w zespoły przez organizatorów.  Niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza i umiejętności związane z układami FPGA.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Konieczna rejestracja!

Udział w Hackathonie jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja na wydarzenie, która trwa od 6 do 26 marca 2023 roku. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku, na którym pojawiają się najważniejsze aktualizacje.

fpga, hackathon, wydarzenia

Trwa ładowanie komentarzy...