I2CDriver to narzędzie do testowania urządzeń z interfejsem I2C. Umożliwia ono analizę danych przesyłanych między urządzeniami, dzięki czemu dużo łatwiej można zdiagnozować problemy.
Nowy analizator, którego kampania trwa właśnie na CrowdSupply, zapowiada się jako wygodne narzędzie dla każdego elektronika.
I2C to protokół szczególnie popularny wśród hobbystów. W dobie projektów z Arduino i Raspberry Pi, wiele popularnych modułów wykorzystuje I2C do komunikacji ze światem zewnętrznym. Protokół może się wydawać prosty, jak już się go dobrze pozna, ale na początku sprawia trudności (w przeciwieństwie do np. UARTa), ponieważ hobbystom często brakuje narzędzi do łatwego diagnozowania tego, co dokładnie znajduje się w wysyłanych i odbieranych ramkach. Opisywany I2CDriver ma to zmienić!
I2CDriver z podłączonymi 3 modułami wyświetlaczy LED na I2C
Miniaturowy wyświetlacz analizatora pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ wyświetla listę wszystkich podłączonych urządzeń. Po podpięciu kolejnego urządzenia do I2C, podświetla się odpowiadający mu adres, pokazując jednoznacznie, że urządzenie jest zasilane i prawidłowo skomunikowane.
Mapa adresów, aktualne napięcie i pobór prądu na szynie zasilania
Oprócz wyświetlacza, I2CDriver wyposażono też w interfejs USB, który jest tak naprawdę zwykłym konwerterem USB-UART, dzięki temu nie potrzeba dodatkowych sterowników. Urządzenie posiada także możliwość monitorowania napięcia, co pomaga rozwiązać problemy związane bezpośrednio (lub pośrednio) z sekcją zasilania.
I2CDriver z widocznym złączem USB i 3 złączami I2C
Autor projektu dostarcza oprogramowanie z graficznym interfejsem oraz specjalnymi bibliotekami, umożliwiającymi samodzielną integrację modułu z własnymi rozwiązaniami w językach C, C++ i Python. Kod I2CDriver dostępny jest jako open source. Sprzęt również został szczegółowo udokumentowany i udostępniony jako open hardware (na licencji BSD).
Zbiórka na ten projekt powoli się kończy, więc jeśli chcecie wziąć w niej udział, to musicie się spieszyć. Jeden moduł I2CDriver kosztuje 110 zł ($29), jest także dostępna wersja "ekspercka" za 230 zł ($61) z dodatkowymi akcesoriami.
Badania tomograficzne większości z nas kojarzą się ze szpitalem i drogim sprzętem. Jonathan Whitaker udowadnia, że zalążek tej technologii... Czytaj dalej »
Po zakupie dołączycie do ponad 370 osób, które pomogły uzbierać aż 589% kwoty potrzebnej do uruchomienia produkcji, istnieje więc duża szansa na to, że wszystko zakończy się sukcesem. Pierwsza partia ma zostać wysłana już w lutym tego roku. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na stronie trwającej zbiórki: I2CDriver by Excamera Labs.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...