KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

MAKERbuino – zbuduj własną konsolę do gier!

MAKERbuino – zbuduj własną konsolę do gier!

Czy gry video uczą? To pytanie z pewnością zadają sobie rodzicie, których dzieci przesiadują godzinami przed ekranem monitora.

Na Kickstarterze trwa kampania MAKERbuino, czyli konsoli do gier retro. Projekt ma charakter edukacyjny, więc całość bazuje na Arduino UNO.

MAKERbuino jest konsolą do 8-bitowych gier retro, którą każdy może złożyć samodzielnie. Sercem konsoli jest ATmega328, dzięki czemu układ jest kompatybilny z Arduino UNO.

Dla tych, którzy woleliby od razu w coś zagrać dostępne jest repozytorium, z którego wystarczy ściągnąć grę (w postaci pliku .HEX) i zapisać ją na dołączonej karcie SD.

Konsola z założenia jest w pełni otwarta. Każdy może zmienić program - napisać własny firmware, stworzyć nową grę lub coś zupełnie innego. Dla wprawnych programistów gier dostępne są wersje open-source kultowych produkcji wraz z zestawem narzędzi ułatwiających pisanie własnych gier.

Płytka posiada podstawowy interfejs konsoli: D-pad, przyciski A, B, C. Możliwe jest też odtwarzanie prostej muzyki oraz sterowanie podświetleniem. Płyta posiada wyprowadzoną magistralę I2C, która służy do łączenia wielu urządzeń w trybie rozgrywki multiplayer.

Do tej pory zebrano 38 000$ (z wymaganych 10 000$). Do końca kampanii pozostało 9 dni, więcej informacji znaleźć można na Kickstarterze. Zastosowania projektu są naprawdę szerokie. Można z niego zrobić nie tylko konsolę do gier, ale także np.: wygodny kontroler do zdalnego sterowania pojazdu RC. A do czego Wy byście wykorzystali MAKERbuino?

arduino, diy, kickstarter, konsola, retro

Trwa ładowanie komentarzy...