Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pora na start kolejnego kursu. Tym razem postaramy się poznać lepiej platformę Intel Edison.
Cykl artykułów dedykowany jest dla wszystkich, również zupełnie początkujących. Zajmiemy się podstawami Linuxa, programowaniem oraz budową wielu ciekawych gadżetów IoT.
Kurs podzielony został na 11 artykułów. Na początku omawiane są informacje związane z samym modułem Intel Edison. Jeden z odcinków, w całości, poświęcono pracy z systemem Linux, który zainstalowany jest na głównym bohaterze tego kursu. Oczywiście najwięcej miejsca przeznaczono na połączenie Edisona z Internetem i wysyłanie danych do chmury - podsumowując: Internet Rzeczy dla każdego!
Kurs powstał we współpracy z polskim oddziałem Intela!
Jedynym sposobem nauki elektroniki i programowania jest praktyka. Stąd w naszym kursie znaleźć można ogrom praktycznych przykładów. Wszystkie z nich można zrealizować samodzielnie korzystając z elementów dostępnych w przygotowanych zestawach.
Gotowe zestawy do kursów Forbota
Komplet elementów Gwarancja pomocy Wysyłka w 24h
Elementy konieczne do wykonania ćwiczeń zebrane zostały w gotowe zestawy, które można nabyć w Botlandzie. W kuferku znajdziecie ponad 180 elementów w tym moduł Intel Edison!
Masz już zestaw? Zarejestruj go wykorzystując dołączony do niego kod. Szczegóły »
Każdy zestaw zawiera moduł Intel Edison, płytkę rozszerzającą Arduino Breakout Kit, zasilacz, niezbędne przewody połączeniowe oraz ponad 180 elementów. Między innymi znaleźć można tam kolorowe diody świecące, wyświetlacz LCD, czujnik temperatury i wilgotności, klawiaturę oraz wiele innych elementów, które znajdą zastosowanie w projektach każdego majsterkowicza.
Dlaczego kurs Intel Edisona?
Kurs powstał z kilku powodów. Pierwszym z nich było bardzo duże zainteresowanie wszystkich czytelników, gdy opublikowałem dwa artykuły prezentujące możliwości Edisona:
Po drugie, ta mała platforma kryje w sobie naprawdę ogromne możliwości, które nie są jeszcze wykorzystywane przez polskich konstruktorów. Cykl artykułów, który został przygotowany przy współpracy z Intelem ma to zmienić! Głównym autorem kursu jest Piotr Bugalski, który publikował na Forbocie już wiele artykułów, m.in. nowy kurs programowania STM32.
Programowanie w Arduino?
Już dostępny kurs Arduino cieszy się na Forbocie ogromnym zainteresowaniem. Popularność tego języka sprawiła, że to właśnie z jego pomocą zaczniemy poznawać Intel Edisona w praktyce. Szybko uzyskiwane i zarazem ciekawe rezultaty będą dobrą motywacją do dalszej nauki!
Oczywiście, jeśli czytelnicy wyrażą takie zainteresowanie, to w przyszłości pojawią się inne kursy Edisona, które będą dotyczyły kolejnych języków. Możliwości jest naprawdę dużo!
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...