KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Kurs Intel Edison – #1 – zaczynamy!

Kurs Intel Edison – #1 – zaczynamy!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pora na start kolejnego kursu. Tym razem postaramy się poznać lepiej platformę Intel Edison.

Cykl artykułów dedykowany jest dla wszystkich, również zupełnie początkujących. Zajmiemy się podstawami Linuxa, programowaniem oraz budową wielu ciekawych gadżetów IoT.

Zawartość kursu Intel Edison

Kurs podzielony został na 11 artykułów. Na początku omawiane są informacje związane z samym modułem Intel Edison. Jeden z odcinków, w całości, poświęcono pracy z systemem Linux, który zainstalowany jest na głównym bohaterze tego kursu. Oczywiście najwięcej miejsca przeznaczono na połączenie Edisona z Internetem i wysyłanie danych do chmury - podsumowując: Internet Rzeczy dla każdego!

Spis odcinków kursu programowania platformy Intel Edison:

 1. Kurs Intel Edison - #1 - zapowiedź! (właśnie czytasz ten odcinek)
 2. Kurs Intel Edison - #2 - niezbędne informacje o sprzęcie
 3. Kurs Intel Edison - #3 - konfiguracja systemu Yocto
 4. Kurs Intel Edison - #4 - podstawy Linuxa, praca w konsoli
 5. Kurs Intel Edison - #5 - programowanie w Arduino, wejścia i wyjścia
 6. Kurs Intel Edison - #6 - programowanie w Arduino, LCD, czujniki
 7. Kurs Intel Edison - #7 - interakcja przez przeglądarkę
 8. Kurs Intel Edison - #8 - Konfiguracja Intel IoT Analytics
 9. Kurs Intel Edison - #9 - Własny czujnik w chmurze
 10. Kurs Intel Edison – #10 – Zdalne sterowanie komponentem
 11. Kurs Intel Edison – #11 – Bluetooth, komunikacja z telefonem
 12. Polecana kontynuacja: Kurs Arduino, poziom II
 13. Polecana kontynuacja: Kurs budowy robotów z Arduino
 14. Polecana kontynuacja: Praktyczny kurs lutowania

Niezbędne elementy

Jedynym sposobem nauki elektroniki i programowania jest praktyka. Stąd w naszym kursie znaleźć można ogrom praktycznych przykładów. Wszystkie z nich można zrealizować samodzielnie korzystając z elementów dostępnych w przygotowanych zestawach.

Gotowe zestawy do kursów Forbota

 Komplet elementów  Gwarancja pomocy  Wysyłka w 24h

Elementy konieczne do wykonania ćwiczeń zebrane zostały w gotowe zestawy, które można nabyć w Botlandzie. W kuferku znajdziecie ponad 180 elementów w tym moduł Intel Edison!

Zamów w Botland.com.pl »

Każdy zestaw zawiera moduł Intel Edison, płytkę rozszerzającą Arduino Breakout Kit, zasilacz, niezbędne przewody połączeniowe oraz ponad 180 elementów. Między innymi znaleźć można tam kolorowe diody świecące, wyświetlacz LCD, czujnik temperatury i wilgotności, klawiaturę oraz wiele innych elementów, które znajdą zastosowanie w projektach każdego majsterkowicza.

zestawe_edison

Dlaczego kurs Intel Edisona?

Kurs powstał z kilku powodów. Pierwszym z nich było bardzo duże zainteresowanie wszystkich czytelników, gdy opublikowałem dwa artykuły prezentujące możliwości Edisona:

Po drugie, ta mała platforma kryje w sobie naprawdę ogromne możliwości, które nie są jeszcze wykorzystywane przez polskich konstruktorów. Cykl artykułów, który został przygotowany przy współpracy z Intelem ma to zmienić! Głównym autorem kursu jest Piotr Bugalski, który publikował na Forbocie już wiele artykułów, m.in. nowy kurs programowania STM32.

Edison_8_btlo

Programowanie w Arduino?

Już dostępny kurs Arduino cieszy się na Forbocie ogromnym zainteresowaniem. Popularność tego języka sprawiła, że to właśnie z jego pomocą zaczniemy poznawać Intel Edisona w praktyce. Szybko uzyskiwane i zarazem ciekawe rezultaty będą dobrą motywacją do dalszej nauki!

Oczywiście, jeśli czytelnicy wyrażą takie zainteresowanie, to w przyszłości pojawią się inne kursy Edisona, które będą dotyczyły kolejnych języków. Możliwości jest naprawdę dużo!

Nawigacja kursu

Edison, Intel, kurs, kursEdison, linux, programowanie, Yocto

Trwa ładowanie komentarzy...