KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Materiały dodatkowe do kursu elektroniki (poziom II)

Podstawy elektroniki już opanowane? Pora pójść krok dalej - podczas drugiego poziomu naszego kursu elektroniki poznasz wiele nowych elementów elektronicznych i stworzysz rozbudowane projekty. Jeśli będziesz miał jakieś problemy to śmiało pytaj na naszym forum!

Podczas dalszej nauki pomocna będzie poniższa ściąga z elektroniki, na której znajdziesz informacje m.in. na temat serwomechanizmów, układu NE555 oraz komparatorów napięcia. Tym razem udało się nam zmieścić całą ściągę na 1 stronie A4, która wygląda następująco:

Podgląd ściąg z elektroniki, poziom 2

Podgląd ściąg z elektroniki, poziom 2

Gdy w przyszłości przygotujemy kolejną wersję materiałów dodatkowych to poinformujemy Cię o tym mailowo. Jeśli znajdziesz w nich błąd to koniecznie daj nam znać przez formularz kontaktowy. Cały czas możesz też pobrać nasze ogólne ściągi na temat elektroniki.

Dodatkowa opcja: kursy w formie e-booków (PDF)

Wszystkie nasze kursy dostępne są za darmo na blogu. Otrzymujemy jednak zapytania od osób, które wolałyby zapłacić za kurs i otrzymać e-booka. Pracujemy nad wydaniem kursów w takiej formie, dzięki czemu będą one dostępne w jednym pliku PDF, który jest specjalnie przystosowany do druku.

Do tej pory przygotowaliśmy e-booki do następujących kursów:

Kursy w formie e-booków pozbawione są reklam zestawów oraz innych rozpraszaczy występujących na stronie internetowej. Co więcej, kupując kurs w formie e-booka otrzymasz stały dostęp do najnowszej wersji kursu. Jeśli za miesiąc lub za rok pojawi się nowe, zaktualizowane wydanie zamówionego przez Ciebie e-booka to automatycznie uzyskasz dostęp do jego najnowszej wersji.

Jak czytać noty katalogowe?

Powyższy rabat możesz też wykorzystać na zakup e-booka, dzięki któremu zaczniesz korzystać z not katalogowych. To nasza najnowsza seria poradników, która dostępna jest tylko i wyłącznie jako e-book. Na ponad 80 stronach znajdziesz tam praktyczny poradnik czytania i analizowania not katalogowych.

Zamów e-booka z rabatem »

W książce tej omówiliśmy m.in. dokumentacje techniczne elementów, które pojawiają się właśnie w kursie elektroniki. Znajdziesz tam omówienie dokumentacji do tranzystora BS170 oraz układów NE555 i LM311. E-book ten nie jest obowiązkowy, ale na pewno będzie dużym ułatwieniem.


PS Materiały dodatkowe przygotowaliśmy z myślą o osobach, które wspierają naszą działalność, czyli kupują zestawy i uczą się elektroniki razem z nami. Będziemy wdzięczni za nierozpowszechnianie ściąg wśród innych osób ;)

Powodzenia w eksperymentowaniu
z elektroniką w praktyce!