KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Nowe obudowy hermetyczne w ofercie Kradex

Nowe obudowy hermetyczne w ofercie Kradex

Kradex, polski producent obudów, wprowadził do oferty nowe obudowy hermetyczne. Produkty wchodzące w skład tej serii dostępne są w dwóch wersjach wykonanych z ABS oraz PC.

Producent przygotował również akcesoria, które ułatwiają montaż elementów wewnątrz obudów.

Kradex to polska firma z rodzinnymi korzeniami, która od 1985 roku produkuje obudowy z tworzyw sztucznych przeznaczonych głównie dla takich branż jak: elektroniczna, elektrotechniczna oraz elektryczna. Gama oferowanych produktów przez lata była rozbudowywana o kolejne obudowy, które spełniały wciąż rosnące oczekiwania klientów.

Seria obudów hermetycznych

Nowe obudowy z serii ZP przeznaczone są do wszelkich urządzeń, przy których zachodzi konieczność hermetycznego zamknięcia. Elementy takie jak pokrywa z kołnierzem ułatwiającym wstępne ustawienie względem podstawy czy niewypadające wkręty pomagające skręcenie obudowy w trudnych warunkach są wynikiem obserwacji potrzeb klientów.

Obudowa ZP150.150.60 J TM (z tujelkami mosiężnymi).

Obudowa ZP150.150.60 J TM (z tujelkami mosiężnymi).

Pokrywa z miejscem na klawiaturę lub naklejkę może być wykonana z przezroczystego poliwęglanu:

Przykładowe obudowy z serii ZP.

Przykładowe obudowy z serii ZP.

Dwie wersje obudów: ABS oraz PC

W skład nowej serii obudów hermetycznych wchodzą produkty wykonane z ABS oraz PC. Nowa seria przewiduje w przyszłości różne wersje wymiarów, w tym wysokości wieczka, które umożliwiają uzyskanie wielu wariantów i dają możliwość złożenia obudowy z dostępnych segmentów pod konkretne potrzeby. Seria ta niebawem będzie także dostępna w wersji z uszczelkami wylewanymi.

Oprócz tego do obudów hermetycznych ZP przygotowane są dedykowane akcesoria, które ułatwiają montaż elementów dodatkowych. Przez co obudowy zyskują jeszcze szersze zastosowanie.

Akcesoria: płytki do montażu wewnątrz obudów

Producent przygotował dedykowane płyty z 2-milimetrowej, stalowej, ocynkowanej blachy, które są dopasowane do wnętrza obudów. Ułatwiają one montaż skomplikowanych urządzeń składających się z dużej liczby elementów poza obudową, a następnie zamontowanie tak złożonego urządzenia w obudowie. Płytki montowane są do słupków w obudowie za pomocą wkrętów. 

Akcesoria: szyna DIN

Słupki montażowe zapewniają stabilne mocowanie szyny DIN. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie wewnątrz obudów ZP innych obudów, wymagających montażu na szynie DIN.

Więcej informacji o nowej, hermetycznej serii obudów ZP znaleźć można na stronie firmy Kradex.

Artykuł sponsorowany, na podstawie
materiałów prasowych producenta.

ABS, Kradex, obudowy, PC

Trwa ładowanie komentarzy...