KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Roomba i7 – rewolucja w świecie autonomicznych odkurzaczy?

Roomba i7 – rewolucja w świecie autonomicznych odkurzaczy?

W sprzedaży dostępne jest coraz więcej robotów sprzątających. Większość z nich nie wyróżnia się jednak żadnymi innowacyjnymi funkcjami.

Warto więc zwrócić uwagę na nowego robota od iRobot. Ten autonomiczny odkurzacz posiada udogodnienia, których nie znajdzie się w innych robotach tego typu.

Roomba i7 to najnowszy odkurzacz od iRobot. Największą zmianą jest znacznie rozbudowana stacja dokująca. Tym razem oprócz naładowania akumulatora w robocie potrafi ona opróżnić pojemnik na zebrany brud. Dzięki temu cały system stał się znacznie wygodniejszy w użytkowaniu. Nie trzeba już ręcznie czyścić małego pojemnika, wystarczy co jakiś czas wymienić worek w stacji dokującej - zupełnie tak, jak w zwykłym odkurzaczu.

Automatyczne opróżnianie pojemnika w Roomba i7.

Automatyczne opróżnianie pojemnika w Roomba i7.

Od pewnego czasu roboty sprzątające wyposażane są w zestaw czujników oraz kamerę, która umożliwia zbudowanie stosunkowo dokładnej mapy pomieszczenia. Dzięki temu algorytmy sprzątania zostały znacznie rozbudowane. Do tej pory podczas każdego sprzątania robot tworzył mapę od nowa. Od teraz mapa pomieszczeń będzie zapamiętywana przez robota. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie odkurzacza i wydanie polecenia posprzątania konkretnego pomieszczenia.

Możliwość sprzątania konkretnych pomieszczeń.

Zapamiętywanie układu pomieszczeń pozwoliło również na nanoszenie dodatkowych informacji. Od teraz robot będzie od razu wiedział, w których miejscach ma spodziewać się największego brudu. Mowa tutaj przykładowo o podłodze przy blacie kuchennym, z którego regularnie spadają okruchy.

Oprócz tego w nowej wersji robota poprawiono czujniki wykrywające krawędzie, które były używane np. do wykrywania schodów. Dzięki temu Roomba i7 nie będzie już nigdy myliła czarnych dywanów z "przepaściami", które należy omijać. Do tej pory czasami zdarzały się sytuacje, w których podczerwień wysyłana z czujników za słabo odbijała się od czarnego podłoża co było mylące dla robota.

Nowa wersja robota dostępna jest w dwóch wersjach. Komplet z rozbudowaną stacją dokującą jest sprzedawany jako Roomba i7+ za 950$, a w wersji z tradycyjną stacją dokującą jako Roomba i7 za 699$.

Producent odkurzaczy sprzeda mapę Twojego domu?
Producent odkurzaczy sprzeda mapę Twojego domu?

Firma iRobot, która znana jest z budowy autonomicznych odkurzaczy Roomba, ma zamiar wprowadzić nową, przełomową strategię. Mapy, które... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

forbot, irobot, odkurzacz, roomba

Trwa ładowanie komentarzy...