KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Opisz projekt i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Opisz projekt i odbierz 50 zł rabatu do sklepu Botland

Pora na kolejną edycję akcji promocyjnej, która ma zachęcić wszystkich do chwalenia się swoimi projektami. Od dziś, za opisy elektronicznych DIY, będziemy rozdawać rabaty do sklepu Botland.

Nie ma limitu liczby kodów, każdy kto podejdzie do tematu rzetelnie i opisze swoje DIY, otrzyma jeden z dwóch możliwych rabatów

Jakie rabaty rozdajemy?

Podczas tej edycji rozdajemy rabaty 50% na zamówienia do 100 zł. W praktyce, korzystając z kodu, oszczędzicie więc 50 zł. Jednak to nie koniec - przygotowaliśmy dwie wersje rabatów!

Poprzednie edycje zabawy pokazały, że część projektów jest na niższym poziomie, który raczej nie kwalifikuje się do rabatów. Nie chcemy przekreślać takich DIY, dlatego przygotowaliśmy drugi próg rabatowy. Autorzy mniej dopracowanych projektów będą mieli szansę na kody uprawniające do 30% zniżki na zamówienie do 100 zł.

Na opisanie projektu pozostało:

  DNI   GODZIN   MINUT   SEKUND  

 

Jak otrzymać kod rabatowy?

Opisz projekt w dziale Projekty - DIY lub Projekty - roboty i zgłoś go do akcji rabatowej publikując link do opisu w tym temacie na forum. W ciągu 7 dni Twój opis zostanie zatwierdzony lub otrzymasz informację zwrotną na temat zmian, które musisz wprowadzić, aby otrzymać rabat.

Jednorazowy rabat będziesz mógł wykorzystać na zakup produktów znajdujących się w ofercie sklepu Botland. Nie ma żadnych limitów co do towarów: Arduino, Raspberry Pi, moduły, shieldy, HATy, filament 3D, drukarki 3D, rezystory, tranzystory - pełna dowolność! Kod będzie ważny 90 dni.

Jakie projekty można zgłaszać?

Oczywiście do akcji trzeba zgłaszać projekty swojego autorstwa. Kwalifikują się wszystkie projekty, które są związane z elektroniką, robotami, Arduino, ESP, Raspberry Pi itd.

Nie wiesz jak wyglądają DIY opisywane na naszym forum? Sprawdź jedno z zestawień. Nadal nie wiesz czy Twój projekt się kwalifikuje? Zapytaj w komentarzu do tego wpisu - koniecznie umieść od razu zdjęcie projektu oraz 2 zdania opisu - otrzymasz konkretną odpowiedź.

Co nowego w DIY? 10 projektów czytelników
Co nowego w DIY? 10 projektów czytelników

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?... Czytaj dalej »

Jak powinien wyglądać opis projektu?

Liczymy, że podejdziecie do tematu rzetelnie i pochwalicie się projektem w taki sposób, aby faktycznie mógł on kogoś zainteresować. Tworząc opis projektu postarajcie się opowiedzieć jego historię, dajcie znać skąd pomysł, jak przebiegła budowa, jakie problemy napotkaliście i jaki efekt udało się osiągnąć.

Każdy opis powinien zawierać minimum: 6 zdjęć oraz 1 stronę A4 tekstu. Opis powinien zawierać również linki do 3 produktów ze sklepu Botland. Linki mogą prowadzić do produktów, nawet jeśli nie kupiliście ich w tym sklepie. Naprawdę chodzi o podlinkowanie 3 produktów, nie należy wklejać "ściany linków", która utrudni czytanie. Przykład źle vs. dobrze (cytaty z losowych projektów):

Błędne vs. poprawne umieszczenie linków

Błędne vs. poprawne umieszczenie linków

Oprócz tego, opis musi być napisany odpowiednim językiem. Jeśli ktoś jest w stanie zbudować DIY to jest również w stanie opanować podstawowe zasady ortografii i interpunkcji. Nikt nie będzie czepiał się braku jednego przecinka, ale są błędy, które po prostu źle świadczą o autorze. W opisach mile widziane, ale nieobowiązkowe, są: schematy, wzory PCB oraz kody programów.

  • W tytule wpisz nazwę projektu i podaj jego funkcje np.: "Silver - robot typu LineFollower".
  • Dodaj nagłówki typu "Mechanika", "Elektronika", "Oprogramowanie", aby tekst był czytelniejszy, a każdy chętniej przeczyta wtedy opis Twojego projektu.
  • Zdjęcia wgraj na nasz serwer za pomocą edytora, nie umieszczaj grafik z innych serwisów. Wyśrodkuj grafiki, a jeśli dodajesz kilka zdjęć to umieść je obok siebie.
  • Jeśli chcesz zamieścić film, to osadź materiał z YouTube (wystarczy wkleić link).
  • Pamiętaj, że zdania zaczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką.
  • Nie stawiaj spacji przed znakami interpunkcyjnymi.
  • Nie twórz ręcznie list wypunktowanych (jest od tego opcja w edytorze).
  • Edytor na forum działa "jak Word", nie dodawaj sztucznie przejść do nowej linii! Aby przejść do nowego akapitu wystarczy raz nacisnąć Enter!

FAQ - odpowiedzi na ważne pytania

Ostatnia aktualizacja FAQ: 13.10.2020. Kliknij na pytanie, aby poznać odpowiedź:

System nie ma technicznej możliwości automatycznego łączenia takich kodów, ale jeśli będziesz chciał to połączymy je dla Ciebie ręcznie - nie ma problemu. Jeśli np. opiszesz 2 projekty to będziesz mógł połączyć kody, aby wykorzystać 50% na zamówienie do 200 zł itd. Daj nam tylko znać (podczas zgłaszania projektu), że będziesz chciał otrzymać jeden, połączony rabat.
Nie. Nie ma takiego limitu - nagrodzimy każdą oryginalną konstrukcję. Jeśli jednak zbudowałeś na przykład 6 identycznych konstrukcji i każdą opiszesz jako osobny projekt to rabat otrzymasz za pierwszą z nich.
Nie. Wystarczy, aby linki prowadziły do produktów w sklepie Botland.
Tak, jeśli opisałeś jakiś projekt od czasu zakończenia poprzedniej akcji to możesz go zgłosić i otrzymasz kod. Może być jednak potrzebna modyfikacja opisu - w tej sprawie wyślij prywatną wiadomość na forum do użytkownika Treker.
Otrzymasz informację co należy poprawić, aby projekt został zaakceptowany.
Niestety nie. Tym razem liczymy na opisy skończonych, działających konstrukcji.
Jeśli skończyłeś projekt to zbierz najważniejsze informacje i opublikuj opis w odpowiednim dziale. Wtedy otrzymasz kod.
Jeśli nie będziesz wykazywał żadnej aktywności (i nie będziesz miał sensownego wytłumaczenia dlaczego nie możesz udzielić odpowiedzi) to nie otrzymasz kodu.
Kod otrzymasz najpóźniej do 30 listopada. Powinien on dotrzeć do Ciebie jednak szybciej.
Kod otrzymasz w wiadomości prywatnej na forum i będziesz mógł wpisać go w pole na kody rabatowe podczas składania zamówienia w sklepie Botland.
Projekt musisz opisać do 15 listopada 2020 roku.
Oczywiście, zarejestruj się i dołącz do społeczności. Będzie nam miło, jeśli zostaniesz tu na dłużej.
Jeśli stworzyłeś bardzo ciekawy projekt, który jest wyłącznie programem np. na Raspberry Pi (i nie zawiera dodatkowej elektroniki) to możesz otrzymać kod, jeśli jest to coś stosunkowo rozbudowanego. Nie nagradzamy jednak aplikacji na Windowsa, ani własnych bibliotek do Arduino lub innych układów.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją.
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją. Nie może to być konstrukcja, którą da się odtworzyć w kilka minut. W przeciwnym wypadku posiadając taki zestaw mógłbyś zgłosić nieskończoną liczbę projektów.
Zastrzegamy jedynie prawo do nie przyznania kodów w sytuacjach, które będą kontrowersyjne. Chodzi o przypadki osób, które chciałyby podejść do tematu niezbyt uczciwie opisując projekty typu migająca dioda na Arduino lub dioda świecąca zasilana z baterii 9V. Czynnikiem dyskwalifikującym może być również zbyt prosty projekt, źle przygotowany opis lub brak odpowiedzi na pytania zadane w komentarzach do projektu.
Nie chodzi o sztuczne doklejanie długiej listy linków, jeśli w projekcie użyłeś Arduino UNO to po prostu podlinkuj je wstawiając link pod frazą Arduino UNO.
Opis projektu powinien zajmować minimum 1 stronę A4 (około 1800 znaków), najlepiej byłoby, gdyby opis miał około 2500 znaków.
Nie. Możesz pokazać projekt, który opisywałeś już gdzieś wcześniej, ale napisz wtedy nowy opis.
Nie. Nie ma takiego limitu - możesz złożyć zamówienie np. za 20 zł lub za 200 zł. Rabat przeskaluje się automatycznie do maksymalnie 30% lub 50% ze 100 zł. Czyli w praktyce: przy zamówieniu za 20 zł otrzymasz 10 zł rabatu, a przy zamówienie za 100 zł (lub więcej) otrzymasz 50 zł rabatu.
Za opisanie projektu otrzymujesz kod rabatowy, który obniża cenę produktów. Nie wpłynie on na koszt dostawy.
Nie. Większość projektu nie może składać się z gotowych zestawów do samodzielnego montażu (KITów). To nie jest konkurs lutowania, liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.
Raczej nie, wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku - zapytaj najpierw o akceptację. Przykładowo: wgranie nowego oprogramowania do gotowego urządzenia (m.in. EasyESP) nie będzie zaliczane jako DIY. Liczymy na ciekawe, autorskie rozwiązania.
Raczej nie, ale wszystko zależy od konkretnej specyfiki projektu. Zapytaj w komentarzu o indywidualną akceptacją.
Nie ma konkretnych reguł, bo nie chcemy przypadkiem przekreślić niestandardowych, ciekawych projektów. To czy otrzymasz 30% czy 50% będzie zależało od ogólnego odbioru Twojego projektu i tego jak będzie on wyglądał na tle innych konstrukcji.

W przypadku pytań lub niejasności proszę dokładnie sprawdzić powyższe FAQ. Jeśli nadal będziecie mieć wątpliwości to zapytajcie w komentarzu. Zachęcam również do regularnego czytania opisów nowych DIY i oceniania ich za pomocą reakcji na forum!

diy, forbot, rabat

Trwa ładowanie komentarzy...