KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #5

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #5

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. sporo DIY dla fanów robotyki, automatyki domowej oraz coś dla amatorów druku 3D.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Nie są to najlepsze, ani najgorsze projekty - są to ręcznie wybrane opisy DIY, które mają pokazać przekrój konstrukcji zaprezentowanych ostatnio na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna).

Pojazd gąsienicowy z kamerą sterowany przez przeglądarkę

Pojazd gąsienicowy z kamerą sterowany przez przeglądarkę

Chciałbym przedstawić wam mój pierwszy projekt na Raspberry Pi – pojazd gąsiennicowy z kamerą i czujnikiem odległości sterowany przez przeglądarkę przy użyciu Bottle. Do tej pory używałem tylko Arduino i postanowiłem spróbować czegoś nowego... Czytaj dalej »


MicroMouse Apollo

MicroMouse Apollo

Apollo to projekt robota MicroMouse z roku 2017 o wymiarach 110 x 120 x 140 mm. Był drugim podejściem do tematu po pierwszym moim robocie tej klasy, InfraRed. Co ważne, InfraRed podążał zasadą prawej (lub lewej) ręki, która mówi, że jeżeli środkowy kwadrat będący celem robota jest połączony z brzegiem labiryntu... Czytaj dalej »


Sterownik rolet zewnętrznych własnej roboty na ESP8266

Sterownik rolet zewnętrznych własnej roboty na ESP8266

Komunikacja z modułem odbywa się po przez protokół HTTP metody Get i Post. Podczas prac nad nową wersją stworzyłem przeglądarkowy interface (jest on zaimplementowany w ESP). Dodatkowo stworzyłem sobie aplikacje mobilną w której mogę ustawić harmonogram podnoszenia... Czytaj dalej »


Stacja meteo Arduino -> RPi -> Serwer -> WordPress

Stacja meteo Arduino -> RPi -> Serwer -> WordPress

Nie będę zupełnie oryginalny i zrobiłem dwie stacje meteo. Chciałem poduczyć się trochę arduino i szukałem pomysłu na projekt przeglądając Botland znalazłem czujniki pyłu PM 2,5 i PM 10. Przez to, że temat smogu jest na czasie uznałem to za dobry pomysł by zweryfikować czy miejscowość w której mieszkam (wieś) jest od niego wolna. .. Czytaj dalej »


Uniwersalny przełącznik IR

Uniwersalny przełącznik IR

Projekt powstał w celu ułatwienia sobie życia. A mianowicie nie mam podświetlenia ambient light w TV, więc postanowiłem zamienić sobie lampkę stojącą obok TV na ładne podświetlenie za pomocą paska LED, które będzie... Czytaj dalej »


Przystawka do OctoPrinta

Przystawka do OctoPrinta

Zaczęło się od tego, że muszę w końcu skończyć parę robotopodobnych konstrukcji, a z racji niewielkich możliwości warsztatowych (nawet imadła nie mam gdzie przykręcić) postanowiłem kupić drukarkę 3d aby parę brakujących elementów dodrukować. Po przeanalizowaniu finansów (i przekonaniu mojej kochanej że bez... Czytaj dalej »


Pierwszy robot mobilny - światłolub

Pierwszy robot mobilny - światłolub

Do stworzenia podwozia postanowiłem wykorzystać płytę HDF. Jest ona lekka ale wystarczająco sztywna żeby utrzymać robota i co ważne łatwo dostępna i tania.  Konstrukcja pod względem mechanicznym jest dosyć duża i niezgrabna, jednak było to zaplanowane. Na dosyć sporym... Czytaj dalej »


Bezprzewodowy czujnik przyspieszeń drgań

Bezprzewodowy czujnik przyspieszeń drgań

Jakiś czas temu po zajęciach przeprowadzonych na politechnice dotyczących ogólnej oceny stanu technicznego maszyn i urządzeń doszedłem do wniosku, że fajnie byłoby zagłębić się bardziej w temat pomiaru drgań. Drgania mechaniczne są symptomem, który dobrze reprezentuje... Czytaj dalej »


LF - Bardzo Prosty Line Follower z jednym sensorem

LF - Bardzo Prosty Line Follower z jednym sensorem

Niedawno miałem okazję prowadzić zajęcia feryjne dla dzieci. Tematem, który wybrałem była robotyka. Jako, że jest to gałąź techniki, która w naszych czasach bardzo prężnie się rozwija i można powiedzieć, że rewolucjonizuje nasz świat chciałem w młodych umysłach... Czytaj dalej »


Mastermind - elektroniczna gra logiczna

Mastermind - elektroniczna gra logiczna

W ramach projektu na studia, zaprojektowałem i zbudowałem elektroniczną wersję gry logicznej Mastermind dla dwóch graczy. Celem tej gry jest odgadnięcie przez jednego z graczy szyfru wymyślonego przez drugiego gracza. Szyfr składa się z czterech kolorów wybieranych... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

Nowy Bluetooth 5.1 z możliwością dokładnej lokalizacji
Nowy Bluetooth 5.1 z możliwością dokładnej lokalizacji

Grupa Bluetooth SIG wprowadziła do swojego standardu nowe, ciekawe możliwości. Zarówno specyfikacja, jak i narzędzia dla inżynierów są już... Czytaj dalej »

arduino, diy, forbot, forbotdiy, projekty, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...